Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Win XP Home i WinXP Pro file sharing ne radi !?

[es] :: Windows mreže :: Win XP Home i WinXP Pro file sharing ne radi !?

[ Pregleda: 3240 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

net_freek
Hewlett Packard d.o.o.
BBR

Član broj: 566
Poruke: 132
*.pkj.co.yu

Sajt: www.svetsatova.com


+1 Profil

icon Win XP Home i WinXP Pro file sharing ne radi !?02.09.2004. u 15:02 - pre 239 meseci
U pitanju su dva racunara povezana ukrstenim kablom.
Naime racunar sa instaliranim WinXP Home ne moze da pristupi deljenim resursima sa racunara na kojem je WinXP Pro dok obrnuto moze. Napominjem da je ovo sve radilo odredjeno vreme dok mi komsija nije javio da sada ima ovaj problem. Znaci sve je bilo podeseno kako treba a kako mi se cini i sada je. I na jednom i na drugom postoji istoimeni korisnicki nalog sa istovetnom lozinkom pod kojim se korisnik loguje. IP i Workgroup podesavanja su OK jer se racunari pinguju i vide. Na oba je iskljucen ICF. Oba koriste "Simple file sharing" i na oba su deljene celokupne particije C i D. Sve u svemu kada XP Home hoce da pristupi ovom drugom on mu ne dozvoljava (Unable to access...bla,bla,bla, check user permissions...bla,bla,bla...).

Zaista bih vam bio zahvalan kada biste mi resili ovaj problem.
Ako vam treba jos neka informacija u vezi ovoga samo recite.
 
Odgovor na temu

Kalcha

Član broj: 33590
Poruke: 4
*.beotel.net

ICQ: 65829262


Profil

icon Re: Win XP Home i WinXP Pro file sharing ne radi !?06.09.2004. u 10:28 - pre 239 meseci
A kakva su ti podesavanja na security tab-u u Properti-u sharovanog foldera na XP pro?
 
Odgovor na temu

net_freek
Hewlett Packard d.o.o.
BBR

Član broj: 566
Poruke: 132
*.pkj.co.yu

Sajt: www.svetsatova.com


+1 Profil

icon Re: Win XP Home i WinXP Pro file sharing ne radi !?11.09.2004. u 12:25 - pre 238 meseci
Citat:
Kalcha: A kakva su ti podesavanja na security tab-u u Properti-u sharovanog foldera na XP pro?

Dozvola vazi za grupe "Administrators" i "Everyone".

Pozdrav

 
Odgovor na temu

enterpriserx
Ninoslav Jovancev
Student [limbo]
Skopje

Član broj: 33879
Poruke: 66
62.162.229.*

ICQ: 154955460


Profil

icon Re: Win XP Home i WinXP Pro file sharing ne radi !?11.09.2004. u 19:04 - pre 238 meseci
Windows XP Home Edition ima limitacije kad dodje do share-ovanja ali mislim da je ovde pitanje autentikacije, pogledaj dali oba racuna imaju password ili bar nesto, XP Pro neda korisnik da ne koristi username preko shared-resources.

Drugo, pogledaj Local Security Policy kod Computer Management, (run, pa "compmgmt.msc) ili Administrative Tools/Local Security Policy, ili samo napravi snap-in u mmc-u.

Ako malo mozes da u detalju opises network konfiguraciju bilo bi dobro.
A message from the system administrator: 'I've upped my priority. Now up yours.'
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Win XP Home i WinXP Pro file sharing ne radi !?

[ Pregleda: 3240 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.