Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16144 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusko_m
Dusko Mandic
beograd

Član broj: 25161
Poruke: 65
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)12.08.2004. u 08:31 - pre 238 meseci
dobro momci. najjaci ste.
ajd' da vas pitam koliko godina radite u ProE. sigurno niste početnici. ali to vam ne daje pravo da na taj nacin kritikujete ljude sa malo manje iskustva, one kojima rad u parametarskom okruženju nije druga priroda. Sta treba da se desi? Svaki pocetnik koji pocne da pravi neke greske u dizajnu treba po vama da momentalno odustane i da digne ruke od svega. ja se nisam rodio naucen na radim u ProE a sumnjam da ste i vi a nemože ni svako ovde da priušti sebi da svoj rad u ProE pocne sa kvelitetnim kursom. Veliki broj ljudi krece da uci rad u ProE tokom studija, na piratu instaliranom na jednom racunaru, sa oskudnom literaturom i bez rada u timu u kome moze da razmenjuje iskustva. Na osnovu samog pitanja sa pocetka moze da se zakljuci da covek nema bas mnogo iskustva u ProE niti je prosao kroz neki formalan kurs tako da smatram da je moj odgovor prilagodjen njegovom nacinu razmisljanja (bar znam da sam i ja pravio slicne greske kada sam pocinjao).
po meni, ako ste pokrenuli ovu temu na forumu ona treba izmedju ostalog da poamze pocetnicima i da ih ohrabri da dalje rade i usavrsavaju se a ne da sluzi za isticanje licnih kvaliteta (da ne upotrebljavam neki drugi izraz).
indikativno je da se covek kome je upucen odgovor nije zalio na moj ton u odgovoru.
a ni danas ne odustajem od tvrdnje da je nacin na koji mora da se definise kuzni pattern nista manje nego smarajuci (a izgleda da su i ljudi iz PTC-a to konacno shvatili).
cini mi se da ova rasprava vuce u off-topic tako da sta god odgovorite ne ocekujte vise moje odgovore bar po ovoj temi
 
Odgovor na temu

cs_coyote
Stuttgart

Član broj: 17072
Poruke: 229
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.google.com


+4 Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)12.08.2004. u 08:59 - pre 238 meseci
Citat:
dusko_m:
ajd' da vas pitam koliko godina radite u ProE. sigurno niste početnici. ali to vam ne daje pravo da na taj nacin kritikujete ljude sa malo manje iskustva,


Isticanje licnih kvaliteta mi apsolutno nije namera, niti bi pak tako nesto prilicilo mojim godinama - jednostavno nisam zbog toga na ovom forumu. I iz tog razloga je i nebitno koliko radim u Pro/E. Ovde sam da bih dao svoj doprinos jacanju CAD zajednice na prostorima naseg govornog podrucja, a ponesto i sam naucio, savrseno svestan nacina na koji se do programa dolazi i nacina na koji se uci.
U nasoj prepisci nije postojalo ama bas nista licno, i ne znam otkud ti to da sam ista tebi direktno zamerao ili sugerisao. Sve moje poruke su IMHO, pisane na osnovu licnih iskustava i iskustava vrsnih strucnjaka, i citalac ih kao takve moze prihvatiti ili odbaciti.
A to da li je neko moderator pa je zbog toga jak je totalno nebitno - ovde smo svi isti.
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)12.08.2004. u 13:15 - pre 238 meseci
Sad ne bih da spominjem kolegu nego iznosim licno misljenje - da razgranicimo-
Spomenuo si pocetni post - Valjda je to onaj koji sam ja napravio - Pa da li imam ili nemam zavrseni autorizovani kurs u Cad Profesionalu mi je vrlo "nebitna" stvar, jer oni po mojim saznanjima (da se proveriti) ne drze sertifikovane ptc kurseve, vec izdaju diplomu na kojoj stoji Cad Profesional. Sam licno drzim kurseve i drzacu ih kome god ko zeli da nauci po meni jedan sjajan paket kao sto je ProE - Posle evo 9 punih i desete godine rada u 3d -u i 7 godina rada u ProE-u jos uvek ucim i skoro sigurno necu nikad ni prestati, jer je takva obllast u kojoj radim. Sa druge strane - apsolutno nige nisam procitao recenicu - ni moju a ni koleginu - u kojoj se neko obeshrabljuje da ne nastavi rad u ProE-u (s obzirom da je tema namenjana njemu) vec sve ove teme i odgovore vidim u kontekstu pomoci da se cak moze i lakse poceti - Pa cak sam licno (sto je totalno nebitno ko je) - napravio i video tutorijal gde sam samo basic osnove rada u ProE-u pokazao kako bih olaksao ljudima koji tek startuju u njemu (a mozda bude i jos njih) - onda gledano tako apsolutno ne vidim odakle ideja da mi (ja) ovde nekome ubijam zelju da radi u ProE-u - Ako je neko reklama za ProE i njegove kvalitete to bih barem na ovom forumu verovatno bio ja - Verujem da si nesto pogresno interpretirao pa je shodno tome ispao i ovakav komentar koji skoro sigurno nije na mestu. Ne bih smo svi mi bili ovde i pisali ovo sto pisemo da nam je stalo da niko nista ne nauci - tj da ubijemo konkurenciju - U svakom slucaju bez ikakvih uvreda, napada ili nekog insistiranja ko je mod a ko nije, jer ovde smo svi jednaki - samo mi moderatori imamo i dodatnih obaveza da vodimo racuna o jos dosta stvari - a plata bedna - salim se biti mod je na dobrovoljnoj bazi
Ok toliko o tome - Znaci svi smo ovde sa istim ciljem - Popularizacija Cad-a u nasem okruzenju (vezano za ovu temu)

Uzdravlje i jako je interesatno bez velikog davanja vaznosti autoritetu argumentovano razmenjivati misljenja pa makar se i ne slagali

Pozdrav svim novim korisnicima i dobro dosli
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)15.08.2004. u 00:34 - pre 238 meseci
Evo jednog malog primera kako izgleda definisani (ocigledno samo delimicno) materijal u ProE-u. To je nesto staro sto sam nasao, ali mislim da se podesavanje materijala i dan danas zasniva na ovome - Takodje da bi ste mogli da definisete materijal, minimum potrebnih informacija su ove koje inace mozete pogledati u attachmentu

Toliko o materijalu - Ako se nesto izmenilo, neka me neko dopuni - tj ispravi

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.do.pttrs.net.



+5 Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)04.01.2005. u 01:40 - pre 234 meseci
Veliki pozdrav, sretna nova godina i praznici.
Ne radim sa ProE-om, ali sve me interesuje, te cu u skorije vrijeme nabaviti verziju Wildfire, studentsku naravno jer se studira i nema se para. Radio sam u srednjoj skoli ProDesktop, dosta je slican Solid Worksu. Posto je on 'osiromasena verzija ProE-a', kako negdje na ovom forumu rece Speling, nece mi biti tesko da udjem ProE-ov svijet. Trenutno radim sa Catia-om i zaista sam zadivljen njenim mogucnostima.
Razlog zbog koga vam pisem je Circular i Rectangular Pattern. Speling ih manje koristi vjerovatno zbog toga sto je dizajner, medjutim u modeliranju masinskih dijelova, alata i pribora njihova primjena je neizostavna. Mislim da je zupcanik sa kosim zubima nemoguce izmodelirati bez Circular Patterna. Nacin crtanja svih zubi u jednoj skici, kako je Spel prikazao tu otpada. Takodje otpada iz upotrebe i feature Loft, ako mislite nacrtati dvije ili vise takvih skica gdje se prva i zadnja skica razlikuju za ugao nagiba zuba, pa ih spojiti jer vrhovi zuba poslije izvrsenog Loft-a ne budu pravi. Ispada iz upotrebe i ekstrudiranje skice pod uglom. Dobiju se valjani zubi (mozda i ne), ali tijelo zupcanika nije valjano jer je ono prav a ne kosi cilindar.
Dacu postupak modeliranja zupcanika sa kosim zubima u kom na kraju kljucnu rijec igra Circular Patern:
1. modeliranje cilindra cija je skica recimo u frontalnoj ili profilnoj ravni, pri cenu ravan mora ostati u sredini cilindra;
2. zadavanje nove ravni koja ce biti pod uglom nagiba zuba u odnosu na prethodnu ravan. Osa rotacije ravni mora biti na prethodnoj ravni, takodje mora poloviti krug iz koga je nastao cilindar. Ova osa je vazna i iz razloga sto mora biti simetrala skice medjuzublja, koja se crta u ravni iz ove tacke (mislim na tacku 2 u ovom algoritmu);
3. crtanje skice medjuzublja kako sam rekao u tacki 2.
4. featureom Pocket (u Catia-ji) ili Extrude Cut, nebitno kako se zove kreirati medjuzublje;
5. medjuzublje iskopirati pomocu Circular Pattern, broj kopija odgovara broju zuba (u Catia-i, mozda u ProE-u ili nekom drugom paketu se upise jedan manje iz razloga sto postoji jedno medjuzublje) Polarni ugao odgovara koraku zupcanika i to je to.


Volio bi da ako neko ima bolji laksi i jednostavniji nacin da ga izlozi ovdje ili u posebnoj temi.

Da se vratim na Circular Pattern: gore je bilo diskusije oko potrebe koriscenja, komplikovanosti itd. Mislim na sam naveo adekvatan primjer za potrebu koriscenja koji je propracen slikom. Sto se tice komplikovanosti koriscenja, a vezano za Catia-ju Circular Patern je maciji kasalj. Selektujes feature koji treba da iskopiras, u dialog box-u Circular Pattern-a upises koliko komada ti treba, upises ugao, selektujes referentnu osu koju ranije kreiras i OK.

Zatvorio sam ovaj zupcanik sa slike, nisam ga snimio, a vidim da sam napravio gresku.
On ima 20 zuba i korak je 18 stepeni. Upisao sam 19. Nema veze...

Pozdrav


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

darkomit
Ako se nadje...
Zajecar

Član broj: 38910
Poruke: 36
*.vdial.verat.net.

ICQ: 235154092


Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)14.01.2005. u 12:54 - pre 233 meseci
Da li neko moze da mi kaze ,koliko vidim vi ste svi profesionalci a ja tek pocinjem,da li je neko instalirao pro engineer na LInux-u i da li moze da mi kaze kako ako ne nista!!!!!!
 
Odgovor na temu

forgotten

Član broj: 18950
Poruke: 369
*.yu1.net.



Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)14.01.2005. u 14:19 - pre 233 meseci
Imam ja verziju Pro/e wf za linux al ne mogu nikako da je registrujem. Naime ne prikazuje mi HostId tako da nikako ne mogu da ga licenciram a ni da startujem. Probao sam ga na RedHat 9 i SuSe 9 oba sa mreznim karticama, ali opet nista od HostId. Mozda mu fali neki dodatak il treba da se compajlira izpocetka - nemam pojma
 
Odgovor na temu

darkomit
Ako se nadje...
Zajecar

Član broj: 38910
Poruke: 36
*.vdial.verat.net.

ICQ: 235154092


Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)14.01.2005. u 20:23 - pre 233 meseci
Da li si probao da koristis onaj stari ID mislim koji pokazuje u Windows-u????,mada ako nisi ja nameravam da probam(kazi mi ako jesi da se ne mlatim za ......)
 
Odgovor na temu

forgotten

Član broj: 18950
Poruke: 369
*.yu1.net.



Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)14.01.2005. u 20:27 - pre 233 meseci
Jesam, ne vredi...
 
Odgovor na temu

darkomit
Ako se nadje...
Zajecar

Član broj: 38910
Poruke: 36
*.verat.net.

ICQ: 235154092


Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)15.01.2005. u 10:27 - pre 233 meseci
Steta a bas sam mislio da cu instaliram pro engineer na Linux ajde ljudi pomazite potreban mi je na Linux-u????
Da li postoji neki slican za LInux???
 
Odgovor na temu

cs_coyote
Stuttgart

Član broj: 17072
Poruke: 229
*.dip.t-dialin.net.

Sajt: www.google.com


+4 Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)15.01.2005. u 11:26 - pre 233 meseci
Citat:
darkomit:
Da li postoji neki slican za LInux???


Koliko mi je poznato, Pro/E je jedini CAD paket koji ima verziju za Linux - dakle, mora da funkcionise garant. E sad, da budem iskren, nemam volje a ni vremena da instaliram Linux samo da bih proverio kako instalacija tacno funkcionise.
 
Odgovor na temu

darkomit
Ako se nadje...
Zajecar

Član broj: 38910
Poruke: 36
*.vdial.verat.net.

ICQ: 235154092


Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)16.01.2005. u 11:30 - pre 233 meseci
Pa ja imam ali ne znam gde da nadjem verziju za Linux ,mada ima neki Qcad u Linux-u ali nije to to!!!!Ajde pa mi javi gde mogu da nabavim tu verziju!!!!!!!
 
Odgovor na temu

forgotten

Član broj: 18950
Poruke: 369
*.yu1.net.



Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)16.01.2005. u 12:59 - pre 233 meseci
Ja sam je nabavio zahvaljujuci Cs_coyotu :). Darkomit javi mi se na PP ako hoces da ti posaljem.
 
Odgovor na temu

Dejand88
Dejan Dragas
Stara Pazova

Član broj: 43837
Poruke: 6
80.93.231.*



Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)23.01.2005. u 22:21 - pre 233 meseci
Treba mi mali savet.Kako da uradim Vijak i Navrtku u Pro/E Wildfire 2 tako da se vidi navoj.Znaci netreba mi onaj navoj kada ga ubacujem na Insert/Cosmetic/Thread.
Nadam se da sam bio jasan,koliko toliko
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.do.pttrs.net.



+5 Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)12.02.2005. u 22:04 - pre 232 meseci
Vjerovatno (sigurno) se radi kao i u ostalim programima. Kreiras zavojnicu i ''potjeras'' po njoj (swep) profil navoja.

Kad sam vec kod zavojnice ja bi da se izvinem zbog iznosenja pogresnih informacija u ovoj temi. Pisao sam kako se modeluje zupcanik sa kosim zubima. Bocna povrsina zuba je zavojna povrsina, pa se i u tom slucaju koristi zavojnica. Kod postupka koji sam napisao dubina medjuzublja nije konstantna. Na zupcanicima malih sirina i sa vecim brojem zubi to se ne primjecuje. Medjutim pri modeliranju odvalnog glodala za glodanje puza koji ima deset zuba sam to (i vise nego) primjetio.

Jos jednom se izvinjavam, samo ne znam kako me niko nije ispravio (ma mrsko ljudima citati :-)).
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)07.09.2006. u 16:49 - pre 213 meseci
Za pocetnike - Imaju malo da procitaju i da nauce - Moze se nastaviti jer tema je samim tim za sta je napravljena interesatna - Zamolio bih ljude da dodaju jos po nesto.
 
Odgovor na temu

srgarobocap
Srga Robocap
beograd

Član broj: 105923
Poruke: 18
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)16.09.2006. u 20:11 - pre 213 meseci
Zdravo svima!
Nedavno sam nabavio ProE wildfire 3.0 sa krekom naravno,medjutim imam jedan veliki problem.Sve to nece da radi.Probao sam sve moguce kombinacije ,i po onom uputstvu uz krek u txt fajlu ,odradim sve ja to kako pise ali nece da prihvati license.dat fajl koji sam napravio uz pomoc generatora .Pokrenem instalaciju i odaberem License Server da instaliram i u njemu mi trazi onaj license.dat fajl koji sam napravio ,odem na taj fajl i onda kliknem instal ,medjutim ono zablokira i nece da nastavi dalje.Unapred se zahvaljujem na pomoci ako neko ima resenje za ovaj problem!POZ
srga robocap
 
Odgovor na temu

openbox
deep ing

Član broj: 160704
Poruke: 87
*.netz.sbs.de.



+39 Profil

icon Re: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)04.12.2007. u 07:32 - pre 198 meseci
Imao sam i ja slican problem... resenje je nabavi drugu verziju proe-a.
(na primer ja imam proe2.0 verzija f000 i sve radi kao podmazano na masini: athlon 1.8, 256 sdrama... cak i posle malo jacih igara ne moram da resetujem comp.. )
BiT
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Generalno o ProEngineer-u (tips, tricks and ...)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16144 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.