Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nece upalit komp

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Nece upalit komp

[ Pregleda: 3285 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

[Unknown]

Član broj: 26564
Poruke: 50
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Nece upalit komp11.07.2004. u 19:31 - pre 240 meseci
Nest sam mrdo po biosu i sad nece upalit komp... kad stisnem da mi se upali on samo pocne cvilit (ko hitna kad vozi) na monitoru nema ništa a kuciste samo pisti...

Procesor je AMD Barton XP 2600+
a maticna EPoX 8RDA3+

Windows XP Pro

Molim vas za pomoc, ne znam sta sam smrdo...

Puno hvala!
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.air.tehnicom.net

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Nece upalit komp11.07.2004. u 21:09 - pre 240 meseci
Ugasi komp, pritisni insert i dok držiš insert upali računar. To bi trebalo da ti resetuje podešavanja za procesor i memoriju. Nakon toga moraš ući u BIOS i manualno (pod tim mislim da moraš sam da odradiš) podesi brzine procesora i memorije (nisam siguran ali mislim da Epox ima predefinisana podešavanja za sve AMD procesore, a memoriju je najbolje da ostaviš na auto/BySPD ukoliko nisi siguran kako sam da podesiš). Ako ovo ne upali, odradi clear cmos i opet posle toga moraš sam da podesiš bios.


Pozdrav.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Nece upalit komp12.07.2004. u 00:01 - pre 240 meseci
A ako ne upali fazon sa INSERT tasterom, bez namere da te uvredim, ako ne znaš da izbrišeš setovanja u BIOS-u, kao što ti je predložio g.BeastMaster, najlakše ćeš to uraditi tako što ćeš (dok je kompjuter isključen, naravno) izvaditi litijumsku bateriju koja napaja RTC/CMOS i vratiti je kroz 5 sekundi. Nakon toga ti ostaje da podesiš BIOS i to je sve.
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.air.tehnicom.net

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Nece upalit komp12.07.2004. u 00:10 - pre 240 meseci
Samo da malo dopunim, vrlo često nije dovoljno da je kompjuter samo ugašen, već i isključen sa naponske mreže, tj. isključen prekidač na napajanju ili isčupan iz struje.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Nece upalit komp12.07.2004. u 00:19 - pre 240 meseci
Pozdrav,
malo OT ali da se nadovezem: iz uvoza polovnjaka stignu dve IBM trojke sa Copermine-ima, specificna napajanja kako samo IBM ponekad ume. Po paljenju Bios trazi lozinku. Ma ne bi ga nikako, probaj ovo, ono, mucismo se k'o robovi, racunam nije neki gubitak, dobri procesori, memorije, grafike, DVD, nije strasna steta za dva komada. I kako smo resili problem: moras izvaditi bateriju sa ploce i kratko spojiti polove u podnozju za bateriju i jedino tako smo uspeli obrisati Bios, danas sve funkcionise perfektno. Nikakav Clear CMOS ni vadjenje baterije (posle drugog pokusaja ostala je napolju celu noc) nije pomoglo bez kratkog spajanja. Mozda ovo iskustvo nekome i pomogne, ko zna?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Nece upalit komp13.07.2004. u 00:00 - pre 240 meseci
Definitivno može da pomogne! Dosad nikada nisam imao takvih problema, mada nisam mnogo puta ni pokušavao da brišem BIOS na brand mašinama, ali imaću ovo u vidu, ako se budem rvao sa nekom :)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nece upalit komp13.07.2004. u 01:01 - pre 240 meseci
toliko godina se bavim ovim poslom, a jos nikad nisam vadio bateriju...
Sve tajvanske ploce imaju jumper za brisanje CMOS memorije, a brand name obicno na dip-switch-u imaju jedan preklopnik za "password protected = enabled/disabled". Moguce je da postoji situacija kada to treba da se uradi, ali je pomenuta toliko retka da je nepotrebno nagovarati pocetnike da vade bateriju, i tako obavezno nesto zagrebu ili polome, sto znaci gubitak garancije na kompletnu plocu ili u gorem slucaju racunar. Prema opisu zvuka moze se zakljuciti da je u pitanju jedna od onih ploca koje piste u slucaju pregrevanja, pa bi prva intervencija bila da se proveri da li je kuler tamo gde bi trebalo da bude i da li je postavljen pravilno.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ajvanho
na

Član broj: 30081
Poruke: 5
*.telekom.yu



Profil

icon Re: Nece upalit komp13.07.2004. u 01:40 - pre 240 meseci
I ja sam imao isti problem to zavijanje kao hitna pomoc,problem je bio sto sam se zezao mna pc bar nekih 10 sati sa temperaturom u sobi trideset i kusur amd xp2200+epoxsova ploca ali sa via cipsetom,jednostavno u biosu sam stavio da se gasi na 75c i ugasio se uz pomenuto zavijanje.Tada je jedino pomoglo vadjenje uticnice iz struje i posle ponovnog ukljucivanja sve normalno.Elem citao sam malo epoxsovo uputstvo za plocu i tamo stoji mada mi nema logike da sama ploca ima u sebi neku hardversku zastitu nezavisno od ove kako sam podesis da se pc gasi na famoznih 110c a zasto je to tako to mi nije jasno,jasno mi je samo da sam ja svoje kuciste morao da izvucem iz stola i da bas na ovim vrelim danima kada je temperatura u sobi bila sigurno 38-40 posle celog dana rada cpu uvek na 100 posto njegova temperatura bila oko 61-62 sto je po meni i normalno a po neke nije,jer ljudi kao sto sam negde i rekao vole svoga konja da hvale,medjutim to je prica za neku drugu temu i ovako sam malo odstupio,nadam se da mi ne zamerate
na
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Nece upalit komp

[ Pregleda: 3285 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.