Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 72975 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...30.05.2008. u 15:04 - pre 193 meseci
Ovo je odlicno, sad cu moci na mondo i preko wifi-ja A ne samo preko mt:s-a.


Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
212.200.65.*

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...15.09.2008. u 21:40 - pre 189 meseci
postovani meni ne radi odlazni mail kada se konektujem preko gprsinternet na mrezu.

ne rade ni x1.gm.telekom.yu
a ne radi ni
195.178.38.26

kao mail client koristim autluck express.


Dolazni mailovi rade mail provideri su mi gmail, verat.
zzviktor
 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
93.86.3.*



+25 Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...16.09.2008. u 00:21 - pre 189 meseci
A pri slanju kroz x1.gm.telekom.yu kao pošiljaoc je naveden [email protected] ? Ako šalješ sa neke druge adrese, neće moći jer ne dozvoljavaju relaying.

-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...16.09.2008. u 10:59 - pre 189 meseci
^ Cak ni iz njihovog IP opsega?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
212.200.65.*

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...16.09.2008. u 11:14 - pre 189 meseci
Nevidjena glupost kakvu samo mts moze da izmisli. Kakva je situacija kod konkurencije?
zzviktor
 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
93.86.3.*



+25 Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...16.09.2008. u 13:02 - pre 189 meseci
Evo posle testiranja vidim da sam delimicno pogresio, ipak se moze slati sa nekom drugom adresom upisanom za posiljaoca, ali mora biti ukljucena opcija SMTP autentifikacije. Tu se naravno upisuju user i sifra od mondo mail naloga.

Za Telenor ne znam, verovatno je situacija ista.
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
212.200.65.*

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...16.09.2008. u 14:21 - pre 189 meseci
Gojnik ako vam nije problem napisite mi koji ste smtp koristili kao i broj porta za smtp, da bi probao i da se ako radi te sitnice isprave u prvom postu.
zzviktor
 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
93.86.3.*



+25 Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...16.09.2008. u 14:53 - pre 189 meseci
Kao smtp server sam koristio ovaj koji ste već naveli, x1.gm.telekom.yu , a broj porta je 25 standardan za ovaj protokol. U outlook express podešavanjima za nalog u delu "Outgoing server" je potrebno štiklirati opciju "My server requires authentication" i kliknuti na dugme settings, tu je potrebno ukucati korisničko ime i lozinku od mondo mail naloga. U delu "Incoming server" ne menjate ništa jer Vam kako kažete dolazni mail saobraćaj radi. Ukoliko nemate registrovan mondo mail nalog, postupite prema ovom uputstvu http://www.mtsmondo.com/mail/uputstvo.html .
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

glix
Miodrag Glisic
Beograd

Član broj: 135846
Poruke: 6
*.wifi.b92.net.



Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...04.11.2008. u 19:59 - pre 188 meseci
Problem sa nokiom n82 i gledanjem programa na mondo 3g portalu. Radi mi samo live kamere saobracaja, ali kad hocu da gledam live tv i druge opcije ne radi. Mislim da su svi parametri dobro podeseni i da je jacina signala dobra. Imali neko ideju u cemu je problem??
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...04.11.2008. u 20:16 - pre 188 meseci
Ja imam sledeci problem
wap brauzer nece da mi otvarawap stranice dok provera mail poruka ide
normalno.

Sa vip i telenor karticom ide normalno

Koristim nokia 6639 i starndi pretrazivac koji dolazi uz nokia telefon.

Ps napisite u ovoj temi standardne mms postavke posto sa njima radi dok ove
modifikovane koje pisu ne rade..

I za mail klient i za wap citac koristim gprs internet
zzviktor
 
Odgovor na temu

enthusy
Novi Sad

Član broj: 148999
Poruke: 527
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...04.11.2008. u 22:16 - pre 188 meseci
Citat:
zzviktor: ...I za mail klient i za wap citac koristim gprs internet

E pa verovatno zato ti ne radi :) Ja imam SE k800i i
- email preko POP3/SMTP mi radi isključivo sa APN gprsinternet
- integrisani web browser mi radi sa isključivo APN gprswap
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.127.*



+21 Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...04.11.2008. u 22:56 - pre 188 meseci
^ Čovek je izgleda samo hteo nekako da se pohvali kako ima ovaj super-nemogući telefon, koji je sudeći po mnogim komentarima na internetu izgleda čist kineski lažnjak (!!!!)


Pušten je kao "buva" na internetu sa ovim fake fotografijama i neverovatnim specifikacijama još pre 2 godine
(sve u jednom: telefon + švajcarska britva + zippo upaljač + DSLR kamera 7MP... i još kojekakve nebuloze)








 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...17.11.2008. u 23:11 - pre 187 meseci
Jel isprobao neko uslugu mail2phone (odnosno tzv. pushmail)? Kažu da je dozvoljen probni period od 30 dana (što bi valjda značilo da je proba besplatna), dok se nakon toga plaća 99 din. mesečno + troškovi gprs protoka podataka.

P.S. Pročitao sam diskusiju na temu ove usluge ali nisam naišao na komentare o iskustvima, odnosno da li je usluga korisna/isplativa/funkcionalna ili ne... Možda ipak da postavim isto pitanje na toj temi.

[Ovu poruku je menjao bttp dana 18.11.2008. u 00:25 GMT+1]
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

nesli
Novi Sad

Član broj: 19806
Poruke: 69
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...18.03.2009. u 12:05 - pre 183 meseci
Trebao bih pomoc oko SE G705 i podesavanja MMS-a.

Dobio sam setovanje mts-a, sve ok radi, 3g, wap, gprs, streaming... no mms, tu imam problem, mogu da primam mms, a ne mogu da saljem, izbacuje gresku, krene da se konektuje, pojavi se globus u statusbaru i onda izbaci gresku u slanju

Trazio sam ponovo setovanje, no isto je i sa novim...

Gledao sam na starom tel (se k810), sva setovanja su indenticna, sigurno ima neka kvaka u samom setovanju tel. jer je ovo prvi SE koji ima malo drugaciji softver u vezi poruka, tj, on sam odlucuje da li je poruka mms ili sms...

Tel. je originalan, odnosno, nije skidan sa mreze...

Da li neko ima ideju?
Nesli
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.157.*



+12 Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...18.03.2009. u 13:21 - pre 183 meseci
MMS poruke su obično ograničene dozvoljenom veličinom, možda pokušavaš da pošalješ poruku, koja zbog rerezolucije prikačene fotografije (video zapisa) prelazi dopušteni limit?
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

nesli
Novi Sad

Član broj: 19806
Poruke: 69
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...19.03.2009. u 10:56 - pre 183 meseci
nije, nazalost; probao sam i samo textualnu ili samo malu slicicu da saljem jer sam i ja tako nesto pomislio ali nije :-(
Nesli
 
Odgovor na temu

nesli
Novi Sad

Član broj: 19806
Poruke: 69
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...21.03.2009. u 11:46 - pre 183 meseci
Nasao sam u cemu je caka, cisto za sve one koji naidju na isti problem:

Moram samo da napisem da, nakon sto sam kupio tel. (u Comtradeu, originalan, nije skidan sa mreze) proverio sam i video da ima novija verzija softw. (regularno, preko SE Update service), pa sam je instalirao.
Ovo pisem jer se ispostavilo da na staroj verziji, ljudi uglavnom nisu imali problema sa setovanjem koje dobiju od mts-a za razliku od nove...

Caka je u tome sto nakon instalacije setovanja treba ispraviti u telefonu mts mms profil:

menu
connectivity
message settings
picture message
Mts mms > options
edit
connect using
edit
Mts mms
options
edit
proxy settings
edit
proxy: on
same for all servers: on
proxy servers: http

Setovanja su ok ali iz nekog razloga nakon instalacije ne promene ove vrednosti

Nadam se da sam bar nekom ustedeo dosta vremena...
Nesli
 
Odgovor na temu

nstankovik
,

Član broj: 179730
Poruke: 1
91.150.96.*



Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...31.08.2009. u 15:58 - pre 178 meseci
Mail Server Settings

Hotmail Settings

As other web based email services, Hotmail is using the HTTP protocol for connecting you to your mailbox. If you want to send and receive Hotmail emails using an email client software, then your software must support Hotmail HTTP access for your email account. Some email clients, such as Outlook Express or Microsoft Outlook, offer builtin support for Hotmail accounts, so you only have to select HTTP when you are asked to select your email account type and select Hotmail as the HTTP Mail Service Provider.

Mail Server Settings for Hotmail using the Microsoft Outlook Connector

If you are using Microsoft Outlook & the Outlook Connector, you can define your Hotmail account just like any regular POP3 email account:
Hotmail Incoming Mail Server (POP3) - pop3.live.com (logon using Secure Password Authentification - SPA, mail server port: 995)
Hotmail Outgoing Mail Server (SMTP) - smtp.live.com (SSL enabled, port 25)
Yahoo! Mail Settings

Yahoo Mail offers standard POP3 access for receiving emails incoming through your Yahoo mailbox, by using your favorite email client software. To setup your email client for working with your Yahoo account, you need to select the POP3 protocol and use the following mail server settings:
Yahoo Incoming Mail Server (POP3) - pop.mail.yahoo.com (port 110)
Yahoo Outgoing Mail Server (SMTP) - smtp.mail.yahoo.com (port 25)
POP Yahoo! Mail Plus email server settings
Yahoo Plus Incoming Mail Server (POP3) - plus.pop.mail.yahoo.com (SSL enabled, port 995)
Yahoo Plus Outgoing Mail Server (SMTP) - plus.smtp.mail.yahoo.com (SSL enabled, port 465, use authentication)
Google GMail Settings

The Google GMail service offers email client access for retrieving and sending emails through your Gmail account. However, for security reasons, GMail uses POP3 over an SSL connection, so make sure your email client supports encrypted SSL connections.
Google Gmail Incoming Mail Server (POP3) - pop.gmail.com (SSL enabled, port 995)
Outgoing Mail Server - use the SMTP mail server address provided by your local ISP or smtp.gmail.com (SSL enabled, port 465)
MSN Mail Settings

The MSN email service allows you to use the MSN POP3 and SMTP servers to access your MSN mailbox.
MSN Incoming Mail Server (POP3) - pop3.email.msn.com (port 110, using Secure Password Authentication - SPA)
MSN Outgoing Mail Server - smtp.email.msn.com (select "My outgoing server requires authentication")
Lycos Mail Settings

The Lycos Mail Plus service allows you to use POP3 and SMTP servers for accessing your Lycos mailbox.
Lycos Mail Incoming Mail Server (POP3) - pop.mail.lycos.com (port 110)
Outgoing Mail Server - smtp.mail.lycos.com or use your local ISP SMTP mail server
AOL Mail Settings

The AOL email service is a web based system, designed for managing your AOL mailbox via HTTP IMAP access. Unlike Hotmail, you can use any email client to access your AOL mailbox, as long as it supports the IMAP protocol.
AOL Incoming Mail Server (IMAP) - imap.aol.com (port 143)
AOL Outgoing Mail Server - smtp.aol.com or use your local ISP SMTP mail server
Mail.com Mail Settings

The Mail.com email service allows you to use POP3 and SMTP servers for accessing your Mail.com mailbox.
Mail.com Mail Incoming Mail Server (POP3) - pop1.mail.com (port 110)
Outgoing Mail Server - use your local ISP SMTP mail server
Netscape Internet Service Mail Settings

The Netscape e-mail system is web-based, which means you can access their e-mail from any Internet connection. Netscape Internet Service also supports AOL® Communicator, Microsoft® Outlook, Microsoft® Outlook Express, and other POP3 e-mail software. The outgoing mail server needs SSL support, so make sure your email client software supports SSL connections over the SMTP protocol.
Netscape Internet Service Incoming Mail Server (POP3) - pop.3.isp.netscape.com (port 110)
Netscape Internet Service Outgoing Mail Server - smtp.isp.netscape.com (port 25, using a secure SSL connection)
Tiscali Mail Settings

The Tiscali email service allows you to use POP3 and SMTP servers for accessing your Tiscali mailbox.
Tiscali Incoming Mail Server (POP3) - pop.tiscali.com (port 110)
Outgoing Mail Server - use your local ISP SMTP mail server
Freeserve Mail Settings

The Freeserve email service allows you to use POP3 and SMTP servers for accessing your Freeserve mailbox.
Freeserve Incoming Mail Server (POP3) - pop.freeserve.com (port 110)
Outgoing Mail Server - use your local ISP SMTP mail server
Supanet Mail Settings

The Supanet email service allows you to use POP3 and SMTP servers for accessing your Supanet mailbox.
Supanet Incoming Mail Server (POP3) - pop.supanet.com (port 110)
Outgoing Mail Server - use your local ISP SMTP mail server
If your email client does not support Hotmail as a Mail Service Provider or if it simply doesn't work with your mail server settings, you can use a 3rd party solution like Hotmail Popper, IzyMail, POP Peeper or Email2Pop. When using such tools, you should define your Hotmail account as a POP3 account and you will need to define your incoming mail server will as 'localhost' (or 127.0.0.1).



npr

nalog na gmail

email address [email protected]
user name goran
sifra ************
tip veze pop3
dolazni server pop.gmail.com

ZASTITA SSL i za odlazni(465 port) i za dolazni server(995)

za vezu koristiti nalog MTS mail ili odgovarajuci za drugu mrezu koji je definisan u prethodnim odgovorima
odlazni server smtp.gmail.com
 
Odgovor na temu

cure126
Srbija, Uzice

Član broj: 67027
Poruke: 227
212.200.65.*



+2 Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...23.09.2009. u 11:43 - pre 177 meseci
Moze li neko da mi kaze kako da podesim taj acess point gprsinternet na nokiji N73 da mogu aplikacije da mi idu na net? Na mojoj seriji 40 sam podesio, ali u tom simbianu se nikako ne snalazim. :(
rs.ceevee.com/nenad.curcic
 
Odgovor na temu

zderavko

Član broj: 11554
Poruke: 247
212.200.65.*



+11 Profil

icon Re: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...23.09.2009. u 19:59 - pre 177 meseci
Evo, zemo, ovako

Ides na Meni>Alatke>Podesavanja>Veze>Pristupne Tacke>Opcije>Nova pristupna tacka

Tu unosis sledece parametre:


Ime konekcije ---- mts internet

Nosilac podataka ---- Paketni prenos

Ime pristupne tacke ---- gprsinternet

Korisnicko ime ---- mts

Trazi lozinku ---- ne

Lozinka ---- 064 (***)

Autentifikacija ---- Normalna

Pocetna strana ---- prazno ili uneti po zelji


I to je to, izadjes i kreirana je konekcija ... posle je samo izaberes za konekciju

Poz.
"All paid jobs absorb and degrade the mind."

"Man will never be free until the last king is strangled with the entrails of the last priest."

 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Postavke za GPRS, 3G, MMS, Email, wap...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 72975 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.