Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pasivni reflektor?

[es] :: Wireless :: Pasivni reflektor?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8088 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shinhan
PHP programmer
Subotica

Član broj: 12327
Poruke: 372
*.226.eunet.yu

Jabber: shinhan@elitesecurity.org
ICQ: 400847988


+4 Profil

icon Pasivni reflektor?12.07.2004. u 10:53 - pre 239 meseci
Čuo sam negde (mislim da je ovde) da je moguće napraviti pasivni reflektor kojim bi mogao da "preskočim" nezgodne delove.
Štos je u tome što sam ja u zgradi na 4 sprata, a oko mene sve zgrade su više od ove. 6,8 pa i 11 spratova.
Da li je moguće da postavim na jednu od tih viših zgrada pasivni reflektor, i onda ja sa mog prozora da ga gađam? Znači od prozora do vrha druge zgrade ima manje od 100 metara, a do ciljnog AP-a oko 1km.
Ili je možda bolja varijanta da ja vodim LAN kabel do susedne zgrade i na njen vrh da montiram AP client? (POE je oko 50e kako sam negde čuo, el to tačno?)
Pitanje je koliko dobro rade pasivni reflektori. Našao sam neki tekst na netu, pa sam hteo i vas da pitam. Ako rade, ja mislim da bi to bilo MNOGO bolje rešenje.
"Common sense is not so common." - Voltaire
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Pasivni reflektor?12.07.2004. u 13:19 - pre 239 meseci
Radi sto ne bi radio. Samo treba uracunati nezbezne i ne tako male gubitke koje reflektor pravi.
 
Odgovor na temu

Shinhan
PHP programmer
Subotica

Član broj: 12327
Poruke: 372
*.53.eunet.yu

Jabber: shinhan@elitesecurity.org
ICQ: 400847988


+4 Profil

icon Re: Pasivni reflektor?12.07.2004. u 13:44 - pre 239 meseci
A el bi to mogao malo bliže da mi objasniš?
I kako se to izračunava?
Negde drugde su mi rekli da je jeftinije raditi POE nego ovako.
Ali treba uzeti u obzir da ako bi radio sa pasivnim reflektorom, meni uopšte ne treba AP client nego USB ili PCI adapter, a pošto je kompjuter pored prozora, i HDF-200 kabl bi bio dugačak najviše 2 metra.
Ja sam počeo za ovo ozbiljno da se interesujem tek pre neki dan, pa budite malo strpljivi i objasnite mi malo detaljnio.

Hvala
"Common sense is not so common." - Voltaire
 
Odgovor na temu

hurmiza
bgd

Član broj: 19773
Poruke: 12
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Pasivni reflektor?15.07.2004. u 14:05 - pre 239 meseci
Izracunavanje gain-a (dobitka odnosno u ovom slucaju gubitka) prilikom refleksije ces naci u knjizi: Antene i Prostiranje - Momcilo Dragovic. Sto se tice tvog pitanja taj reflektor bi te kostao jako puno (kvalitet izrade, materijal da nema apsorbcije talasa prilikom refleksije itd.). Najbolje bi bilo da ides kablom jer samu refleksiju ne mozes tako lako da izvedes. Uostalom mozes da probas sa RR (radio relejnom)tackom.
 
Odgovor na temu

Shinhan
PHP programmer
Subotica

Član broj: 12327
Poruke: 372
*.90.EUnet.yu

Jabber: shinhan@elitesecurity.org
ICQ: 400847988


+4 Profil

icon Re: Pasivni reflektor?15.07.2004. u 14:24 - pre 239 meseci
radio relejna tačka?
El bi to bilo nešto kao aktivni reflektor? Wireless ripiter?
"Common sense is not so common." - Voltaire
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Pasivni reflektor?15.07.2004. u 19:01 - pre 239 meseci
Citat:
Shinhan: radio relejna tačka?
El bi to bilo nešto kao aktivni reflektor? Wireless ripiter?

a dal ste vi malo blesavi ???... znate li da bi to koshtalo recimo kao
4 njegova PC itd... :) ... za pochetak :)

dobro da neidete na odbijanje od jonosferu :)...
pa nije to ru2/2k :) ...
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
62.108.108.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Pasivni reflektor?16.07.2004. u 10:26 - pre 239 meseci
topla preporuka...

mani se refleksija i reflektora i jonosfera i RR uredjaja i ostalih cuda nevidjenih!!!

razvuci kabl da te Bog vidi... Zica je zica!

:)

ricky
admin *networks* obrenovac
wireless :) internet
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

YT1RX
Sevojno

Član broj: 45787
Poruke: 211
*.vdial.verat.net.

ICQ: 194920687


+1 Profil

icon Re: Pasivni reflektor?11.02.2005. u 03:26 - pre 232 meseci
Mali info:
Pasivni reflektor je obicna Al ploca! Bilo bi jos bolje od bakra ali je malo tezi a treba malo veca povrsina za vece daljine a za tvoju ne bi trebala ni 1 x 1 m ali ima jedan veliki problem sto bez meraca polja ne bi mogao da podesis uglove ni u snu, inace to je sva filozofija, UGLOVI i nista vise!
Sto se tice gubitaka, na tako malim daljinama zanemarljivi!
Mogao bi sa antenama od po 15 dB i 50 mW opusteno!
Onaj ko nikad nije probao i pravio reci ceda je nemoguce zato sto ovde 90 % ljudi nisu ni videli snagu od 100 mW, vec samo procitali!
Ponavljam, fora je samo u UGLU reflektora i nicemu vise i zato bez meraca polja ne mozes nikad podesiti i nemoj da pokusavas!
Danasnja tahnologija omogucava SVE, samo je potrebna masta!
 
Odgovor na temu

gane1

Član broj: 47360
Poruke: 624
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Pasivni reflektor?11.02.2005. u 12:32 - pre 232 meseci
Mali info iz prakse:
Imaju talijani jednu knjzicu o pasivnim reflektorima,trebalo mi je to par puta,samo 1X1m je mislim mnogo malo /ako je ravan/,ja sam jednom koristio povrsinu od 3X3m na 12gHZ,sa manjom povrsinom nije islo pa zato smatram da je na 2,4 1X1m malo!
 
Odgovor na temu

YT1RX
Sevojno

Član broj: 45787
Poruke: 211
*.vdial.verat.net.

ICQ: 194920687


+1 Profil

icon Re: Pasivni reflektor?11.02.2005. u 18:29 - pre 232 meseci
Mislio sam na ukupnu daljinu 1000 m kako je navedeno po nekim moji iskustvima, no uvek prihvatam ispravke!
Danasnja tahnologija omogucava SVE, samo je potrebna masta!
 
Odgovor na temu

costolleumus

Član broj: 25404
Poruke: 216
*.teleportgroup.net.

Sajt: zubovac.s2.bizhat.com


Profil

icon Re: Pasivni reflektor?15.02.2005. u 22:08 - pre 232 meseci
****za YT1RX****

Znaci samo alu ili bakarna ploca?Hoce li da radi nastelovano sa meracem polja?Mislim jesu li gubici bas katastrofalni?
 
Odgovor na temu

YT1RX
Sevojno

Član broj: 45787
Poruke: 211
*.vdial.verat.net.

ICQ: 194920687


+1 Profil

icon Re: Pasivni reflektor?15.02.2005. u 23:05 - pre 232 meseci
Moras da mi kazes daljinu od jedne pa druge tacke.
Par puta sam uspevao da uhvatim refleksije bez reflektora. Trazio sam refleksije usmeravajuci antenu u sve limeno i bas ekspermentisuci i uspevao i uhvatio sam slabije signale ali sve su to bile ukupne razdaljine 300-400 m.
Reci malo vise detalja!
Danasnja tahnologija omogucava SVE, samo je potrebna masta!
 
Odgovor na temu

costolleumus

Član broj: 25404
Poruke: 216
*.teleportgroup.net.

Sajt: zubovac.s2.bizhat.com


Profil

icon Re: Pasivni reflektor?15.02.2005. u 23:35 - pre 232 meseci
Pazi ovako.Znaci opticka vidljivost ne postoji.Kao sto sam rekao razdaljina izmedju kompjutera je 1km, a zaklanja ih brdo koje je negde 400m od jednog i znaci oko 600m od drugog kompa.i jedan i drugi comp imaju 100% opticku vidljivost prema vrhu brda.Kako mi je drug objasnio on planira da upotrebimo postojece lan kartice tako sto ce mo karticu povezati sa AP (nisam siguran kolika je max duzina tog kabla),a AP povezati sa rucno pravljenim antenama(mada bi u krajnjem slucaju ako ne moze kupili antena) koje bi bile usmerena ka pasivnom reflektoru.
Drugi komjuter je na malo vecoj visini u odnosu na prvi.

Sta ti mislis o tome posto kako mi se cini jedino ti ovde ne osporavas mogucnost wlana bez opt. vidljivosti?

POZZZ
 
Odgovor na temu

linux_wlan
Aleksandar Nikolic
Loznica

Član broj: 10867
Poruke: 355
*.verat.net.

ICQ: 250378697


+9 Profil

icon Re: Pasivni reflektor?16.02.2005. u 08:22 - pre 232 meseci
To sto ti YT1RX objasnjava se zove ili reflektor ili pasivni ripiter.
Mozes da pokusas stim ali moze da pokusas sa 2 offsetice na koji ma ces da imas ili kantenu ili biquad. Dakle jedna offsetica upucana na jednu stranu druga na drugu stranu i njihovi biquadovi spojeni jedan u drugi. Nadam se da si me shvatio. Ovo resenje se retkokad primenjuje ali ima slucajeva da radi veoma korektno. Primenjuje se tamo gde zaista nema tehnickih uslova (struje) a daljine nisu velike itd itd.Moje licno misljenje da ce to da radi govoreci o 2 offsetice. I to resenje u grubo govoreci kosta nekih 50-ak Eura a resice vam problem sigurno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

gane1

Član broj: 47360
Poruke: 624
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Pasivni reflektor?16.02.2005. u 17:12 - pre 232 meseci
To moze samo da se pokusa ali tesko da ce da odradi!Tu bi trebalo da su iluminatori savrseni,kablovi i konektori da su savrseni itd...uz neizbeznu zrtvu znatnog dela snage koje nema!Ako ikako slucajno postoji neki bilbord koji oba vide to bi bila parava stvar,ovako -tesko!
 
Odgovor na temu

ap61
bg

Član broj: 15450
Poruke: 268
*.beogrid.net.



+2 Profil

icon Re: Pasivni reflektor?16.02.2005. u 19:57 - pre 232 meseci
ja sam napravio svojevremeno na 10 ghz takav pasivni reflektor koji spomenu wlan i mislim da ako ne postoji nikakva druga mogucnost, to moze da se izvede...ali....
kvalitetan iluminator spojen talasovodom sa drugim iluminatorom i bar 150cm parabole.....


ako je prijemno polje na RX paraboli -40dbm
dodamo drugu parabolu pojacanja 30db
sto bi bilo -10dbm
pa oduzmemo 2 db na talasovod i flansne
= -12dbm
onda da predpostavimo da imamo slabljenje od -90db u slobodnom prostoru
=-100dbm + pojacanje trece parabole 30db =
dobijamo signal od -70dbm....koji je jos upotrebljiv....

jedino sto rece covek gore trebalo bi malo vise snage na obe strane i sve ovo na kratke distance.....
 
Odgovor na temu

YT1RX
Sevojno

Član broj: 45787
Poruke: 211
*.vdial.verat.net.

ICQ: 194920687


+1 Profil

icon Re: Pasivni reflektor?16.02.2005. u 23:17 - pre 232 meseci
Pazi ovako:
ap61 je izveo racunicu ali mislim da je malo preterao sa slabljenjem u slobodnom prostoru, ipak to je samo km i mozda malo smanjio talasovod i flansne jer on je naveo najbolji slucaj kad on ili gane ili ja npr montiram ( shala), uz svo postovanje ne znam kakvo imas iskustvo sa tim ali za nekoga je i montiranje konektora velika nauka, cak i ja izbegavam kad moj kolega radi bolje nego ja.

Iskreno ja mislim da to moze da prodje i ja cu to da uradim na nekih 2 km ali ja sa malo vecom snagom, predpostavljam da bi proslo i sa cistom snagom AP-a ( sto cu naravno probati ) ali da budem spreman ako ne bude proslo a msilim da hoce.

Kad prolaze linkovi na 30 km preko pasivnog reflektora na 7,8-12 GHz, sa 2 offset antene i snagama oko 600-700 mW mislim da ce sa 2 antene da prodje bez ikakvih problema na 1 km jer pasivni reflektor nema nikakvo pojacanje jel, vec gubitke.

Ljudi su malo skepticni u vezi toga ali takve stvari rade i na TV opsegu sa 2 loge i parcetom koaksa, no naravno sve mora da se uradi tip-top!

Licno ja spremam takav link na 2 km i znam da ce proci sa snagom od 400 mW na obe strane ali sam prilicno ubedjen da ako se sve uradi tip top moze da prodje i sa snagom od AP, sto cu naravno pokusati kao sto sam rekao!

Ako ne zurite mnogo sa tim umrezavanjem, strpite se pa cu da vam javim rezultate.





Danasnja tahnologija omogucava SVE, samo je potrebna masta!
 
Odgovor na temu

costolleumus

Član broj: 25404
Poruke: 216
*.teleportgroup.net.

Sajt: zubovac.s2.bizhat.com


Profil

icon Re: Pasivni reflektor?19.02.2005. u 00:37 - pre 232 meseci
E ljudi hvala utesili ste me bar ako nista drugo.
Ne znam kad ce mo da montiramo al ako uspemo javicu.Narvno da bi se hvalio ,a i da bi nabio na nos onima koji su me odgovarali.

POZZZ
 
Odgovor na temu

gane1

Član broj: 47360
Poruke: 624
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Pasivni reflektor?19.02.2005. u 08:09 - pre 232 meseci
Ma ljudi,racun je tacan,mozda je slabljenje malo cifra prevelika lai bolje i da je prevelika nego da je premala,razerva nikade nija losa!Ja mislim da taj racun uslovno ovd eima jednu manu!To je racun za talasovode flanse itd,a svega toga kod LAN nema!Tu se radi na stap i kanap,jer zamislite cenu flansu i uporedite je sa cenom AP,dalje ne treba pricati!Jedno je po meni sta moze da se uradi,a drugo je sta se isplati uraditi,jer ja nekako uvek gledam kompromis da svrha primene opravdava cenu!Ako to ne trpi cenu,po meni je onda neupotrebljivo i ako je to bes svake sumnje dobro i jedino pravilno!Jer cime ce da podese iluminatore naprimer,doduse oni uzmu lab-topove i podesavaju ga na najbolji prijem,ali i sami znate da antena dobro prima cak i kad je SWR trojka,ali na predaji-tu od antene nema ni A!
 
Odgovor na temu

superpedja
Subotica

Član broj: 294047
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Pasivni reflektor?11.05.2013. u 18:59 - pre 132 meseci
O kakvom se ovde reflektoru radi, nije mi nista jasno :). Cemu sluzi?
Statistika je kao bikini: otkriva sve, a ne pokazuje nista.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pasivni reflektor?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8088 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.