Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rešili da nas ukinu.

[es] :: Advocacy :: Rešili da nas ukinu.
(Zaključana tema (lock), by Bojan Basic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 9155 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 03:02 - pre 239 meseci
Sudeći po opštem raspoloženju među (super-ultra, itd) moderatorima, izgleda da Advocacy forum broji poslednje dane. Zato želim da iskoristim priliku da pozdravim prijatelje sa druge strane fronta i da im poželim da uspešno propagiraju svoje plemenite ideje, pa ako Bog da Linux uskoro osvoji i cela 4%. Nažalost, ne verujem da ćemo imati prilike da mnogo diskutujemo ubuduće, jer se ja uglavnom muvam po programerskim forumima gde po 100-ti put objašnjavam kako se piše "Hello World", a vi ste uglavnom po Linux forumima gde po 100-ti put objašnjavate kako instalirati modem. U svakom slučaju, ako sam nekog uvredio tokom naših žučnih diskusija, koristim ovu priliku da se izvinem - bilo je nenamerno.

Ako se slučajno poglavice predomisle pa ostave Advocacy u životu, nastavljamo dalje, ali mi se čini da se to neće desiti. Ostajte zdravo.
 
0

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 03:26 - pre 239 meseci
Šta reći. Svoje mišljenje sam iskazao i predložio malu reformu, ali izgleda da je to postao povod za nove, odlučne rasprave o gašenju ovog foruma. Uz sve svoje nedostatke, ovo je bilo i mesto gde se, malo i kroz šalu, nesputano razmeniti po koja bez bičevanja pravilnikom.

Poput Nemanje, takođe se izvinjavam za sve što mi možete zameriti i nadam se da ćemo ponovo moći (možda ne neophodno ovde) razglabati. Kada se sretnemo, svi nekadašnji ljuti protivnici iz Windows tabora imaju pivo. Želim vam što jeftiniji WIndows, manje virusa i bolje programe. Što bi rekao Đole, bilo je zadovoljstvo glupirati se za vas (i sa vama).

PS. Ćeraćemo se još. :)
 
0

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.16.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 03:35 - pre 239 meseci
Kakvi ste vi fini momci, prvo nas smorite pa se izvinjavate. To je kao kada nekoga udaris autom pa mu se onda izvinjavas :-)
Goran Pilipović fka bluesman
 
0

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 03:43 - pre 239 meseci
Nije ovo poput udesa, vec poput basketa.
Guras se, udaras, zapinjes da pobedis, a na kraju svi zajedno idemo na pivo (taj deo za sada izostaje), a sutra sve iz pocetka.
Viva Advocacy!
JaFreelancer.com
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 05:20 - pre 239 meseci
Ovo je stvarno tragedija.. (neću ni da pitam šta to ES dobiva tim potezom, niti ću da se bunim mnogo - očigledno da su zapeli da zatvore ovaj forum i ne odustaju)

Šta da vam kažem, situacija tek sada postaje izuzetno zanimljiva - MS spušta cene i pravi GNU/Windows, Linux hvata zalet sve više, Ameri i naši igraju basket u BG, OI u Grčkoj - ceo svet se druži i nadmeće, a ovi naši evo - zatvaraju forum..

I ja takođe da dodam da se izvinjavam svima koje sam uvredio i da dodam da je najveći deo toga bio samo da bih provocirao ekipu sa druge strane i zezao se, kao i ostali, verujem. Kada se vidimo od mene imate svi pivo, a ne samo ovi ili oni ;)


Ako zatvore forum da Bog da im BSOD i kernel panic zajedno igrali pred očima svaku noć i svaki dan.
Commercial-Free !!!
 
0

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 07:17 - pre 239 meseci
Napravicemo mi bolji advocacy....i stariji...:)
 
0

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 08:07 - pre 239 meseci

hm... treba se ugledati na to kako su ostale strukture moci reshavale taj problem ... :)

setite se samo ubijanja djikija :) ... ti cesh nas da ukinesh :) ... :))) ...
i eto ... znachi gojko :)) ... pazi kad ulazish i izlazish iz kola :) ...
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.smdesign.co.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 09:43 - pre 239 meseci
A da dignemo mi bunu na dahije!?
Osnujemo sindikat i blokiramo puteve?
 
0

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 10:01 - pre 239 meseci
Evo, samo da iskoristim priliku i da uložim oštar protest povodom najave ukidanja advocacy-a na es-u. Voleo bih da nam neko od poštovanih super moderatora obrazloži svoju odluku ovde.

P.S. Hajde da svi poput vridera promenimo svoj potpis u korist našeg omiljenog foruma.
 
0

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 10:32 - pre 239 meseci
E stvarno ne mogu da verujem. Tek tako ukinuti najposećeniji forum na celom ES-u, forum koji je, kako Popaj kaže, postao razlog posete ES-u. Uopšte ne razumem kome to advocacy smeta. Pogledajte samo Windows ili Linux forume na ES-u... čemer i jad, po 100 puta se ponavljaju ista pitanja... Ako ćete već da brišete forume, brišite i MadZone pa ćete da vidite koliki će šum da bude po ostalim forumima. Kad bolje razmislim, pobrišite sve forume, a ostavite samo ES-mods i napravite GojkoLand a da pristup bude omogućen samo moderatorima... Valjda tu neće biti šuma.

Takodje, i ja sam poneke stvari naučio na Advocacy-ju, kao što su: (ovo je najtazije, a bilo je mnogo stvari)

systeminfo (DT gde si bio pre da to postuješ, ja sam uptime uvek gledao iz Total Commandera ili Properties-a mreznog interfejsa)
chmod (hvala dinke)
za SFU sam čuo, al` se nisam previše interesovao... kada je degojs to pomenuo skinuo sam par whitepaper-a sam microsoft.com, proučio sam to i shvatio koliko je korisno...
cygwin (jes' da je Vrza napisao o tome lep tekst u Digitall-u, al` nekako je lepše čuti o tome na Advocacy-ju, od naših kolega, bilo da su oni u Windows ili Linux taboru...

Dalje, neko je u temi kojoj sam pokrenuo mogao da pročita nazive tri programa koji omogućavaju čitanje Linux particija pod Windows-om, Goki / Boki / Bole je mogao je pročita da za komercijalni softver postoji money back guarantee, onomad su degojsu postovali linkove ka uputstvima za nameštanje njegovog soft modema u Linux-u, svi smo mogli da vidimo da preko 50% posto top 1000 US kompanija koristi IIS kao web server, Dimković nam je kazao koliko Open Source zaostaje kad je u pitanju audio kompresija... da ne pišem dalje, ima toga još... E sad, ako ste vi to sve znali, šta da vam kažem, nismo svi pametni kao vi...

Dragi Ćale je otvorio onu temu gde su mnogi bili originalni pa pisali šta im sve smeta kod voljenog im OS-a. Popaj priznao da ima Win XP na drugoj particiji, Degojs redovno probava taze distribucije Linux-a, ja sam instalirao Suse 9.1 sa namerom da tu i ostane, taman sam hteo da pokrenem temu u kojoj bih izneo svoje lepe utiske u vezi istog, gde sam sve radio klikete – klakete metodom a ipak namestio skoro sve što mi treba, kao ono... Mislim, Gojko, ti bi trebao da budeš svestan toga da ES ima 30 000 registrovanih korisnika i da je, samim tim, šum neizbežan, ali dobro, forum je tvoj, pa ti sa njim radi šta ti je volja...
Meni ostaje da pozdravim svoje kolege iz oba tabora, da im se izvinim na eventualnim uvredama, nije bilo namerno i da im obećam da svi imaju pivo od mene kad se nađemo negde (a naći ćemo se, dolazim često u BG)... Takođe, želim im da Linux dobije neki značajan market share, nama želim da Windows postane još jeftiniji i bolji a svima želim da i dalje uspešno propagiraju svoje stavove, ma kakvi oni bili.
Sve u svemu, bilo je lepo provocirati vas i diskutovati sa vama, a predlažem da se jednom prilikom nađemo u BG-u i da, uz pivo, slobodno pričamo o našim stavovima, bez da nas neko ukida ili moderiše.

P.S.

Izvinjavam se na ovako dugačkom tekstu, ovo je ujedno i moj poslednji post na Elite Security-ju.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 11:00 - pre 239 meseci
Ne vidim neto razloge za ukidanje advocacy foruma soim sto se neki argumenti izneti tamo ne svidjaju nadleznima. U poslednje vreme je bas pukla bruka preko Linux-a :)

Vise bih voleo da vidim da se radi nesto na tome da se smanji broj lamerskih pitanja kojima je ES u poslednje vreme zatrpan a koji je rezultat masovnog priliva totalnih laika.

Predlazem akciju da se broj korisnika ES-a smanji na 10% sadasnjeg broja. Treba resavati uzroke problema a ne posledice.
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 11:04 - pre 239 meseci
Dobro je da si se javio kao dobrovoljac za eutanaziju, posto vec predlazes da se prave logori i ukljuci gas....
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 11:17 - pre 239 meseci
Nesto se ne secam da sam ja pominjao eutanaziju, logore i gas, ali za tebe je svojstveno da izmisljas pa onda napadas nekoga da je rekao nesto sto nije. A ti si u stvari medju najaktivnijima u zluradim i pakosnim komentarima na pitanja koja postavljaju pocetnici.

Nego, ti si vec toliko puta demonstrativno napustio ES, otkud opet ovde? Nemas gde drugde da smaras? Covece, aj pocni da radis nesto konkretno, pusti nas normalne ljude na miru...
 
0

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 12:35 - pre 239 meseci
Heh ok ajde ovako posto sam ja jedan od "najstarijih" clanova es-a tj. bio sam na ovom forumu jos kad se otvorio i kad je postojao flame zone, bila su to lepa vremena, u svakom slucaju toga je uvek bilo, Gojko doduse hoce da pravi komercijalan forum a nece da pristane sa stvarima koje idu uz to, (to je ono oce da se jebe ali nece da joj udje), u svakom slucaju flame-a ce uvek biti i to na svakom forumu, da bi izbegao to na svakom forumu dobro je imati jedan takav forum tipa "Advocacy"...
U svakom slucaju potez bi bio krajnje retardiran da se zatvori ovaj forum al ajde nek uradi to, u svakom slucaju time nista nece postici.
Mislim es koji se otvorio je imao tacno onoliko koliko treba, a onda je Gojko dobudzavao to sve sa gomilom glupih foruma samo da bi sve vise i vise raje privukao, i sad polako es propada za koju godinu es ce imati 40000 registrovanih korisnika a 10 aktivnih...
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 12:51 - pre 239 meseci
Citat:
Predlazem akciju da se broj korisnika ES-a smanji na 10% sadasnjeg broja


Ovo se zove odstrel.. Znaci ubijanje jadnih lamera ..

Covece, aj pocni da radis nesto konkretno,...

Ne kapiram sta si hteo da kazes? Mislis da [autocenzurisano da ne pravim probleme forumu] kao i ti?


[Ovu poruku je menjao McKracken dana 13.08.2004. u 15:02 GMT]
 
0

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 12:56 - pre 239 meseci
Citat:
Nego, ti si vec toliko puta demonstrativno napustio ES, otkud opet ovde? Nemas gde drugde da smaras? Covece, aj pocni da radis nesto konkretno, pusti nas normalne ljude na miru...
emphassis by markom

Ooooovaj... :-) Nemojmo preterivati ;-)

Marko.
 
0

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 13:14 - pre 239 meseci
Linux rulz !
l;)

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 13:23 - pre 239 meseci
Citat:
McKracken: Ovo se zove odstrel.. Znaci ubijanje jadnih lamera ..


Ne znaci, ali je sasvim ocigledno da si ti u dobroj meri ogranicen samo na primenu sile i izivljavanje na ljudima sto si u vise navrata i demonstrirao na ovom forumu i van njega.
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 13:27 - pre 239 meseci
Ok, prosvetli me.. Kako ti zamisljas da smanjis broj clanova? Da im platis otpremninu? Da iih zamolis da vise ne dolaze? Da "redizajniras" forum? Kako?
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 13:38 - pre 239 meseci
Smanjene broja clanova? Lamerska pitanja? VRider, ma podesavanje cupsa pod slekverom je trivijalno Jel' tako
Prvo sto sam naucio na Matematickom u Beogradu je da je trivijalno sve sto se poznaje
Barem po onome sto su asistenti pricali tokom vezbi

Ili, ne zaboravite da smo i mi bili lejmeri jednom....

Ukidanje Advocacy? Bice onda flejma na drugim forumima!!! Moderatori, pripremite se, tezak vas posao ocekuje!
 
0

[es] :: Advocacy :: Rešili da nas ukinu.
(Zaključana tema (lock), by Bojan Basic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 9155 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.