Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

interbase,generatori,IBExpress,trigers

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: interbase,generatori,IBExpress,trigers

[ Pregleda: 2981 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojann
Zrenjanin

Član broj: 13255
Poruke: 217
*.ptt.yu



Profil

icon interbase,generatori,IBExpress,trigers09.07.2004. u 13:50 - pre 239 meseci
Radim sa interbase-om. Napravio sam jedan generator, koji se poziva okidacem na dogadja before insert. Taj generator povecava vrednost polja ID u tabeli. U isto vreme to polje je i kljuc tabele. Koristim i IBExpress. Sad kad u IBExpressu unesem novi slog, okidac pozove generator i tada moje polje dobije vrednost, tako da se ponasa kao autoincrement.
Medjutim, kada u delphiju (koristim IBX komponente) otvorim jednu obicnu IBTable i DBGrid i sada u delphiju pokusam da dodam novi slog, dobijem informaciju o gresci da mi polje ID koje predstavlja i kljuc mora biti popunjeno. Pretpostavljam da generator nije dodelio vrednost

Zasto to uradi u IBEXpressu, a nece u delphiju?
 
Odgovor na temu

MilošV
Podgorica

Član broj: 7996
Poruke: 484
195.66.163.*



+1 Profil

icon Re: interbase,generatori,IBExpress,trigers09.07.2004. u 14:11 - pre 239 meseci
Neee :) problem je u delphi-ju

Tj ovo pricam kroz c++ builder, trebalo bi da je isto :)

Treba da kliknes dvaput na TIBTable komponentu (ili desni klik pa "Fields editor")
Kada se Fields editor pojavi, kliknes desno i (najlakse ti je) odaberes "Add all fields"
Na spisku polja te tabele, kliknes na polje ID (tj. ono koje ti pravi problem) i na Object inspector-u potrazis property "Required" i stavis je na "false"...

Ovo bi trebalo da ti rijesi problem
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: interbase,generatori,IBExpress,trigers

[ Pregleda: 2981 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.