Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nedostatak sviceva za jump free mod na ploci!

[es] :: Overclocking & Modding :: Nedostatak sviceva za jump free mod na ploci!

[ Pregleda: 2941 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CEDO

Član broj: 31533
Poruke: 8
*.dip.urc.bl.ac.yu



Profil

icon Nedostatak sviceva za jump free mod na ploci!17.08.2004. u 23:23 - pre 239 meseci
Hteo sam da ubrzam memoriju i FSB preko jumpera na ploci,ali kad sam otvorio kuciste iznenedio sam se posto nije bilo sviceva za podesavanje free jump moda na ploci.Da li je moguce da svicevi nisu stvljeni i da li se mogu naknadno ugraditi ili se jump free mod moze omoguciti na neki drugi nacin?Znam da se brzina mem. i FSB-a moze podesiti i preko BIOSA ali ja bi to hteo da uradim preko jumpera na ploci.
Ploca mi je ASUSP4S333/C sa SIS645 chipsetom.

[Ovu poruku je menjao CEDO dana 20.08.2004. u 23:38 GMT]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Nedostatak sviceva za jump free mod na ploci!19.08.2004. u 05:35 - pre 239 meseci
O kakvim switchevima pricas? Mozda o DIP switchevima. Ako nema DIP switcheva mozda se tvoja ploca stavlja u jumper free mode pomocu jumpera. Mada pogledaj ponovo da ti switchevi nisu necim zaklonjeni da ne mozes da ih vidis. Koji plocu uopste imas?
 
Odgovor na temu

CEDO

Član broj: 31533
Poruke: 8
*.dip.urc.bl.ac.yu



Profil

icon Re: Nedostatak sviceva za jump free mod na ploci!20.08.2004. u 21:36 - pre 239 meseci
Gledao sam u knjizi koju sam dobio sa plocom u kojoj pise da za postavljanje u jump free moda treba da iznad jumpera budu swicevi pomocu koih se uspostavlja jump free mod ali njih neme ima samo mjesto gdje bi mogli biti,a ne zanam ko sto kazes mozda se pomocu jumpera postavlja free jump mod,ajde ako ti nije problem da mi objasnis kako bi pomocu njih to uspio pa da probam nemogu nista izgubiti.Sto se tice toga d su negdje zavuceni dobro sam pregledao plocu i nema nikakvih drugih swiceva sem jumpera.Koju plocu koristim pise ti u prethodoj poruci zadnji red!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Nedostatak sviceva za jump free mod na ploci!21.08.2004. u 01:19 - pre 239 meseci
E sad sam video. Nisam bas bio pazljiv kad sam citao tvoj post. Dobro to bar znam. DIP seitchevi na tvojoj ploci kojih ima 5 komada treba da budu na off. Konkretno ti DIP switchewi na tvojoj ploci spadaju u sliding swicheve koji su veoma mali (na tvojoj ploci su beli na jako svetlo plavoj pozadini i ima ih 5 komada konkretno ispod primarnog IDE kanala tj onog IDE kanala na koji ti je prikacen HDD {onog plavog} i trebalo bi da do njih na ploci ima neka mala stampana oznaka poput DSW1). Iznad DIP switcheva se nalazi i 3 pina i jumper (verovatno oznaceni kao JEN1) koji sluzi za podesavanje na jumperless mode (default) ili jumper mode (konkretno ako je jumperless mode treba da budu jumperisani pin2 i pin3). Proveri da li su ti svih 5 DIP switcheva na off pozicija do brojeva (1-5) i da li su jumperisana gornja 2 JEN pina (pin 2 i pin 3) i ako sve jeste tako onda je ploca vec u jumperless mode-u kakva i treba da bude nakon vadjenja iz kutije.
 
Odgovor na temu

CEDO

Član broj: 31533
Poruke: 8
*.dip.urc.bl.ac.yu



Profil

icon Re: Nedostatak sviceva za jump free mod na ploci!21.08.2004. u 22:48 - pre 239 meseci
Puno hvala,uspio sam se snaci i podesiti jump free mod na ploci.
Da li zans neki program za pracenje brzine rada memorije i odakle bi ga mogao skinuti?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Nedostatak sviceva za jump free mod na ploci!22.08.2004. u 02:32 - pre 239 meseci
Ne znam da li postoji takav program. Postoje system information programi poput SiSoft Sandre koji pruzaju informacije o svom instaliranom hardveru pa skini nju. Link ne znam na pamet.
 
Odgovor na temu

CEDO

Član broj: 31533
Poruke: 8
*.dip.urc.bl.ac.yu



Profil

icon Re: Nedostatak sviceva za jump free mod na ploci!26.08.2004. u 22:26 - pre 239 meseci
Znam da ovaj post nema nikakve veze sa prethodnom temom, ali ne da mi se otvarati novu temu.
Ovih dna sam gledao teme o hlazenju kucista i komponenti i negde sam procitao da kada bi stvljao 2 kulera na kuciste potrebno staviti filter za prasinu kod kulera na prednjoj strani kucista koi uduvava vazduh da ne bi bilo puno prasine,pa me interesuje da li je to pozeljno ili nuzno i da li se takvi filteri mogu nabaviti ili se to moze resiti nekom vrstom improvizacije?Takoze me zanima preporuka koje bi ventilatore stavio i kako se oni povezuju,posto sam procitao da ima vise varianti.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Nedostatak sviceva za jump free mod na ploci!26.08.2004. u 22:50 - pre 239 meseci
Pozdrav,
pa imaj u vidu ulogu filtera i stici ces i sam do resenja. Velika gustina smanjuje efekat hladjenja jer rezultuje slabijim protokom vazduha, uglavnom je sasvim OK i parce mrezice za komarce, cak i jako nategnuta gaza koja je nacelno bolji filter moze znatnije smanjiti protok vazduha. Ovo su nijanse i razmisljanja jer u praksi tesko da mozemo dobiti preciznije odgovore na ova pitanja.
I sda svi koji bi ovo hteli procitati a ne intersuje ih nedostatak switcheva na ploci ostace uskraceni za odgovor Slobodno postuj pitanje u temi koja u naslovu sadrzi ono o cemu zelis da pitas.
pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: Nedostatak sviceva za jump free mod na ploci!

[ Pregleda: 2941 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.