Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delphi i Internet

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi i Internet

[ Pregleda: 2247 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemo1313
Beograd

Član broj: 27554
Poruke: 3
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Delphi i Internet30.05.2004. u 14:02 - pre 242 meseci
Zna li neko kako konkretno radi FTP posto imam jedan mali problemcic ne mogu da provalim kako se skidaju dva fajla istovremeno.

Sta tacno znaci PASIVNI mod kod FTP-ja?
Da li je uopste moguce pristupiti FTP serveru na ovaj nacin:
Vrsi se konekcija na server
provera korisnika
i komanda get za skidanje konkretnog fajla
NAPOMENA dovde radi
e sad kako ja da pokrenem jos jedan proces koji ce da ide paralelno sa ovim prvim
a da ne dodje do konflikta oko portova(tj. preplitanje mem. adresa).
Konkretan primer radim sa Indy FTP Client-om koji umotavam u proces.
Moze i varijanta sa WinInet rutinama,ali u tom slucaju molim malo opsirniji savet.

Pomagajte makar delimicno.
Hvala
 
Odgovor na temu

Milos D
Beograd

Član broj: 5621
Poruke: 280
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: Delphi i Internet02.06.2004. u 17:45 - pre 242 meseci
Ako Indy FTP komponenta moze da radi "sinhrono" tj. ako ne blokira rad programa sve dok ne zavrsi sa prenosom podataka, onda mozes da napravis dve FTP komponente, pa sa jednom skidas jedan a sa drugom drugi fajl. Ako radi samo asinhrono, onda mozes da koristis multithreading - svaki thread napravi svoju FTP komponentu i skida svoj fajl.
 
Odgovor na temu

nemo1313
Beograd

Član broj: 27554
Poruke: 3
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Delphi i Internet03.06.2004. u 13:03 - pre 242 meseci
Indy komponente jesu blokirajuce i mora se koristiti multithreading, problem je u tome sto izgleda nisam ubo odgovarajucu kombinaciju.
Uradio sam verziju sa procesima TMyFTPThread=cl... u koji sam ubacijo FTP komponentu ali je problem i dalje tu.Kako konkretno da kod IndyFTPClent-a podesim BoundPort odnosno da on radi pasivnu konekciju.Napominjem da problem nije kod servera jer on podrzava pasivni mod.
 
Odgovor na temu

Milos D
Beograd

Član broj: 5621
Poruke: 280
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: Delphi i Internet04.06.2004. u 09:54 - pre 242 meseci
Vidim da komponenta ima "passive" property - zar nije dovoljno da stavis passive:=true?
 
Odgovor na temu

nemo1313
Beograd

Član broj: 27554
Poruke: 3
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Delphi i Internet11.06.2004. u 14:02 - pre 241 meseci
Nije dovoljno jer to radi samo ako je Baund port razlicit od default vrednosti koja je 0.Na taj nacin je aktiviran pasivni mod kod klienta dok kod servera moze a i ne mora da radi, kao sto sam rekao u ovom slucaju kod servera radi pa nije do toga.
Problem je sto ja ne mogu da nadjem koja kombinacija je ona koja ce mi omoguciti da vrsim jedno konektovanje na server a vise download-a istovremeno, jer ako budem vrsio konektovanje unutar svakog procesa kojim vrsim download dobicu duplo veci broj procesa plus jedan koji je glavni program, a mozda po jos koji za proracunavanje korekcije sto na kraju kad se sve sabere izadje mnogo.

Problem dakle lezi u tome kako komponenti unutar procesa dati do znanja koji je port vec zauzet pa da ona koristi drugi ,ili to mozda odredjuje server.
Jer kada pustim dva procesa paralelno a u njima su komponente koje vrse download one se ponasaju kao da jedna drugu ne vide i iz nekog razloga koriste isti port pa tu nastaje problem.Mozda bi pomoglo kada bi koristio globalni objekat koji vrsi download tj. jedna konekcija na server, a nekako iz procesa pokusao da pokrenem skidanje u procesu,mislim da ovo nece raditi u najavi, a i ne znam kako to da napisem.Nista pokusacu da svakom procesu pre download-a prosledim drugi port kao inicijalnu vrednos i da im ogranicim opseg portova koje mogu da koriste tipa prvi od 10 000 - 15 000 drugi od 15 001 - 20 000 i tako dalje pa cemo videti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi i Internet

[ Pregleda: 2247 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.