Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Internet Kupovina od A do Z i Vis

[es] :: E-Kupovina :: Internet Kupovina od A do Z i Vis

[ Pregleda: 3567 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SpellCaster
Subotica

Član broj: 27973
Poruke: 151
62.108.101.*

ICQ: 197357386


Profil

icon Internet Kupovina od A do Z i Vis19.08.2004. u 23:46 - pre 239 meseci
Dakle, ja bih nesto da kupim preko preko interneta :)

U pitanju su kartice za igru M:TG (Magic: The Gathering). Preciznije, u pitanju su rare kartice (postoji podela po retkoci ja hocu najredje). Hteo bih da za nekih 16.5 $ (americkih) kupim 15 rare kartica za koje bih platio ovde min. 200 dinara po komadu, a koje ovde ne mogu da nadjem. BTW sajt je www.smedlock.com Poenta je sledeca:

Ja nemam kreditnu karticu. Treba mi da bih obavio purchase. Majka mi radi u Vojvodjanskoj banci a radio je i matori tako da oboje imaju racun tamo i mislim da bi najlakse bilo da uzmem neku njihovu karticu. Raspitao sam se: www.voban.co.yu/sr/visainternet.htm i oni imaju viza elektorn karticu. Trebalo bi da mogu da dobijem internet karticu za 100 din, zar ne? E sad, da li je to isti broj kreditne kartice ili drugi? Koliko ja mogu da trosim? Koliko se polaze i da li je za to potrebno otvaranje deviznog podracuna? Koliko je bezbedno (sam sajt trazi Cvv2 ili kako li se vec zove)? Cena je nekih 15-16$ sa postarinom i osiguranjem (3$+1.5$). Kolika moze da bude carina na to? Ako ja hocu da otvorim sopstveni tekuci racun ili namenski dinarski racun, kako bi to funkcionisalo i da li ja kao nezaposleni student mogu uopste da otvorim racun i dobijem karticu?

BTW, kada smo vec kod internet placanja. Hteo sam da kupim mesec dana satelitskog interneta kod Europe On Line-a. Trebalo je da ortaku u holandiji prebacim 10 eura preko Western Union-a i da on plati clanarinu. Dobio sam sve moguce podatke (pored imena i prezimena nekih 3-5 brojeva i ime grada i banke) otiso u Vojvodjansku banku i rekli su mi da samo rade isplate ?!?!? Otiso sam u postu - rekli su mi da samo rade isplate. Nazvao sam 5 Novosadskih i jos toliko Beogradskih banki i svaki put sam dobio isti odgovor. Na kraju sam nazvao centralu WU-a i rekli su mi da je zakonom zabranjeno. Poslao sam pismo na ministarstvo ekonomskih odnosa sa inostranstvom i uputili su me na Narodnu Banku Srbije. Odakle nisam dobio odgovor. Zna li neko da li ovo radi uopste i gde (u Subotici). Ako ne da li je neko drugi pretplatnik EON-a (a da nije platio 30 eura za mesec dana sto je tada kostalo 10 eura) i kako je platio, i koliko?
Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Internet Kupovina od A do Z i Vis20.08.2004. u 00:39 - pre 239 meseci
Za slanje para bi ti bilo najlakse da skoknes preko grane, u Madjarsku, pa da posaljes odatle. :)
Ili neko dobar odavde ko ima racun napolju da to plati za tebe, a ti da mu platis ovde, kod nas.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: Internet Kupovina od A do Z i Vis20.08.2004. u 01:39 - pre 239 meseci
Što se kartice tiče:

Treba ti npr. VISA Internet (ne Electron) kartica Vojvođanske banke. Odeš, popuniš obrazac, uplatiš 300 din. članarine + evre koje ćeš da trošiš i dobiješ karticu za 15 dana ili kraće. To sve možeš da uradiš na svoje ime i prezime, nema potrebe da zbog 200 dinara manje članarine teraš matorce da na svoje ime uzimaju karticu.

Za to što hoćeš da naručiš ne plaća se carina.
 
Odgovor na temu

bobrock1

Član broj: 30653
Poruke: 105
*.mgnet.co.yu



+8 Profil

icon Re: Internet Kupovina od A do Z i Vis23.08.2004. u 00:12 - pre 239 meseci
Kupovao sam preko sajta koji dozvoljava placanje preko racuna.
Procedura je da odstampas stranicu gde je specifikacija robe, kolicina i cena i sa tim papirom odes u banku (npr Komercijalnu) i kazes da hoces to da kupis.

Tacno je da srpske banke (ukljucujuci i strane, da sad ne objasnjavam njihov pravni status) imaju ogranicenje placanja sa inostranstvom u smislu da nemozes da saljes kome hoces kako hoces vec da moras da dokumentujes da nesto kupujes, uplacujes letovanje ili sl.

Western Union nema ta ogranicenja ali su njihove usluge mnoigo skuplje (npr 20 evra minimum za bilo koji iznos).
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Internet Kupovina od A do Z i Vis

[ Pregleda: 3567 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.