Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hteli ste ideju za program...

[es] :: Art of Programming :: Hteli ste ideju za program...

[ Pregleda: 3188 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goq

Član broj: 12091
Poruke: 79
*.yubc.net



Profil

icon Hteli ste ideju za program...08.07.2004. u 17:09 - pre 240 meseci
Primetio sam da dosta programera ima "stvaralacku krizu", pa evo jednog od resenja:

Napraviti program koji pomaze pijanistima pocetnicima u odredjivanju prstoreda pri sviranju. Program bi trebalo da ucita midi fajl, i da pri njegovom "sviranju" u prvom planu iscrtava ruke "Virtuelnog pijaniste".

Ovako bi trebalo da program izgleda spolja. "Iznutra" je potrebno implementirati algoritam koji pronalazi najbolju mogucu kombinaciju prstiju kojom se na najlaksi nacin moze odsvirati neka deonica a da se prsti ne vezu u "mrtvi chvor". Kuriozitet"
bi bio i napraviti podesavanja oko velicine sake, njene istegljivosti, velicine dirki na klaviru itd...

Ovaj program bi cenio svako ko se ne bavi profesionalno sviranjem, a hteo bi da se upusti u te vode. Da ne pricam da bi vizuelna komponenta programa malo koga ostavila ravnodusnim.

Nazalost, pretpostavljam da bi za ovakav projekat bio zainteresovan samo neko ko i sam svira klavir. Ukoliko je neko i pored tog ogranicenja zainteresovan, ja ga mogu uputiti u te vode posto se i sam "muziciram", mogu ga uputiti u midi programiranje
itd...
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Hteli ste ideju za program...08.07.2004. u 21:26 - pre 240 meseci
Ja sam to pre par godina trebao da radim kao projekat za Petnicu (sviranje gitare). Samo cu da kazem - t'nka svirka.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Hteli ste ideju za program...08.07.2004. u 22:10 - pre 240 meseci
Nekako mi to malo vise lici na ekspertni sistem, mislim da bi neka skoljka es-a mogla da se podesi da to radi. Cinjenica je da nema univerzanlog algoritma prstoreda, uostalom setite se Django-a i sta je on radio na gitari, a sigurno nije koristio neke standardne prstored :).
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Hteli ste ideju za program...09.07.2004. u 15:47 - pre 240 meseci
Citat:
VRider: Ja sam to pre par godina trebao da radim kao projekat za Petnicu (sviranje gitare). Samo cu da kazem - t'nka svirka. :)

To je jedan od petničkih "večitih projekata". Nema godine u Petnici da nije bio neki projekat sličan tome. Man'te se toga.

Evo jedna ideja koja je meni pala na pamet, možda tako nešto i postoji ali bi svakako bilo korisno za mladog programera da uradi nešto tako (svakako korisnije od prstometa za gitaru, štimalice za gitaru, programa za smišljanje akorada i sl.):

Elem, napisati program koji pravi HTML kros-referens postojeće baze podataka: proleće kroz sve viewove, stored procedure i triggere i pravi klikabilnu "mapu" baze sa listama gde je neki objekat (tabela, kolona, procedura, štagod) referenciran.

To bi posle verovatno moglo i da se proda kao neki shareware (heh ili kao projekat u Petnici, sigurno bi se svidelo saradnicima). Ako već ne postoji, ponavljam.

Uzdravlje
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
217.119.242.*



+62 Profil

icon Re: Hteli ste ideju za program...20.07.2004. u 12:56 - pre 240 meseci
@Jablan:
...bljak!

Rajko
 
Odgovor na temu

zeus-nis

Član broj: 30651
Poruke: 1
212.200.94.*



Profil

icon Re: Hteli ste ideju za program...22.07.2004. u 23:58 - pre 240 meseci
ee
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Hteli ste ideju za program...29.07.2004. u 14:40 - pre 240 meseci
Citat:
Rapaic Rajko: @Jablan:
...bljak!

??!
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
217.119.242.*



+62 Profil

icon Re: Hteli ste ideju za program...30.07.2004. u 08:31 - pre 240 meseci
@jablan: mislio sam na tvoj 'predlog za mladog programera'; previse komercijalno, nimalo izazovno...bez zamerke...

Rajko
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Hteli ste ideju za program...05.08.2004. u 09:58 - pre 240 meseci
Citat:
Rapaic Rajko: @jablan: mislio sam na tvoj 'predlog za mladog programera'; previse komercijalno, nimalo izazovno...bez zamerke...

Pa valjda je "previše komercijalno, nimalo izazovno" zamerka?
1) "previše komercijalno": Šta znači previše komercijalno? Da će čovek zaraditi previše para ako to proda? Šta ima lošeg u tome što je projekat komercijalan? Kao da kažeš "lek protiv side ne treba tražiti jer je to previše komercijalan projekat".
2) "nimalo izazovno": Šta znači nimalo izazovno? Misliš da svaki mladi programer može bez muke da uradi takav program?

IOCC, brainfuck, ezoterični programi koji ničemu ne služe, kakav vam je to fetišistički pristup programiranju? Kompjuteri i programi postoje zbog ljudi, ne obrnuto.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Hteli ste ideju za program...05.08.2004. u 12:18 - pre 240 meseci
Pa postoji jedno staro pravilo koje glasi , segrt ne prodaje svoja dela, nego uci ...

brainfuck sluzi kao i dizanje tegova kosarkasima, nista vise od obicnog bildovanja.

E sada, ako neki pocetnik hoce da odma krene da prodaje svoje programe ... super, to je novi car
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Hteli ste ideju za program...05.08.2004. u 12:48 - pre 240 meseci
Citat:
chupcko: Pa postoji jedno staro pravilo koje glasi , segrt ne prodaje svoja dela, nego uci ...

brainfuck sluzi kao i dizanje tegova kosarkasima, nista vise od obicnog bildovanja.

E sada, ako neki pocetnik hoce da odma krene da prodaje svoje programe ... super, to je novi car

Nisam ni sumnjao da ćeš ti da se upecaš. ;)

Postoji još jedno staro pravilo koje glasi: čovek se uči dok je živ. Ja da tako razmišljam, nikad se ne bih zaposlio kao programer jer, bože moj, postoje mnogo bolji od mene i uvek sam u odnosu na nekog šegrt. Drugo, u Petnici se baš insistira da od početka ne budeš šegrt, nego radiš samostalne projekte (naravno, uz konsultacije), dakle od početka moraš nešto da praviš. Naravno da to neće biti istog kvaliteta kao nekog proverenog majstora, ali ne mora da znači da u startu sebi moraš da kažeš: ja moram da učim 10 godina pre nego što nešto probam da prodam. Nećeš verovati kakve gluposti ljudi danas kupuju.

Pre bih rekao da je brainfuck kao dizanje tegova programerima: nikakva praktična korist. Kao što rekoh, fetišizacija.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Hteli ste ideju za program...05.08.2004. u 14:16 - pre 240 meseci
Eh, a ja sam uvek mislio da ljudi koji idu u petnicu su toliko pametni da im ne treba ideja za program :))).

Pa dobro, da li taj tvoj stav prema brainfucku je posledica toga sto nisi uspeo da napises ista u njemu ili ne ?

Ajde da ti ja postavim jedno glupo pitanje, velika firma XXX koja se bavi razvijanjem mikrokontorlera i delova operativnih sistema zeli da zaposli mlade srbe. Naravno rad u asembleru se podrazumeva :).
I dodje neko ko aktivno radi u brainfucku, mislis da ga nece zaposliti ???

Naravno ovo je sve hip(n)oteticko i sve zavisi od afiniteta.

Ali eto, covek je trazio ideju za program, evo moje ideje: napisati program koji ce c programe prevoditi u brainfuck. Tu ima dosta teorije, i nije ni trivijalan ni tezak zadatak, a pak je potpuno beskoristan.

Uzgred, znas onaj test koji se radi u prijemu u Micro$oft ?
Nastaviti niz: 101 12 11 10

Za one koji ne zele da lupaju galvu ...
http://www.elitesecurity.org/tema/15231

Eto jos jedne besmislice, zar ne :).

P.S. Po meni brainfuck sluzi da razdvoji one koji znaju da programiraju od onih koji ne znaju :))), gde li ti spadas :).
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Hteli ste ideju za program...05.08.2004. u 14:34 - pre 240 meseci
Citat:
chupcko: Pa dobro, da li taj tvoj stav prema brainfucku je posledica toga sto nisi uspeo da napises ista u njemu ili ne ?

Bokte, stalno imam utisak kao sa detetom da pričam a stariji si od mene...

Nisam pokušao išta da napišem u brainfucku. Niti ću. Možda ako mi neko nekad ponudi neke pare za to, ali sumnjam da ću naići na toliko ludu osobu.
Citat:
Ajde da ti ja postavim jedno glupo pitanje, velika firma XXX koja se bavi razvijanjem mikrokontorlera i delova operativnih sistema zeli da zaposli mlade srbe. Naravno rad u asembleru se podrazumeva :).
I dodje neko ko aktivno radi u brainfucku, mislis da ga nece zaposliti ???

Zavisi. Prvo će da sednu da popričaju s njim. Da pogledaju CV. Da vide da li čovek ume da napravi nešto po specifikaciji. Da li ume da sarađuje sa okolinom, poštuje rokove itd. Iskustvo u brainfucku je, cenim, negde između 1456. i 1652. mesta na listi prioriteta.
Citat:
P.S. Po meni brainfuck sluzi da razdvoji one koji znaju da programiraju od onih koji ne znaju :))), gde li ti spadas :).

Ja spadam u one čije programe koriste živi ljudi. Znaš, ljudi, ono: glava, ruke, noge itd.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Hteli ste ideju za program...05.08.2004. u 14:50 - pre 240 meseci
Tema se zaključava, a chupku žuti karton. Na ovom forumu se poštuju sagovornici i takav ton nemam nameru da tolerišem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Hteli ste ideju za program...

[ Pregleda: 3188 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.