Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Formatiranje particija!!!

[es] :: Windows desktop :: Formatiranje particija!!!

[ Pregleda: 3975 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ghogilee
Vlasnik Agencije za marketing, grafički
i web dizajn
Novi Sad

Član broj: 31160
Poruke: 58
*.96.208.247.194.in-addr.arpa

Sajt: www.id-studio.co.yu


Profil

icon Formatiranje particija!!!30.07.2004. u 21:07 - pre 240 meseci
Imam problem. Kada sam reinstalirao windows(XP sp1) i konvertovao particiju iz FAT32 u NTFS, nije mi uopšte formatirao C particiju već je ostavio instalirane programe i podatke, kao i staru instalaciju OS koju uzgred budi rečeno nemogu da koristim. I zatim moj "pametni" izbor je bio da iz Partition Magica formatiram C kako bi ponovo instalirao OS. Medjutim računar mi je posle toga tražio sistemsku disketu i nije bilo šanse da ga pokrenem. Flopi mi ne radi pa sam izvadio Hard i odneo ga kod prijatelja da mi uradi fdisk. Sad je disk totalno prazan i bez particija. Kada sam ga montirao nazad opet mi traži sistemsku disketu a neće da krene sa instalacionog windows CD-a setup kako bi kreirao particije. U DOS se uopšte ne razumem i moje pitanje je šta dalje da radim kako bi formatirao particije i instalirao OS. Uzgred stavljao sam hard na više računara i isto mi traži, s tim da imam sistemsku disketu ali DOS je za mene nepoznanica. Hvala.
:)) :| :( :P
 
Odgovor na temu

san.
bosna

Član broj: 28154
Poruke: 71
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Formatiranje particija!!!30.07.2004. u 21:37 - pre 240 meseci
nemoj se onda jebavati sa dosom na netu imas da napravis 6 botabilnih disketa za xp pro veoma jednostavno skines sa neta pokrenes program ubacis disketu (formatiranu) kucas a: zatim ubacujes ostale diskete redom kako program trazi i to je to
pozdrav
When you think that you are fucking them they are fucking you!

[email protected]
 
Odgovor na temu

Ghogilee
Vlasnik Agencije za marketing, grafički
i web dizajn
Novi Sad

Član broj: 31160
Poruke: 58
*.96.208.247.194.in-addr.arpa

Sajt: www.id-studio.co.yu


Profil

icon Re: Formatiranje particija!!!30.07.2004. u 21:53 - pre 240 meseci
Hvala ti na odgovoru, jel nema ništa jednostavnije? Prvo reko sam da mi flopi ne radi a još plus da nadjem šest flopi diskova ispravnih (!?!)... Nemam pojma znam samo da cu poludeti...
:)) :| :( :P
 
Odgovor na temu

Kreso-zg

Član broj: 29033
Poruke: 24
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Formatiranje particija!!!30.07.2004. u 23:52 - pre 240 meseci
Rješenje je jednostavno. Odeš u BIOS i tamo negdje nadješ opciju BootDisc- trebalo bi biti 3-4 takve opcije i na BootDisc0 staviš CD-rom. Boot ti je opcija koja kaže računalu što treba pokrenuti kad nemaš instaliran operativni sistem. Tebi je ta opcija bila namještena na disketu, a ti je samo trbaš namjestit na CD. Kad završiš instalaciju windowsa onda tu opciju vrati ne na disketu nego na hard disk. Uživaj u novim Windowsima.
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net



+4 Profil

icon Re: Formatiranje particija!!!31.07.2004. u 00:02 - pre 240 meseci
Nije ti PM tražio WinXP sistemske diskete, već je tražio da PM pokreneš iz DOS-a. Kako misliš da PM formatira particiju, ako si u Windows-u, a Windows je na C particiji?
Imaš u PM negdje u meniju komandu kojom kreiraš dvije diskete, i sa njih pokrećeš računar. Za to ti ne treba poznavanje DOS-a, jer nakon što pokreneš PM na ovaj način dobiješ grafičko okruženje, kao i u Windowsu, ali ovako možeš da formatiraš C particiju.

Kao što su kolege rekli, u BIOS-u možeš da namjestiš odakle da se sistem podiže (Floppy, CDROM ili HDD).
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Ghogilee
Vlasnik Agencije za marketing, grafički
i web dizajn
Novi Sad

Član broj: 31160
Poruke: 58
*.96.208.247.194.in-addr.arpa

Sajt: www.id-studio.co.yu


Profil

icon Re: Formatiranje particija!!!31.07.2004. u 00:13 - pre 240 meseci
Postavio sam u BIOS-u opciju da se pokreće sa CD-a (to je prvo što sam uradio posle "one pametne stvari") medjutim ništa se ne događa, kaže tačno ovako:
DISK BOOT FAILURE, PLEASE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.

ista ta poruka je i na drugim računarima na kojima sam ugradio moj Hard disk. Moguće da mi je instalacioni CD loš, odnosno da nema Boot opciju....
:)) :| :( :P
 
Odgovor na temu

Ghogilee
Vlasnik Agencije za marketing, grafički
i web dizajn
Novi Sad

Član broj: 31160
Poruke: 58
*.96.208.247.194.in-addr.arpa

Sajt: www.id-studio.co.yu


Profil

icon Re: Formatiranje particija!!!31.07.2004. u 00:27 - pre 240 meseci
Uglavnom, hvala na savetima. Problem sam upravo rešio. Moj instalacioni disk nije bio bootabilan jer ga je neko bezveze narezao. Sad je sve ok preda mnom je duga noć :) . Ukoliko neko ima sličnih problema, odnosno ako hoće da napravi bootabilan Windows XP CD neka ide na
http://www.windows-help.net/WindowsXP/winxp-sp1-bootcd-pf.htm
:)) :| :( :P
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Formatiranje particija!!!

[ Pregleda: 3975 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.