Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa modemom - Agere PCI soft modem

[es] :: Windows desktop :: Problem sa modemom - Agere PCI soft modem

[ Pregleda: 2545 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Problem sa modemom - Agere PCI soft modem20.07.2004. u 22:44 - pre 240 meseci
Imam sledeci problem koji me u poslednje vreme jako nervira.
KAda upalim kompjuter i pokusam da se konektujem na internet sve uglavnom radi kako treba sve do trenutka kada se diskonektujem i posle pokusam ponovo da se konektujem. Ispisuje mi gresku, kao modem ili neki drugi mrezni uredjaj se vec koristi i jednostavno nece da mi otvori port. Kada restartujem kompjuter i prodje jedno 30min i opet ga upalim sve radi kako treba. U cemu moze biti problem?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Problem sa modemom - Agere PCI soft modem20.07.2004. u 23:37 - pre 240 meseci
Mislim da je problem do samog Windows-a i da se on jadnik zbunjuje. Takvih problema ne bi trebalo da bude. Ne znam sta bih u ovom slucaju savetovao. Probaj da deinstaliras modem restartujes kompjuter i posle ga ponovo inastaliraj. Ako se problem nastavi opet deinstaliraj modem, ugasi komp, otvori kuciste, izvadi modem iz PCI slota ubaci u neki drugi ako je slobodan, upali komp i instaliraj ga i tad vidi kako radi. To su samo neki od mnogo nacina da vidis sta nije u redu.

Moze takodje biti da postoje IRQ konflikti u tvojo masini. Vidi sta je sve na istom IRQ-u kao i modem.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Problem sa modemom - Agere PCI soft modem21.07.2004. u 00:00 - pre 240 meseci
''Jadnik'', kakv bre jadnik. Ti je kriminal! Znaci iznerviram se posteno svaki dan. Skroz mi je nelogicno sve...menjao sam i portove i reinstaliaro driver-e i restartovao ga 100000 puta i on idalje ...hm...*ere... Inace ako se konektujem npr. ujutru ga upalim (pre toga je celu noc bio ugasen) i sve radi ok, onda se diskonektujem i pokusam opet da se konektujem a on nece...restartujem ti ga ja opet kad opet nece...tek kad ga ugasim na 1h-2h onda hoce da radi...poludio sam...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Problem sa modemom - Agere PCI soft modem21.07.2004. u 00:05 - pre 240 meseci
Onda probaj kako ce raditi neki drugi modem. Bar ces bitisiguran posle. Ako i taj bude pravio iste probleme ili je Windows ili su IRQ-evi u pitanju a ako bude radio dobro onda znaci da je tvoj modem neispravan.
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
*.beotel.net



Profil

icon Re: Problem sa modemom - Agere PCI soft modem21.07.2004. u 10:46 - pre 240 meseci
ili jos laksa varijanta - probaj druge drajvere
i vidi u biosu kako su ti raspredjeni irqovi i sl.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Problem sa modemom - Agere PCI soft modem21.07.2004. u 22:33 - pre 240 meseci
Evo i slike .....

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Problem sa modemom - Agere PCI soft modem22.07.2004. u 07:45 - pre 240 meseci
Onda to moze biti konflikt vezan za COM port. Ako imas neki program poput nekog fax programa i bilo kojih slicnih programa koji monitoruju telefonsku liniju, onesposobi ih i probaj da vidis kako ce onda ici konekcija. To takodje moze znaciti da ti je modem neispravan ali da bi bio siguran uzmi neki drugi provereno isparavan modem od nekoga i vidi kako ce on da radi..
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Problem sa modemom - Agere PCI soft modem

[ Pregleda: 2545 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.