Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Render output!!!

[es] :: 3D modelovanje :: Render output!!!

[ Pregleda: 2386 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ghogilee
Vlasnik Agencije za marketing, grafički
i web dizajn
Novi Sad

Član broj: 31160
Poruke: 58
*.96.208.247.194.in-addr.arpa

Sajt: www.id-studio.co.yu


Profil

icon Render output!!!02.08.2004. u 15:55 - pre 239 meseci
Nisam uspeo da pronadjem forum (ili se nisam potrudio) koji se bavi tematikom codeca za AVI output. Odnosno, koje Vi koristite kao najpogodnije, najkvalitetnije itd. Govorim uopšteno o 3d softveru, a još jedno pitanje je koji kodek koristite u 3D maxu kao AVI output. Meni se lično desi da ponekad kada rendiram ne kompresovanu scenu (full frames uncompressed), ako je scena preopterećena poligonima, svetlima itd, dodje do greške kada hoću da pustim materijal iz Media Playera (cyclic redundancy check error!). Da li se ova greška pojavljuje zbog nepostojanja odgovarajućeg kodeka u Media playeru ili nečeg drugog. Hvala.

PS Bilo bi dobro da neko ostavi linkove ka raznim kodecima.
:)) :| :( :P
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: Render output!!!03.08.2004. u 01:20 - pre 239 meseci
Ako pricamo o mogucnosti da se iz nekog programa (max ili npr maya) kao izlaz stavi Avi - apsolutno sam protiv toga - evo nekih razloga - cak vrlo retko se to i inace koristi. Ako se kojim slucajem dogodi da program ili os, ili komp pukne, dolazi se u rizik da se izgubi sve jer on izrenderovani fajl mozda i zapisuje na disk, ali verujem da skoro sve drzi u memoriji, gde ga i kompresuje - Dolazim do zakljucka da cak i ako je fajl zapisan na disku, mozda postane necitljiv. Oduvek se za kvalitetan izlaz prilikom rendera koristila nekompresovana targa *.tga

Laka je za obradu, lako se komplet sa svim ostalim ucitava u Premijer ili neki drugi program za montazu ili composing - nema problema sa kompresijom - ima alfa kanal i kad god da se nesto dogodi sa masinom, programom ili os-om, najvise sto se izgubi je jedan tga - Koja se obrise i nastavi se novi render odatle

Sto se tice kodeca koje koristis prilikom rendera za kompresovanje avi-ja - pa - Nikad nisam cuo ikoga da je je rekao da avi zavisi od toga da li je "scena preopterecena poligonima ili slicno" jer je to "besmisleno" i nikako se ne moze dovesti u vezu. Scena moze delimicno uticati "na velicinu" fajla povecavajuci ga ako je "potencijalno bogatija bojama, i tim i takvim stvarima, ali poligonima - nikako.

Batali "najnovije medija pleyer-e" Pokusaj lepo da "namestis" sistem i nadji negde "medija player iz 98-ice" - Veruj mi - pustice sve za sta imas kodec, i to mnogo brze nego bilo koji novije medija player. Takojde je vrlo dobar prilikom rada sa "tv"-om, kada se tv koristi "za kontorlu slike".

Toplo bih ti preporucio nacin koji sam gore obrazlozio - ZNACI NAPUSTI koncept nekompresovanog avija i probaj sa targama -
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.beocity.net

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Render output!!!03.08.2004. u 07:06 - pre 239 meseci
Ali ako ipak, i pored svog Spelingovog ubedjivanja odlucis da
izrendas po koji .avi, mozes da iskoristis i divx codece koje
100% vec imas ako si ikada gledao neki divx film na kompu.

Koliko sam shvatio, ne pravis animacije za film, niti reklame,
vec samo zelis da vidis izrendanu animaciju koju si radio.
Za to je rendanje u .tga, pa sklapanje u Premieru stvarno
suvisan posao.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Render output!!!

[ Pregleda: 2386 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.