Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MS Exchange na internetu

[es] :: Windows mreže :: MS Exchange na internetu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8105 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.mobtel.com



+5 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu15.09.2004. u 12:44 - pre 238 meseci
Koliko kosta ISA server?

I ja imam problem posto moram koristiti ISKLJUCIVO legalan software!

Stavljas ISA server, sa dve LAN kartice, na Net i na lokalnu mrezu ili kako?
Onda rutiras sav saobracaj ka njemu?
To znaci da ti Exchange ostaje samo u lokalnoj mrezi?


Pozdrav, Nenad
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: MS Exchange na internetu15.09.2004. u 12:48 - pre 238 meseci
bolje razmisli o nekoj linux+iptables+squid varijanti umesto isa
ISA Server Ent Edtn 2000 English Intl CD 1 Processor License $6.827,80
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.mobtel.com



+5 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu15.09.2004. u 12:58 - pre 238 meseci
Citat:
filo: bolje razmisli o nekoj linux+iptables+squid varijanti umesto isa


Ja to imam! Imam Linux koji trenutno obavlja sve (httpd, squid, sendmail, firewall, dns ), a u lokalnoj mrezi imam MS Exchange!

Cela prica je i pokrenuta sa pitanjem da li smem da forward-ujem 80 port sa Linux-a na Exchange!

Znam da mogu da instaliram i webmail na Linux, pa da ga konektujem na Exchange, ali mi se mnogo svideo onaj webmail koji se nalazi na Exchange-u!

Neka licna iskustva?

Pozdrav, Nenad
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: MS Exchange na internetu15.09.2004. u 13:32 - pre 238 meseci
moje razmisljanje:
dok si cekao da se ovde razni strucnjaci i "strucnjaci" izredjaju sa svojim opredlozima, mogao si bar nekoliko puta forwardovati.
do sad bi imao neka iskustva s tim pa bi video sta dalje.
btw.dosta ljudi koji se setaju po forumu i savetuju i nije nikad videlo isa ili exchange a ni mrezu koja ima vise od 3 kompa - ako izuzmemo posete igraonicama.
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.mobtel.com



+5 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu15.09.2004. u 13:45 - pre 238 meseci
Ma nesumljam ja da ima dosta ljudi koji nesto pisu a nemaju pojma o cemu pisu!
Zato ja i svaku inf primim sa odredjenom rezervom.

E sad da li sam trebao da probam ... pa ne znam ... neverujem Win-u ni najmanje i plasim se da bi, ako neko ipak probije,mogao da mi nanese VELIKU stetu pa onda sve one stupidne instalacije ponovo.

Nije mi frka, mogu da savekam 10-tak dana da vidim da li je neko imao iskustva sa tim.

Citat:
filo: moje razmisljanje:
dok si cekao da se ovde razni strucnjaci i "strucnjaci" izredjaju sa svojim opredlozima, mogao si bar nekoliko puta forwardovati.
do sad bi imao neka iskustva s tim pa bi video sta dalje.
btw.dosta ljudi koji se setaju po forumu i savetuju i nije nikad videlo isa ili exchange a ni mrezu koja ima vise od 3 kompa - ako izuzmemo posete igraonicama.
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: MS Exchange na internetu15.09.2004. u 14:01 - pre 238 meseci
ne vidim zasto bi bas ti bio nekom zanimljiv i zasto bi bas tebe neko napadao pored jedno 8839902 zanimljivija mail servera na ovom svetu
ja da imam priliku, isprobao bih a ne bih cekao da mi izlazu svoje predloge
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.energoprojekt.co.yu



+39 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu15.09.2004. u 17:47 - pre 238 meseci
Citat:
filo: bolje razmisli o nekoj linux+iptables+squid varijanti umesto isa
ISA Server Ent Edtn 2000 English Intl CD 1 Processor License$6.827,80


ISA u OSL-u ~400E godisnje, tri godine + jos otprilike toliko za otkup licence posle tri godine ali ti treba i dodatna licenca za Win2003 server...
 
Odgovor na temu

josko@
Aleksandar Jošić
www.quad.rs
Beograd

Član broj: 31965
Poruke: 16
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu



Profil

icon Re: MS Exchange na internetu15.09.2004. u 23:26 - pre 238 meseci
djaki


POP3 konektor za Exchange http://www.chimera.co.nz/

hvala na linku ali ovo nije integralno ms resenje za exchange, kao ni mdaemon koji nam obavlja taj posaoali za njega vec imamo licencu. Hvala ali ne resava stvar na nacin koji bi se ocekivao...
Znaci cenu za ISA ne znam napamet, ali mi koristimo MAPS paket koji nema veze sa tarifama za bilo koji drugi paket.

E sad da li sam trebao da probam ... pa ne znam ... neverujem Win-u ni najmanje i plasim se da bi, ako neko ipak probije,mogao da mi nanese VELIKU stetu pa onda sve one stupidne instalacije ponovo.

Licno, mislim da je bilo koja kombinacija sa linuxom je bolje resenje, cak i koriscenje MDaemona u nekoj novijoj verziji (7 i preko) je kud i kamo bolje. No opet napominjem momenat integracije svega u tipicne office pakete, zajednickih kalendara public foldera koji su u kombinaciji sa outlookom fenomenalno resavaju nek problemcice. Inace u firmi kod nas je ideja da se na celu pricu zaveze MS CRM cime bi ceo sistem mogao postati veoma mocna alatka. Mislim da takav sklop raznih gotovih alata (koje ne mora neko da sedi i programira za vas) koji svi medjusobno barataju sa istim podacima (u velikoj meri) nemozete pronaci ni u jednoj drugoj verziji. Ne znam sta se u zadnje vreme desava sa "Lotus Domino"? Na to cu dodati samo da se sve vezano za securiti resava pomocu jednom definisanih naloga. Da se sva prava dodeljuju vec prilikom logovanja, i nema smarackih autorizacija na svakom koraku.


Pitanje> Stavljas ISA server, sa dve LAN kartice, na Net i na lokalnu mrezu ili kako?
Onda rutiras sav saobracaj ka njemu?
To znaci da ti Exchange ostaje samo u lokalnoj mrezi?


Odgovor>Zavisi kako je trenutno stanje ali ako imas jos jednu licencu za server onda najbolje poseban server i sav saobracaj (sa celemreze) preko njega i na njega ISA2004(Edge firewall). U suprotnom na taj server stavis ISA2004 bez druge mrezne i zezas se sa konfigurisnjem (tipa sta ti je interna mreza a sta externa kao i sta sa koje mreze sme i nesme). Ovo shvati samo kao jedan od predloga ne garantujem da ce funkcionisati, ali mislim da vredi probati, predlazem da uradis kompletan image harda pre igranja (ISA se neskidalako).

PS. Vrlo ce meinteresovati rezultati ako uspes ovom kombinacijom da nesto ucinis jer mi po postavljanju drugih stvari sleduje muke sa pustanjem klijenata van lokalne mreze da rade isto kao u lokalu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.ppp-bg.sezampro.yu



+39 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu16.09.2004. u 08:59 - pre 238 meseci
Citat:
josko@:hvala na linku ali ovo nije integralno ms resenje za exchange, kao ni mdaemon koji nam obavlja taj posaoali za njega vec imamo licencu. Hvala ali ne resava stvar na nacin koji bi se ocekivao...


pop3 konektor od MS je poprilicno lose napravljen (namerno?) i mozes ga dobiti kao deo MS BO paketa, ovaj konektor je jednostavan i jeftin (~70$) a zavrsava posao naravno ne moze da se meri sa MDaemon-om koji je kompletan mail server...
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.mobtel.com



+5 Profil

icon Re: MS Exchange na internetu16.09.2004. u 11:43 - pre 238 meseci
Davati tolike pare za ISA server .... ne znam ... nisam pametan! :)

Sutra pustam forward 80 porta sa LInux-a na Exchange i mislim da cu podesti neki firewall na samom Exchange-u (Zone Alarm, @guard ... ).

Pa ko prezivi, pricace!

Pozdrav, Nenad
 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.eltosan.co.yu

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: MS Exchange na internetu17.09.2004. u 14:55 - pre 238 meseci
naravno da ima strucnjaka i "strucnjaka" .. ali se iz gomile odgovora uvek moze izvuci .. sta i kako dalje .. ne znam koliko imas racunara ali mozes da razmisljas o SBS-u kao resenju .. do 50 klijenta .. jeftino i pouzdano ... verujem da i linux radi posao .. ali koliko sam upucen ne postoji bolje resenje od ISA servera ..
ajde bree!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: MS Exchange na internetu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8105 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.