Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

defragmentacija ..... (tackice do 15 karaktera)

[es] :: Mac software :: defragmentacija ..... (tackice do 15 karaktera)

[ Pregleda: 2037 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

juzznjak
Strahinja Stankovic

Član broj: 22160
Poruke: 114
212.200.96.*

Sajt: www.strahinja.com


Profil

icon defragmentacija ..... (tackice do 15 karaktera)01.08.2004. u 15:41 - pre 240 meseci
da li je neko koristio third-party programe za defragmentaciju na OS X i kakva su konkretna iskustva?

poceo sam da guglam nesto o ovome jer mi se cini da disk sve duze drlja, a sve cesce brisem-pisem. Znao sam da je u klasiku cak preporucljivo, ali ishvalise se koliko je nepotrebno da se to radi na OS X.

http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=25668

super je to ako panther jos automatski radi sa fajlovima manjim od 20MB, nego bi me bas zanimalo da vidim da li bi se nesto ubrzalo sa nekim od programcica za mene koji koristim jaguar jos uvek.
 
Odgovor na temu

MrNo

Član broj: 2417
Poruke: 315
*.dsl.chcgil.ameritech.net



+1 Profil

icon Re: defragmentacija ..... (tackice do 15 karaktera)01.08.2004. u 17:18 - pre 240 meseci
Iskustva su različita, zavisno od mašine koju koristiš.
Ako je to neki stariji Mac, onda možda i primetiš razliku, ali ako je to neka mašina novije proizvodnje sumnjam da bi razlika bila primetna.
Ja sam konkretno probao Tech Tools Pro 4 i Drive 10. Oba programa imaju opciju defragmentacije, sa tim da ako koristis Panther, moraćeš da isključiš journaling.
Ako hoćeš da defragmetuješ sistem drajv, moraćes da startuješ kompjuter sa CD-a.
 
Odgovor na temu

SIT

Član broj: 30468
Poruke: 292
*.bitsyu.net



Profil

icon Re: defragmentacija ..... (tackice do 15 karaktera)09.08.2004. u 23:59 - pre 239 meseci
za OSX
u principu nije potrebno raditi defragmentaciju ...
... ukoliko imas veliki hd i ostavljas dovoljno prostora na disku sistem sam vodi racuna prilikom snimanja da smesti fajl na najbolje mesto na disku

dalje moze da se prica kada? koliko cesto? da ili ne?

moze, ali je gubljenje vremena

OS9
svakako
norton se pokazao kao najbolji ( do verzije 6 )
nije ni cudo sto je za system 10 prestao razvoj
Stay In Tune
 
Odgovor na temu

[es] :: Mac software :: defragmentacija ..... (tackice do 15 karaktera)

[ Pregleda: 2037 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.