Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Startup aplikacije pri pokretanju OS-a

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Startup aplikacije pri pokretanju OS-a

[ Pregleda: 4310 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

freespace
Filip Skorup
Donji Miholjac

Član broj: 31925
Poruke: 72
*.cmu.carnet.hr

Sajt: filsko.100webspace.net


Profil

icon Startup aplikacije pri pokretanju OS-a14.08.2004. u 21:55 - pre 239 meseci
Kako napraviti da se aplikacija programirana u Delphiu pokrece pri podizanju OS-a ( ali ne da ju postavim u startup)?
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Startup aplikacije pri pokretanju OS-a15.08.2004. u 00:40 - pre 239 meseci
Moras kreirati key u HKLM(ili HKCU, ako hoces samo za trenutnog usera da ti se startuje program)\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run. To mozes da uradis sa Registry unitom. Vidi po help-u ili MSDN-u...
 
Odgovor na temu

Crazy Mix
Nemanja Avramovic
QuadraSoft
Mladenovac

Član broj: 7103
Poruke: 331
*.telekom.yu

ICQ: 266136396
Sajt: www.quadrasoft.co.sr


Profil

icon Re: Startup aplikacije pri pokretanju OS-a15.08.2004. u 09:38 - pre 239 meseci
'vako:
Code:

uses Registry;
...
procedure TForm1.OnCreate(blah blah...);
var reg:TRegistry;
begin
reg:=TRegistry.Create;
reg.rootkey:=HKEY_LOCAL_MACHINE; //valjda rootkey...?
reg.openkey('\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run',true);
reg.writestring('Ime aplikacije',paramstr(0)); //paramstr(0) je u stvari tacna putanja do exe-a
reg.closekey;
reg.free;
end;


Srecno!
 
Odgovor na temu

freespace
Filip Skorup
Donji Miholjac

Član broj: 31925
Poruke: 72
*.cmu.carnet.hr

Sajt: filsko.100webspace.net


Profil

icon Re: Startup aplikacije pri pokretanju OS-a16.08.2004. u 09:04 - pre 239 meseci
E,puno hvala sve radi savrseno!
 
Odgovor na temu

Jednoshinac_Blejn
KV

Član broj: 150146
Poruke: 24
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Startup aplikacije pri pokretanju OS-a03.04.2009. u 09:17 - pre 183 meseci
Pozz!
Nikakko pronaći pravo mjesto da postavim pitanje :-)

Ovako, imam jedan reg-key koji sam stavio u Startup i on se pri dizanju Windows XP-a aktivira.. E ono što mene interesuje je to: Da li se može nekako podesiti da ne moram lupati 2 puta enter poslije aktiviranja kad se windows digne? Odnsno, može li se napisati i kako, neka komanda? Taj ključ mi je potreban, a windows neće da ga sačuva u Registry, ko zna iz kojih razloga, pa mi palo tako nešto napamet. nisam lijen da udarim 2 puta enter, nego me počelo iritirati u posljednje vrijeme :-)

PS: možda pogrešno pretražujem ali nikako da nađem pravu temu da pitam za ovo ili a vidim ako je neko već imao sličan "problem"
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Startup aplikacije pri pokretanju OS-a03.04.2009. u 10:02 - pre 183 meseci
> Ovako, imam jedan reg-key koji sam stavio u Startup i on se pri dizanju Windows XP-a aktivira.. E ono što mene interesuje je to: Da li se
> može nekako podesiti da ne moram lupati 2 puta enter poslije aktiviranja kad se windows digne? Odnsno, može li se napisati i kako, neka komanda?

Da se napiše komanda za šta? Nije jasno šta želiš, gde pritiskaš dva puta enter.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
93.87.4.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Startup aplikacije pri pokretanju OS-a03.04.2009. u 11:05 - pre 183 meseci
@Jednoshinac_Blejn

Koliko sam razumeo, ti zelis da pri startovanju OS-a odredjeni *.REG fajl bude primenjen (necemo pretpostavljati zasto, jer bi verovatno bilo u suprotnosti s Pravilnikom), pa si ga stavio u RUN ili STARTUP sekciju.

Problem je sto te OS pita da li si siguran da zelis taj REG da bude stvarno primenjen, kao sto bi te pitao i kada bi dvaput kliknuo na njega.

Ako je tako, onda ovo pitanje po formi ne pripada Delphi forumu (iako se Delphi moze iskoristiti kao resenje).

Sto se tice Delphija, resenja su sledeca:

1. napraviti program koji ce funkcionalno biti identican upisivanju sadrzaja tog REG fajla duplim klikom.
2. napraviti program koji ce da procita sadrzaj REG fajla i upise to isto u Registry (za ovo verovatno ili treba neka 3rd party biblioteka/komponenta ili se malo pomuciti i rucno isprogramirati, sve zavisi od slozenosti REG fajla)
3. Napraviti program koji ce traziti Handle prozora i simulirati klikove, mada je ovo blesavo. Tim pre sto ako se ne varam, redosled izvrsavanja startup stavki nije garantovan. To bi onda povlacilo podizanje nekog monitoring servisa, sto je opet owerhead.

Na ovom forumu imas dosta primera kako se radi sa Registrijem, ako je bas toliko bitno.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Startup aplikacije pri pokretanju OS-a03.04.2009. u 12:39 - pre 183 meseci
> Koliko sam razumeo, ti zelis da pri startovanju OS-a odredjeni *.REG fajl bude primenjen (necemo pretpostavljati zasto, jer bi
> verovatno bilo u suprotnosti s Pravilnikom), pa si ga stavio u RUN ili STARTUP sekciju.
> Problem je sto te OS pita da li si siguran da zelis taj REG da bude stvarno primenjen, kao sto bi te pitao i kada bi dvaput kliknuo na njega.

Ako je to, onda treba pokušati sa regedit.exe /s fajl.reg.

 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
93.87.4.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Startup aplikacije pri pokretanju OS-a03.04.2009. u 12:40 - pre 183 meseci
da, eto odgovora... samo treba videti da li radi. pretpostavljam da je to /s, silent mod.
 
Odgovor na temu

Jednoshinac_Blejn
KV

Član broj: 150146
Poruke: 24
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Startup aplikacije pri pokretanju OS-a03.04.2009. u 17:06 - pre 183 meseci
Citat:
savkic: > Koliko sam razumeo, ti zelis da pri startovanju OS-a odredjeni *.REG fajl bude primenjen (necemo pretpostavljati zasto, jer bi
> verovatno bilo u suprotnosti s Pravilnikom), pa si ga stavio u RUN ili STARTUP sekciju.
> Problem je sto te OS pita da li si siguran da zelis taj REG da bude stvarno primenjen, kao sto bi te pitao i kada bi dvaput kliknuo na njega.

Ako je to, onda treba pokušati sa regedit.exe /s fajl.reg.


Evo probao sam to kako si mi rekao i ne ide. Kada sam resetovao komp, opet sam morao da dva puta potvrđujem reg fajl..
Potražim ga u Registry-u pod nazivom fajla i na ovoj lokaciji:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\RunMRU)

nalazi se:
a (string) a u produžetku regedit.exe /s ime fajla.reg\1
b -II- regedit.exe\1
MRUList ab
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Startup aplikacije pri pokretanju OS-a

[ Pregleda: 4310 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.