Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova usluga: Mail2Phone

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Nova usluga: Mail2Phone

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11757 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Nova usluga: Mail2Phone05.06.2008. u 19:38 - pre 193 meseci
Usluga Mail2phone vam omogućava da pomoću „push“ e-mail tehnologije upravljate svojim ličnim e-mail nalozima sa mobilnog telefona, odnosno da u realnom vremenu primate, šaljete i prosleđujete e-mail poruke, kao i da preuzimate dokumente primljene u poruci. Ovim putem možete da kontrolišete svoje lične naloge otvorene kod domaćih Internet provajdera i webmail naloge kao što su Gmail™, Mondo mail ...

Ova usluga je namenjena svim mt:s korisnicima koji poseduju mobilne telefone novije generacije sa Symbian ili Windows Mobile operativnim sistemima i koji imaju omogućen GPRS saobraćaj.

Uslugu možete da aktivirate besplatnim preuzimanjem i instalacijom e-mail klijenta čime kreće probni period u trajanju od 30 dana u okviru kog možete bez naknade isprobati uslugu. E-mail klijent možete da preuzmete ako odete na naš web sajt http://emo.mts.telekom.yu, kao i sa Mondo WAP portala wap.mtsmondo.com u rubrici EXTRA. Preuzimanje aplikacije ovim putem je takođe besplatno i naplaćuje se samo ostvareni GPRS saobraćaj prilikom preuzimanja.

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2256


(Ne zaboravimo da MTS i dalje _ne_ omogućava u potpunosti korišćenje _pop3_ klijenta u mob telefonu, kojim bih, recimo, skidao i slao svoju poštu kod SBB provajdera, što radim godinama bez problema u Mobtel/Telenor mreži.)
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone05.06.2008. u 20:09 - pre 193 meseci
Ovi su smesni sta ce mi njihov mail klijent ako imam vec svoj u mobilnom
telefonu , hahahah ovo je smesno kao i ono telenor za operumini...

No da li se sbb adrese mogu gledati preko mobilnog kao pop3 i slati sa
mobilnog poruke.
zzviktor
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone05.06.2008. u 20:37 - pre 193 meseci
Ni ja ne znam šta previđam, zašto je mail klijent na mom telefonu gori od ovog njihovog? Pa i ja godinama kontrolišem svoje razne lične naloge.

(Da bi mogao da primaš ili šalješ mejlove a nisi povezan na konkretnog provajdera, mora i on da to dozvoli. Sad sam za probu podesio SBB i na 063 i na 064 i oba rade slično, mejlovi se bez problema čitaju a ne mogu da šalju. Istovremeno Sezam i Gmail mogu da koristim u oba smera a još jedan lokalni nalog je otprilike kao SBB, mogu da primam, ne mogu da šaljem. Da li ti možeš da šalješ poruke preko SBB-a kada koristiš 063?)
 
Odgovor na temu

enthusy
Novi Sad

Član broj: 148999
Poruke: 527
89.216.111.*



+15 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone05.06.2008. u 20:41 - pre 193 meseci
Citat:
owim: (Ne zaboravimo da MTS i dalje _ne_ omogućava u potpunosti korišćenje _pop3_ klijenta u mob telefonu, kojim bih, recimo, skidao i slao svoju poštu kod SBB provajdera, što radim godinama bez problema u Mobtel/Telenor mreži.)

Provera bilo kog mail-a sa pop3 pristupom (SBB, Gmail, Neobee...) se bez igkakvih problema obavlja i na mt:s-u i ja to radim vec godinama. Samo moras napraviti jos jedan nalog u telefonu koji je isti kao nalog za gprs, samo sto je proxy iskljucen, a APN nije gprswap nego gprsinternet. I u mail klijentu telefona izaberi taj nalog za konektovanje.
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone05.06.2008. u 20:51 - pre 193 meseci
umesto sbb smtp ukucati
smtp.063.telenor.co.yu
ili
smtp.062.telenor.co.yu

zavisi od prefiksa mreze....
zzviktor
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone05.06.2008. u 21:03 - pre 193 meseci
Citat:
Provera bilo kog mail-a sa pop3 pristupom (SBB, Gmail, Neobee...) se bez igkakvih problema obavlja i na mt:s-u i ja to radim vec godinama. Samo moras napraviti jos jedan nalog u telefonu koji je isti kao nalog za gprs, samo sto je proxy iskljucen, a APN nije gprswap nego gprsinternet. I u mail klijentu telefona izaberi taj nalog za konektovanje.

Sve to znam, ali nisam uspeo da podesim pop3 mail klijent u mobu za SBB preko MTS-a, dok preko Telenora normano citam/saljem mail na svoj SBB nalog (odlazni server je Telenor).

Šta sve tačno da podesim da preko MTS-a _šaljem_ SBB poštu? na koji MTS SMTP server? APN=gprsinternet i proxy: 0.0.0.0. Još nešto? Ne uspeva mi.

Inače, ne kapiram novu uslugu! Em je potrebna posebna Symbian/WinMobile aplikacija, em se plaća dodatno pretplata, kad već sve to postoji? Koja je svrha ove usluge?
 
Odgovor na temu

enthusy
Novi Sad

Član broj: 148999
Poruke: 527
89.216.111.*



+15 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone05.06.2008. u 21:07 - pre 193 meseci
Upravo sam iz radoznalosti pokusao da skinem tu java aplikaciju sa mts-a na svoj telefon, a rezultat je bio sasvim ocekivan Naime preko telefona nisam mogao da ga skinem jer ne neprekidno pisalo "Doanload failed", a zatim sam skinuo jar fajl na kompjuter i ubacio ga u telefon, ali telefon ga prijavljuje kao neispravan program i nece da ga pokrene. NAPOMINJEM: aplikacija koju sam skinuo je za k800i, a moj telefon je k800i ! Ovi mt:s-ovci su totalno nesposobne dileje!
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone05.06.2008. u 21:07 - pre 193 meseci
Nisi skapirao svrhu tog klijenta.
 
Odgovor na temu

enthusy
Novi Sad

Član broj: 148999
Poruke: 527
89.216.111.*



+15 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone05.06.2008. u 21:22 - pre 193 meseci
Citat:
agasoft: Nisi skapirao svrhu tog klijenta.

Kome se obracas?
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone05.06.2008. u 21:35 - pre 193 meseci
owim nije preneo drugi, zanimljiviji deo teksta (nalazi se ispod slike pa ga zato možda nije uočio):

Citat:
Nakon isteka probnog perioda, dobijate e-mail sa obaveštenjem da je probni period istekao i da je neophodno da se prijavite kako bi nastavili sa korišćenjem usluge.

Prijava za korišćenje usluge se obavlja slanjem SMS poruke sa tekstom PRIJAVA mail2phone na broj 1091, ili preko Mondo WAP portala wap.mtsmondo.com, rubrika EXTRA.

Usluga se automatski produžava dok se korisnik ne odjavi, što može učiniti slanjem SMS poruke sa tekstom ODJAVA na broj 1091, ili preko Mondo WAP portala wap.mtsmondo.com, rubrika EXTRA.

Ukoliko ste prepaid korisnik, a nemate dovoljno kredita za nastavak korišćenja usluge, bićete automatski odjavljeni i neophodno je da se, kada dopunite kredit, ponovo prijavite za korišćenje usluge mail2phone.

Prilikom korišćenja usluge Mail2phone naplaćuje se ostvareni GPRS saobraćaj u skladu sa tarifnim profilom koji koristite.

Cena mesečne pretplate za ovu uslugu je 99 dinara bez PDV-a i traje 30 dana od dana prijave.

 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone05.06.2008. u 21:40 - pre 193 meseci
Niko nije svatio poentu usluge, evo ja sam pametan mlad covek i svatio sam
poenta je da nam uzmu pare jer nas smatraju malim zivotnjama koje imaju
vunu....

Malo im je zaokruzivanjem sto nas pljackaju vec izmisljaju i toplu vodu i u
nacelu free usluge naplacuju....

Bruka???
zzviktor
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.adsl.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone05.06.2008. u 21:58 - pre 193 meseci
Citat:
zzviktor: Malo im je zaokruzivanjem sto nas pljackaju vec izmisljaju i toplu vodu i u
nacelu free usluge naplacuju....

Bruka???


bruka? zasto?
sta ima lose u tome sto naplacuju push-mail? jel vuku za usi da koristis?
ne vidim kako mozes da poredis zaokruzivanje i ovo? mail2phone ne moras da koristis, onaj kome treba, kome se svidi kako funkcionise i ko ne zna za bolje, verovatno je jedva docekao...

eto vidis, ja sam veceras probao kako radi i svidja mi se... za pare koje svaki dan dajem za cigare, imacu ovu uslugu na mesecnom nivou...
mail klijent na mom Nokia E61, proverava IMAP-om par mojih mail naloga na svakih 5 minuta, dok mail poslat na nalog koji sam prijavio za mail2web stize uglavnom za manje od 30 sekundi mozda se nekome cini malo bitno, ali meni znaci da li sam mail brzo dobio, i kojom brzinom sam na njega odgovorio... za pocetak to je prva, i vec pozitivna stvar... videcu za dalje...

PS. "nezaposlen" se pise zajedno...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

enthusy
Novi Sad

Član broj: 148999
Poruke: 527
89.216.111.*



+15 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone06.06.2008. u 00:55 - pre 193 meseci
Posle dužeg i detaljnog testiranja aplikacije zaključak je sledeći: email nekada stigne za 20 sekundi, nekada za 20 minuta, a nekada izgubim strpljenje čekajući. Za to ne treba kriviti aplikaciju naravno nego mts-ov gprs. Inače ja se nalazim na mestu gde gprs uvek radi vrlo dobro, prema tome kako li tek ova aplikacija radi na mestima gde je gprs slab?
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone06.06.2008. u 01:13 - pre 193 meseci
ma polako deder Enthusy, znaš da njima treba da se uhodaju, zagreju, šta
već, biće bolje, za jedno dvadeset godina...
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
79.101.252.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone06.06.2008. u 05:45 - pre 193 meseci
Morate na mesečnu pretplatu da dodate i gprs saobraćaj koji je minimum 650-700 dinara mesečno, zavisi koliko mailova dobijate. Mnogo
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

enthusy
Novi Sad

Član broj: 148999
Poruke: 527
89.216.111.*



+15 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone06.06.2008. u 10:26 - pre 193 meseci
Što se tiče tog izdvajanja dodatnog novca za gprs, samo da kažem da aplikacija i nije nekii potrošač tako da neće biti veliki izdatak naročito ako koristite tarifne dodatke. Inače, verovatno ste svi shvatili da aplikaciju možete koristiti besplatno 30 dana pa će vam tek onda poslati mail da se prijavite za pretplatu. Meni lično ovo uopšte ne treba, ali ima onih kojima bi bilo zanimljivo. Jer ako već hoću neku real-time komunikaciju koristiću neki IM klijent na telefonu (preporučujem svima www.bing.im), a email koji po default-u ni ne spada u real-time komunikaciju ću lako proveravati preko POP3 servera kao što to radim godinama. Naročito ova pretplata od120 din. za ovako nešto mi uopšte ne treba. Ali opet kažem, svaka roba ima kupca, ja sam iznosio samo lično mišljenje i potrebe.

-MOD-
Ukucajte na Google "free push email" pa vidite koliko ovakvih aplikacija dobijate za dzabe, a ne za pretplatu od 120 din.

[Ovu poruku je menjao enthusy dana 06.06.2008. u 11:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
77.46.179.*



+25 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone06.06.2008. u 11:10 - pre 193 meseci
Citat:
enthusy: Posle dužeg i detaljnog testiranja aplikacije zaključak je sledeći: email nekada stigne za 20 sekundi, nekada za 20 minuta, a nekada izgubim strpljenje čekajući. Za to ne treba kriviti aplikaciju naravno nego mts-ov gprs. Inače ja se nalazim na mestu gde gprs uvek radi vrlo dobro, prema tome kako li tek ova aplikacija radi na mestima gde je gprs slab?


Isto je i kod mene. Tu je glavni krivac verovatno telekomov NAT gateway koji ima timeout nakon nekog perioda neaktivnosti. Vidim da u aplikaciji postoji opcija da se uključi slanje keep alive paketa, ali i nakon uključivanja isto se događa.

-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

volim mts

Član broj: 178575
Poruke: 5
212.200.65.*



Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone06.06.2008. u 11:29 - pre 193 meseci
Citat:
Joker: Morate na mesečnu pretplatu da dodate i gprs saobraćaj koji je minimum 650-700 dinara mesečno, zavisi koliko mailova dobijate. Mnogo :(


Jesi li siguran da si u pravu ???

http://forum.mtsmondo.com/inde...10115&st=0&#entry10115
 
Odgovor na temu

enthusy
Novi Sad

Član broj: 148999
Poruke: 527
89.216.111.*



+15 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone06.06.2008. u 12:15 - pre 193 meseci
Ova aplikacija recimo 10 puta brže prima mailove od mts-ove aplikacije, a naravno FREE je http://pushreg.consilient.com/
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
77.46.207.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Nova usluga: Mail2Phone06.06.2008. u 17:34 - pre 193 meseci

Da li si računao ili samo pitaš ?
19kb za sat vremena, 19x24=456kb dnevno
456X30=13680kb mesečno
13680X0.05=684 dinara

format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Nova usluga: Mail2Phone

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11757 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.