Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Padajuća lista iz *.txt fajla

[es] :: Web razvoj :: Padajuća lista iz *.txt fajla

[ Pregleda: 2755 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Padajuća lista iz *.txt fajla21.07.2004. u 22:04 - pre 239 meseci

Zanima me da li postoji način da elemente padajuće liste vučem iz nekog *.txt fajla. Tj. hoću da omogućim vlasniku sajta laku izmjenu sadržaja padajuće liste (kaskejdin stajl šit ;). Poželjno bi bilo da je taj txt bez velikog formatiranja, da je plain text. Odgovarao bi mi i neki drugi sistem jednostavne izmjene. PHP+MySQL rješenja mi ne odgovaraju jer server to trenutno ne podržava, ali ako neko ima i takvu ideju, ne bi bilo loše da je iznese, jer će se taj sajt možda preseliti uskoro. Nemojte pogrešno da me shvatite, ne tražim gotovo rješenje, već neku uputu gdje da tražim uputstva/dokumentaciju, mada ni kod ne bi bio naodmet ;)
 
Odgovor na temu

jasmanac
Dragan Simonovic
User Experience Designer
Beograd

Član broj: 20166
Poruke: 79
*.248.eunet.yu



Profil

icon Re: Padajuća lista iz *.txt fajla22.07.2004. u 16:26 - pre 239 meseci
Znas kako .txt fajlovi se ne koriste jos odavno. Prema tome ja bih ti savetovao XML fajl i evo primera za to http://www.topxml.com/code/default.asp?p=3&id=v20031014101137. Nadam se da ce ti koristiti pa javi sta si uradio bas me zanima.
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Padajuća lista iz *.txt fajla22.07.2004. u 16:56 - pre 239 meseci

Moram da priznam da mi nije baš najjasnije ovo sa linka, jer ne poznajem dobro XML, ali idem da nešto iskombinujem (i da učim ;)

Hvala
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Padajuća lista iz *.txt fajla22.07.2004. u 17:30 - pre 239 meseci

Sad sam razgovarao (preko telefona) sa "naručiocem posla", da vidim šta će njemu uopšte ta padajuća lista. Naime, treba ima konfigurator. E sad, to mi nije problem, ali me zanima na koji način da im omogućim lako administriranje te liste ? Može li neko da me uputi na sistem koji bi omogućio ljudima iz te firme da lako mjenjaju cjene i komponente u konfiguratoru ?

@jasmanac:

Shvatio sam da se sadržaj vuče iz [r]WorkingPageData.xml[/r] valjda onim kodom na stranici, ali liste mi uvjek ispadaju prazne !?!

Projekat nije komercijalan, pomažem im to malo jer ih znam, tako da nije hitno. Ako imate neko riješenje bio bih zahvalan ;)
 
Odgovor na temu

bzero
dev null
europe

Član broj: 5907
Poruke: 371
195.178.54.*

Jabber: bzero@elitesecurity.org
Sajt: www.google.com/search?q=b..


Profil

icon Re: Padajuća lista iz *.txt fajla22.07.2004. u 17:30 - pre 239 meseci
Verovatno je najjednostavnije resenje da vrednosti koje ce biti u selectu stvarno stavis u najobicniji txt fajl, liniju po liniju, optpilike kao:

option1_value, option1_text
option2_value, option2_text
option3_value, option3_text
........... itd

i da onda sa PHP funkcijom fgetcsv() procitas vrednosti. Imas primer u manualu:

http://www.php.net/manual/en/function.fgetcsv.php

Opps...
Tek sada sam video da ovo nije PHP forum, ja sam mislio da imas PHP, a da nemas MySQL...
Never trust an operating system you don't have sources for.
 
Odgovor na temu

jasmanac
Dragan Simonovic
User Experience Designer
Beograd

Član broj: 20166
Poruke: 79
*.yuyellowpages.co.yu



Profil

icon Re: Padajuća lista iz *.txt fajla23.07.2004. u 08:41 - pre 239 meseci
Znas kako, da ces ovo lako uraditi neces sigurno. Da ce biti lako za update nece ni to ali kada im pokazes kako da menjaju onda ti to dodje isto kao i da bilo sta promene u obicnom .txt fajlu. Znaci moj savet, sedi pogledaj ono sto sam ti poslao, uradi primer, postavi source ako negde zapne pa da resimo problem.

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Padajuća lista iz *.txt fajla

[ Pregleda: 2755 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.