Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

autom. obrada podataka access, excel, notepad

[es] :: Access :: autom. obrada podataka access, excel, notepad

[ Pregleda: 3772 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

adenis
bih

Član broj: 24296
Poruke: 256
*.bih.net.ba.



Profil

icon autom. obrada podataka access, excel, notepad31.07.2004. u 23:33 - pre 239 meseci
imam jednu veliku tabelu u accessu u kojoj izmedu ostalih imam polja jmbg i iznos a
u notepadu dobijam promjene sa poljima jmbg i iznos.

kako i cime da napravim da se u access tabeli automatski izbrise jmbg sa iznosom 0 a doda sa pozitivnim iznosom?

imam povecu tabelu u excelu u kojoj su je vise sheetova. svaki sheet ima odrecenu sifru. recimo aabb. za svaki aabb moram na odrecen mijesto unjeti datum i odreceni iznos koji onda po zbiru datuma i iznosa izbacuje neku posebnu srednju vrijednost.

u drugoj excel tabeli imam vise sifri i iznosa i svaka vrijedi za odredeni dan i u njoj su podaci koje upisujem u gornju excel tabelu.

a u trecoj excel tabeli imam podatke samo za odredenu sifru po svim datumima u koju ubacujem podatke iz prve tabele.

pitanje: posto ovo sve rucno unosim(copy,paste) i do sada zbog malog obima nije bilo problema, kako da ovo automatizujem. kojim programom ili postoji nesto u okviru win. aplikacija?
 
Odgovor na temu

adenis
bih

Član broj: 24296
Poruke: 256
*.bih.net.ba.



Profil

icon Re: autom. obrada podataka access, excel, notepad19.08.2004. u 10:55 - pre 239 meseci
stvarno ne mogu da vjerujem da niko na ovom forumu ne moze da odgovori na ovo pitanje. nisam ja trazio da neko rijesi moj problem vec samo da nevede sa kojim aplikacijama ja mogu rijesiti svoj problem kako bih krenuo da ucim ili se ovo ne moze rijesiti automatski.
dajte nek neko samo kaze moze ili ne moze i ako moze naziv aplikacije.
nije valjda da niko drugi nema slican problem?
 
Odgovor na temu

akrosoft
Dusan Mihajlovic
Beograd

Član broj: 31201
Poruke: 129
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

Sajt: www.RoditeljPortal.com


Profil

icon Re: autom. obrada podataka access, excel, notepad19.08.2004. u 21:51 - pre 239 meseci
Ne znam da li postoji softwer za to, mozes napraviti VBA macro u Excel-u koji ce se konektovati na access bazu i puniti je podacima iz excel dokumenta. Pazi samo na konverziju podataka. Znaci, klasicna adodb konekcija, otvaras rekordset, pravis while petlju da prodje kroz excel rowove/kolone, i upisujes vrednost cella iz excela u polje u bazi, otprilike:
Code:

adoDbRs.Fields("Kolona") = Range("A1").Value


Izmena:
Cini mi se da postoji i softver, pogledaj:
http://www.ozgrid.com/Services/excel-import-assistant.htm
....neverovatno od cega sve ljudi prave pare.....




 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: autom. obrada podataka access, excel, notepad

[ Pregleda: 3772 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.