Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux i RAID

[es] :: Linux hardware :: Linux i RAID

[ Pregleda: 3549 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Linux i RAID16.05.2003. u 19:18 - pre 254 meseci
Pre, možda uspešnog a možda i neuspešnog, instaliraranja Linux sistema na računar sa STRIP-RAID HDD isključivo, interesuje me kako se to radi i kako se u tom slučaju prave particije? Svaki savet i iskustvo je dobro došlo. Distribucija nije bitna, jedino me zanima da pouzdano radi. Ne volim neuspešne eksperimente.

Zahvaljujem na doroj volji i saradnji.
 
Odgovor na temu

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.net.external.hp.com

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: Linux i RAID19.05.2003. u 10:54 - pre 254 meseci
Svaka od vecih distribucija ima boot kernel sa RAID podrskom, a najvece distribucije ce ga same detektovati prilikom instalacije, i ponudice ti opcije za RAID konfiguraciju, bilo da koristis RAID 0, 1 ili 5.
Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Linux i RAID19.05.2003. u 13:48 - pre 254 meseci
Probao sam sa SuSE 8.1 i on vidi 3 diska jedan objektivni stripe i oba diska koji su stripovani. Gde i kako formira swap particiju? Plašim se da mi se ne raspadne array.
Malo mi je nejasno. Konkretno imam Promise 2+0 Stripe/RAID0 ukupno 80Giga.

Probao sam i da instaliram SuSE na poseban HDD primarni IDE a na RAID je bio WinXP pod NTFS-om i posle instalacije on je dao, kao što rekoh 3 diska koji su jednostavno bili nečitljivi. Zato ovo i pitam, mada je moguće da 8.1 nema podršku za ovaj kontroler.

U svakom slučaju hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.net.external.hp.com

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: Linux i RAID20.05.2003. u 11:26 - pre 254 meseci
nisam se nikad baktao sa SuSE distribucijom, ali sam juce instalirao Debian na jednoj masini koja ima neki RAID kontroler. Prilikom instalacije sam mu samo rekao da se podigne sa drugog prekompajliranog kernela koji je imao na disku, i nasao mi je raid bez problema.
Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: Linux i RAID

[ Pregleda: 3549 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.