Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?

[es] :: Windows desktop :: Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?

[ Pregleda: 9099 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Virtu@lP
Beograd

Član broj: 13995
Poruke: 120
*.vdial.verat.net



Profil

icon Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?23.08.2004. u 20:51 - pre 239 meseci
Jedom sam video na forumu slicno pitanje ali sad da me ubijete, ne mogu da nadjem gde je.

Imam Notebook racunar a, sa njim i problem :) - Kako fromatirati, instalirati sistem ako ne postoji CD Rom vec samo Flopy drive.

Na njemu je trenutno Win 98.

Unapred zahvalan na pomocci.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Zevs85
Zeljko Todorovic
Novi Sad, Sabac

Član broj: 24612
Poruke: 325
*.vdial.verat.net



+21 Profil

icon Re: Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?23.08.2004. u 21:16 - pre 239 meseci
Jedino sto mogu da ti kazem je da treba da se poveze netebook na masinu koja radi, veze je paralelnim portom u Windowsu ima opcija cable connect, pomocu koje se to radi... E to nije tesko ako imas sistem koji radi na notebook-u ali ako ga nema (ako je "pao") treba ti neki programcic koji radi u dos okruzenju... Jedini problem je sto ne mogu da se setim kako se zove...

:-) Nadam se da sam pomogao!
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.panline.net



+7 Profil

icon Re: Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?23.08.2004. u 21:24 - pre 239 meseci
opcija 1: otvoris lap.. izvadis HD.. ubacis ga u fioku kod nekog ko je ima... formatiras... nabacis instalacioni folder od windows-a (i386) a mozes i celu instalaciju... zavisi od prostora na HD-u.. vratis HD u lap... boot-nes ga... sa sistemskog boot floppy-ja koji si ranije napravio, ucinis HD sistemskim, cd ujes se do dir-a gde je setup.exe.. i dalje valjda znas...

opcija 2: odaberes OS koji hoces... vidis koliki je u MB... uzmes dovoljno disketa... i lepo izdelis instalaciju na flopije... sa sistemskom disketom boot-nes lap... format c: /s /u i teraj... nakon toga krenes da kopiras diskete... i dobijes isto kao i sa prvom opcijom....

sve ovo podrazumeva malo poznavanja rada sa instalacijom OS-a i formatiranjem.. ako nisi siguran... bolje nemoj jer moze da se zavrsi vrlo nezgodno...
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.ptt.yu



+14 Profil

icon Re: Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?23.08.2004. u 23:58 - pre 239 meseci
Pa, teško da će neko imati fioku za 2.5" hard disk, pa bih stoga preporučio opciju sa paralelnim gajtanom :)

Ako ne može tako, onda prebaci sve fajlove sa CD-a na flopi diskove, malo po malo :)

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
212.200.124.*



Profil

icon Re: Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?24.08.2004. u 00:28 - pre 239 meseci
postoji i varijanta da podignes sistem da diskete sa podrskom za mrezu(ako laptop ima mreznu kartu) i pokrenes (uglavno unattend) instalaciju sa druge masine
 
Odgovor na temu

Virtu@lP
Beograd

Član broj: 13995
Poruke: 120
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?25.08.2004. u 15:43 - pre 239 meseci
Ljudi, hvala puno na ponudjenim resenjima. Za vikend sam slobodan pa cu da isprobam neku od tih varijanti. Probam pa javim


Hvala puno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?25.08.2004. u 15:46 - pre 239 meseci
Umesto da vadiš hard i zezaš se time najjednostavnije je da izvadiš CD-ROM od nekog druga (pitaš da ti pozajmi), ubaciš kod sebe, instaliraš i vratiš mu.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu



+14 Profil

icon Re: Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?25.08.2004. u 17:41 - pre 239 meseci
Pa, ja lično nemam nijednog druga koji ima CD-ROM za notebook, sad ne znam kako stvari tamo stoje... Teško će naći nekoga...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

dogriz
Sombor

Član broj: 29744
Poruke: 259
*.so-sombor.com

Sajt: dogriz.blogspot.com


+6 Profil

icon Re: Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?27.08.2004. u 07:43 - pre 239 meseci
Jednostavno rešenje ti je da pomoću paralelnog kabla i programa LapLink (manji od 100KB) kopiraš instalaciju sa drugog računara i pokreneš setup. Paralelni kabl bi bilo koja maloprodaja računara trebala da ima ili da može da ti napravi, a ll3.exe (LapLink) spada u osnovne tools-e koje verovatno svi imaju.
 
Odgovor na temu

do-Vla
Cuvar plaze u zimskom periodu
Bordo

Član broj: 33120
Poruke: 7
*.227.39-62.rev.gaoland.net

Sajt: ...jos nije al' skoro ce...


Profil

icon Re: Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?30.08.2004. u 05:40 - pre 239 meseci
Pozdrav ekipi!!!

Moj problem je slican ovome gore :

Imam Laptop, PIII 850, pokvario mu se CDROM(koji je unutra, ne moze se izvaditi kao na novima), i u opciji BOOT nema mogucnost da pokrene sistem sa USB CDROM-a, kojeg imam.

Uspio sam instalirati Windows sa disketom koja mi je prepoznala vanjski CDROM, pa onda sa winnt.exe (Windows 2000). Trajalo je malo duze, ali sam uspio.

Imam poslovni kompjuter, tako da mi je on olaksao posao u trazenju tog BOOT diska za USB ( za info : http://www.ntfs.com/boot-disk.htm). Medjutim, zelio bih instalirati Linux (jednu od verzija, koje sam skinuo sa neta), ali ne mogu da BOOT-nem sa tog CD-a!!!

Imam ukrsteni kabl preko eternet karte izmedju ova dva kompa i prikljucak na net.

Da li neko zna proceduru kako bih najlakse uspio uraditi taj boot, ili ako ima neka opcija (net, ftp...itd) ili kreiranje Boot-abilne particije na Hard Disku, molim za pomoc!!!

Hvala unaprijed i pozdrav svima!!!

do-Vla
Tko vrijedi leti,
Tko leti vrijedi,
Tko ne leti ne vrijedi!!!
 
Odgovor na temu

Bronxxx
iza tebe

Član broj: 172373
Poruke: 2
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?22.07.2008. u 23:50 - pre 191 meseci
pozzz narode imam slican problem.

ocu da na pentium 1 instaliram windows 98 ali na kompu nemam cd rom i ne mogu da ga prikacim.
molim vas da mi kazete neki nacin kako mogu da stavim os na njega

[Ovu poruku je menjao Bronxxx dana 24.07.2008. u 02:51 GMT+1]
EnJoY yOUR life ! EnJoY YOUr FREEdom... Cannabia The first one and only...
_________________
"DONT WORRY ABOUT HOW LITTLE I KNOW
YOU'LL KNOW HOW MUCH I KNOW IN A MINUTE"
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?23.07.2008. u 09:06 - pre 191 meseci
@Bronxxx

Dobrodošao na forum!

Ipak, pored dobrodošlice moram ti reći da je bilo bolje da si otvorio novu temu. Nadovezivanje je OK, ali ne na temu od pre četiri godine.

Što se tvog problema tiče pročitaj još jednom treći post (autor: malisha), prvu opciju. On je objašnjavao za WinXP ali je slično i za Win98. Dakle, prebaciš disk u tuđi računar, formatiraš ga, učiniš ga aktivnim i kopiraš na njega folder Win98 sa instalacionog CD-a. Kada ga vratiš u svoj računar, sistem podigni sa Startup diskete i u odzivnoj liniji prvo ukucaš c: i udariš Enter, a zatim redom cd win98, Enter, i konačno setup i opet Enter. Što se tiče Startup diskete, ako sada imaš funkcionalni Win98 (ili nekog poznaješ ko ga koristi) u njemu imaš opciju za pravljenje te diskete. Ako nemaš, sa Interneta skini fajl pomoću koga ćeš napraviti tu disketu (guglaj malo).

Evo ga i link za disketu... http://1gighost.com/ed/ta/boot98se.exe (da se ne mučiš).

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 23.07.2008. u 12:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bronxxx
iza tebe

Član broj: 172373
Poruke: 2
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?24.07.2008. u 01:43 - pre 191 meseci
hvala na dobrodoslici

hteo sam da otvorim drugu temu al je vec postojala ova pa reko da ne otvaram bezveze.

Ne bavim se nesto narocito OS znam da ga instaliram, reinstaliram kad nesto zez*** pa ako mozes da mi objasnis samo kako da ga ucinim aktivnim
EnJoY yOUR life ! EnJoY YOUr FREEdom... Cannabia The first one and only...
_________________
"DONT WORRY ABOUT HOW LITTLE I KNOW
YOU'LL KNOW HOW MUCH I KNOW IN A MINUTE"
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?25.07.2008. u 13:48 - pre 191 meseci
Ako taj disk formatiraš iz Device Managera na npr. Windows 2000 ili XP, nakon formatiranja u FAT32 udari desni klik nad tom novom particijom/diskom i videćeš opciju Mark Partition as Active. Ako ga formatiraš sa Startup diskete (iz MS-DOS-a), onda imaš opciju pod rednim brojem 2 (ako se dobro sećam). Tada će te pitati koju particiju/disk želiš da učiniš aktivnim.

Ovo sve je inače potrebno zato što instalaciona procedura Windowsa 98 podrazumevano ne učini tu particiju aktivnom. Prilikom instalacije Windowsa XP nemamo taj problem jer procedura to podrazumevano i učini.

Kada već pričamo o instalaciji Windowsa 98 da napomenem da ako na tom disku planiraš da imaš više od jedne particije, samo jedna particija može biti primarna i to baš ona na koju ćeš instalirati Windows. Ostatak mora biti tzv. extend i u njemu logički drajvovi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Formatiranje i instalacija sistema bez CD Roma ?

[ Pregleda: 9099 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.