Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

knjige za linux na srpskom?

[es] :: Linux :: knjige za linux na srpskom?

[ Pregleda: 5757 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kokanidja2

Član broj: 28279
Poruke: 387
*.teol.net



+1 Profil

icon knjige za linux na srpskom?08.09.2004. u 20:31 - pre 238 meseci
ništa posebnio samo me interesuje dal postoje negdje knjige za linux pošto namjeravam da uključim u to...odnosno da se informišem prije nego počnem da čačkam..sve dosad što sam našo je na engleskom a da je kupiš skupo..pa eto ako neko zna gdje mogu da skinem neku upotrebljivu knjigu.. al na srpskom! hvala.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.yubc.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: knjige za linux na srpskom?09.09.2004. u 01:39 - pre 238 meseci
Na vrhu ove strane, na kojoj citas moj odgovor, postoji rubrika "Pretraga". Posto se prisecam da je o tome vec bilo reci, utipkao sam reci "knjiga Linux" i dobio niz tema u kojima ima nesto o knjigama za Linux.

Generalno govoreci, knjiga na srpskom za Linux ima malo. Prakticno gledano, knjige ti ni ne trebaju za pocetak. Ima par stvari, koje mozes nauciti iz mnogih objasnjenja na forumima, i koje su dovoljne za sam pocetak a kasnije ces vec naci nesto. Cinjenica je takodje, da se pojedine distribucije razlikuju po malo jedna od druge, pa ako nadjes popularnu knjigu, mozda ce ti znaciti vrlo malo dok ne krenes sa konkretnom distribucijom za koju je knjiga pisana, koja je cesto vrlo stara i onda je sve zajedno bez veze.

Najlakse ti je za pocetak da uzmes neki Live CD, recimo Knoppix, koji je valjda najpopularniji Live Linux, i sa njim eksperimetnises. On krece odmah, bez instalacije i poceces odmah da se upoznajse sa LInuxom. A kasnije citas, pitas i ubrzo ces poceti i ti drugima da dajes savete! PROVERENO OVDE NA ES-u.


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
*.vdial.verat.net

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: knjige za linux na srpskom?09.09.2004. u 02:27 - pre 238 meseci
Za knjigu moj predlog ti je Unix Punom Snagom. To su ti dve knjige i mozes uz pomoc njih da naucis najbitnije stvari o unixu/linux.
 
Odgovor na temu

-=k3rn3l=-
BG

Član broj: 20065
Poruke: 395
195.178.35.*



Profil

icon Re: knjige za linux na srpskom?09.09.2004. u 03:55 - pre 238 meseci
Evo ja sam postavio upravo jednu knjigu na http://neso.freelinuxhost.com. Prve dve su na srpskom i mislim da ce ti mnogo pomoci. Ako nesto nije u redu kontaktiraj me na PP.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: knjige za linux na srpskom?

[ Pregleda: 5757 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.