Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Distribucija - preporuka, savet ...

[es] :: Linux :: Distribucija - preporuka, savet ...

[ Pregleda: 5138 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Anarki

Član broj: 31007
Poruke: 116
*.vdial.verat.net

Jabber: rile@jabber.org


Profil

icon Distribucija - preporuka, savet ... 28.07.2004. u 15:47 - pre 240 meseci
Preko glave mi je distribucija baziranih na rpm-u. Definitivno sam reshio da ih menjam.
E, sad, Debian je zaglibio sa razvojem - zadnja stable distribucija ima softver od pre 2-3 godine. Slack bih izbegao, kao i Gentoo.

Ima li neka dobra distribucija bazirana na Debianu? (I da je kompletna pod GNU/GPL)
Koliko ljudi koristi neshto shto nije klon RedHat-a ili Slack?

Sva iskustva i sve preporuke u vezi sa distribucijama baziranim na debiju su mi od koristi.

Hvala

I throw myself into the sea. Release the wave,
Let it wash over me, To face the fear,
I once believed The tears for the dragon
For you and for me
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.041net.co.yu

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Distribucija - preporuka, savet ... 28.07.2004. u 15:51 - pre 240 meseci
Stavi Knoppix. To ti je Debian koji je up-to-date.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Distribucija - preporuka, savet ... 28.07.2004. u 16:14 - pre 240 meseci
A sta fali samom Debianu, naspram distribucija baziranih na Debianu?

Inace, razvoj Debiana (pa i stable-a) uopste nije stao. Hint, pogledaj i unstable i testing grane.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

Anarki

Član broj: 31007
Poruke: 116
*.vdial.verat.net

Jabber: rile@jabber.org


Profil

icon Re: Distribucija - preporuka, savet ... 28.07.2004. u 16:21 - pre 240 meseci
Nisam ni rekao da je razvoj stao, nego da su suvishe spori. Stable verzija je sa ochajno starim softverom, a ne zhelim da eksperimentishem sa testing, ne daj bozhe SID distroima. Naravno da mogu da nalepim Knoppix i koristim apt-get ili SID/Sarge Cd-ove za dopunu softvera...
Ali sam vishe hteo da vidim iskustva/preporuke za distribucije koje nisu 'live', a bazirane su na Debianu.

btw: Kakav je Xandros? Meni se chini kao neshto shto je kompletno moron-friendly, i totalno udaljeno od linuxa. Je l' neko koristi tu stvar?

POz
I throw myself into the sea. Release the wave,
Let it wash over me, To face the fear,
I once believed The tears for the dragon
For you and for me
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Distribucija - preporuka, savet ... 28.07.2004. u 17:28 - pre 240 meseci
Posecujes li www.distrowatch.com? Tamo ima zanimljivih analiza, prikaza itd.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Distribucija - preporuka, savet ... 28.07.2004. u 18:36 - pre 240 meseci
alex:
Za Debian postoje unstable i testing, ali mi sve to deluje kao preveliki rizik (broken, unsupported?), dok je stable "preterano" stable; u kontekstu star i sve manje upotrebljiv (stare verzije softvera bez novih feature-a; stable jesu, ali ne nužno dobre).

Anarki:
A zašto ne Slack i Gentoo? Imaš li neke argumente protiv istih, nešto konkretno, opipljivo?
 
Odgovor na temu

Anarki

Član broj: 31007
Poruke: 116
*.vdial.verat.net

Jabber: rile@jabber.org


Profil

icon Re: Distribucija - preporuka, savet ... 28.07.2004. u 23:10 - pre 240 meseci
@alex: Ma, ne. Samo mi se svidelo da radim sa .deb paketima. Odlichni su. Za Gentoo nemam dobar link, a Slack mi po scemu sudeci ne gine, ako ne nadjem nishta bazirano na debiju.

@tdokic: visim vec 3-4 dana na distrowatch, ali je malo muchno chitati recenzije na engleskom, to mi nie jacha strana. Nema pretrage koja bi dala "Debian based" distribucije, a ostale odbacila, pa trazhim ruchno medju onom gomilom.... A i prijalo bi mi iskustvo nekog ko vec koristi tako neshto.

I throw myself into the sea. Release the wave,
Let it wash over me, To face the fear,
I once believed The tears for the dragon
For you and for me
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Distribucija - preporuka, savet ... 29.07.2004. u 00:15 - pre 240 meseci
Kad smo već kod Debiana, da li neko ima skinute i586 optimizovane .debove sa fsn.hu?
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Distribucija - preporuka, savet ... 29.07.2004. u 10:55 - pre 240 meseci
Koristim SID (unstable) na svim Linux masinama osim jedne za koju je bitnija veoma velika stabilnost od verzije paketa. Iako su paketi u Woody-ju starijih verzija, Debian tim ih redovno osvezava cim se uoci neki sigurnosni problem ili nesto slicno. Ni na jednoj SID masini nisam imao nikakav problem sa stabilnoscu.

Iz mog iskustva, mogu slobodno da kazem da je vasa predrasuda o nestabilnosti Debian SID distroa potpuno pogresna i neosnovana.


Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Distribucija - preporuka, savet ... 29.07.2004. u 14:07 - pre 240 meseci
axez, ali time rušiš mit o Debian stable grani, pošto je, izgleda, sve stable? ;))

Jesi li ti koristio neke optimizovanije pakete od i386?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Distribucija - preporuka, savet ... 29.07.2004. u 14:22 - pre 240 meseci
http://www.distrowatch.com/table.php?distribution=kanotix nedavno sam cuo za Kanotix, koji je kao nesto bolji od Knoppixa, kome se zamera da ima izmesane pakete (iz raznih verzija Debiana). Mozda ti bude zanimljivo. Ima forum i na engleskom, pored originalnog, nemackog.
Citat:
ali je malo muchno chitati recenzije na engleskom, to mi nie jacha strana
Mislim da ne vredi bezati od engleskog, ako mislis ista ozbiljnije u vezi Linuxa. Uci paralelno i interaktivno engleski i Linux. Ili instaliraj PCLinux OS - sve se namesti samo i radi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Anarki

Član broj: 31007
Poruke: 116
*.vdial.verat.net

Jabber: rile@jabber.org


Profil

icon Re: Distribucija - preporuka, savet ... 29.07.2004. u 14:38 - pre 240 meseci
@ VRider: Ima li u Knoppix-u ljudski kernel source. Ono shto ima je nekako na pola. Je l' se dotichni Knoppix bazira na SID ili Sarge verziji?

@ alex: Kako si instalirao SID. Kako meni rekoshe neki ljudi, ne postoji instaler, nego obichno nabace neki distro baziran na Debiju, pa diskove SID-a koriste kako dodatni izvor paketa, chisto da ne gube vreme po netu sa apt-get-om. Evo iz jedne recenzije, chinimi se za Libranet sa distrowatcha, shta kazhu o stabilnosti SIDa: Having suffered from years of seeing the Blue Screen of Death in those dark days when I used "that other OS," I can only say that I'm relieved to be using such a stable system as Debian unstable.


I throw myself into the sea. Release the wave,
Let it wash over me, To face the fear,
I once believed The tears for the dragon
For you and for me
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Distribucija - preporuka, savet ... 29.07.2004. u 15:15 - pre 240 meseci
Vec sam objasnjavao moj preferirani metod instaliranja SID-a, ali ne bi mozda bilo lose ponoviti:

Prvo instaliram Woody base sistem, sa nekim najosnovnijim paketima, zatim podesim apt tako da koristi source-ove iz sve tri grane, ali tako da SID (unstable) ima najveci pin-priority (u /etc/apt/preferences) i uradim jedno apt-get update && apt-get dist-upgrade. Nakon toga, apt-get-om dodajem sta mi treba (naravno, apt resava sve probleme sa dodatnim paketima).


Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

BIG FOOT

Član broj: 2964
Poruke: 449
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Distribucija - preporuka, savet ... 31.07.2004. u 07:43 - pre 240 meseci
Ja koristim Xandros.Zadovoljan sam jer mi radi sav hardware i veci deo
programa (sve sem licq :( ).
Verujem da bi bilo mnogo vise windowsovca ostalo na linu ako bi probali
njega.
Ako se ne varam on je zvanicni OS kanadske administracije i univerziteta...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Distribucija - preporuka, savet ...

[ Pregleda: 5138 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.