Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc pri paljenu sistema win xp

[es] :: Windows desktop :: Pomoc pri paljenu sistema win xp

[ Pregleda: 3198 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr_ginekolog
amir tursunovic
tuzla

Član broj: 32395
Poruke: 61
*.as3.sr.bih.net.ba.



Profil

icon Pomoc pri paljenu sistema win xp27.08.2004. u 08:21 - pre 239 meseci
Pri paljenju procesora desava mis e da u zadnjih sedam dana umjesto onog jednog zvuka "tik" sad se cuju dva uzastopna "tik tik" zvuka.
Zamolio bih pojasnjenje da li je to normalno ili ima neki problem.Osim toga pri radu sistema odjednom sve nestane sa desktopa sve ikone i taskbar na 1_2sekunde i opet se pojavi mada se to desava ali rijetko.
Molim pomoc i pojasnjenej oko ovoga!Hvala
"NO BRAIN NO PAIN"
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: Pomoc pri paljenu sistema win xp27.08.2004. u 14:32 - pre 239 meseci
Dva "tik-tik", ako su tupi zvuci su zvicni signali BIOS-a, koji bi trebalo da znace "CMOS refresh failure", stavi sve u BIOS-u na default settings ili na Fail Safe Settings pa vidi da li ce ponovo to da se desi.

A sto se tice onog nestajanja ikonica, meni se to desavalo dok sam na netu sa 15-ak prozora u IE sto se ne desava tkad koristim Firefox) i recimo kad mi je otvoren Windows explorer ali ne znam ni ja zasto. Kapiram to kao jos jednu od "osobenosti" XP-a.

[Ovu poruku je menjao cicika dana 28.08.2004. u 01:36 GMT]
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

dr_ginekolog
amir tursunovic
tuzla

Član broj: 32395
Poruke: 61
*.as3.sr.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Pomoc pri paljenu sistema win xp27.08.2004. u 23:19 - pre 239 meseci
pokusao sam da uradim u biosu na "load setup default" ali opet isti zvuk dva puta i sad mi se desava da digne sistem ali kao da je zamrznut 1-2 minuta desktop i slash screen od McAffea stoji nesto ga sporo skroz dize
sta da radim sad??????????
"NO BRAIN NO PAIN"
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: Pomoc pri paljenu sistema win xp27.08.2004. u 23:32 - pre 239 meseci
Nadam se da si probao nekoliko puta pa izvukao prosek.

Koju plocu imas?
Druga varijanta ta dva "tik-tik" je info od ploce tzv "Parity Error" sto moze a ne mora da bude strasno (desavalo mi se pri nekim pokusajima overclocka).

Eventualno mogu da ti predlozim jos da fleshujes BIOS ali ako ne znas nista o tome mora neko ko se u to razume da dodje i to odradi (je l' treba da objasnim o cemu se tu radi?), pa ako ni posle toga ne bude radio kako treba, najveca je verovatnoca da ti je otislo CMOS kolo i da se zbog toga desavaju te stvari a u tom slucaju ti ne gine menjanje ploce.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

dr_ginekolog
amir tursunovic
tuzla

Član broj: 32395
Poruke: 61
195.222.41.*



Profil

icon Re: Pomoc pri paljenu sistema win xp28.08.2004. u 08:53 - pre 239 meseci
imam Asus P4P800 plocu a ne znam nista o tom flesovanju biosa ako nije strasno das esta ne zezne objasni ako se moze zeznut onda preporuka neka druga
ok hvala!!
"NO BRAIN NO PAIN"
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: Pomoc pri paljenu sistema win xp28.08.2004. u 12:36 - pre 239 meseci
BIOS = Basic Input/Output System, parcence softvera koje kontrolise rad hardvera na bazicnom nivou, dakle koje stvari (mislim ovde na hardver) sa ploce ce raditi i na koji nacin, Fleshovanje podrazumeva da se BIOS zameni nekom novijom verzijom. Pri tome novi BIOS mora apsolutno da bude za tu plocu (u slucaju da nije masina se vise nece podici uopste).
To se radi ili iz DOS-a (u sta ja bas nisam upucena) ili iz BIOS-a ako isti ima Flash Utility (a ne vidim zasto ne bi). Za prvu varijantu potrebna je DOS boot disketa, a za drugu disketa sa novim BIOS-om. Preporucljivo je da se stari BIOS sacuva pre fleshovanja. Posto ne znas nista o tome nadji nekog ko to zna ili potrazi pomoc u nekom servisu.
Eventualno, ako jos uvek imas knjizicu od ploce procitaj tamo, ali nemoj sam to da radis da se nesto ne zezne.
Ako se zezne, onda treba da nadjes neki servis koji ima EPROM programator kojim se programira ta vrsta memorije, ali jos jednom kazem, nemoj sam.
Taj komp nije pod garancijom, pretpostavljam?
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

dr_ginekolog
amir tursunovic
tuzla

Član broj: 32395
Poruke: 61
*.as3.sr.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Pomoc pri paljenu sistema win xp28.08.2004. u 13:47 - pre 239 meseci
Jest pod garancijom i danas sam zvao njihov servis i oni vele da donesem kao i obicno nista nisu mogli reci tel,pa moram to uradit u svakom slucaju hvala za savjete
cujemo se pozdrav
"NO BRAIN NO PAIN"
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Pomoc pri paljenu sistema win xp

[ Pregleda: 3198 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.