Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Internet connetion sharing na lan-u

[es] :: Windows mreže :: Internet connetion sharing na lan-u

[ Pregleda: 1605 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mravojed

Član broj: 28349
Poruke: 36
*.europronet.ba



Profil

icon Internet connetion sharing na lan-u07.07.2004. u 23:35 - pre 241 meseci
U kuci imam instaliranu lan mrezu sa 3 racunara. Na dva racunara se vrti XP prof. a na jednom win 98.
Svakom racunaru sam dodjelio staticne IP adrese od 192.168.0.1 do 192.168.0.3 i sve radi kako treba.
Ali problem mi se javio kad sam htio na mrezu uvesti pristup internetu preko prvog racunara (xp prof. i .0.1 ip adrese) koji koristi dial-up konekciju.
U network connections sam uredno ukljucio sharing na dial-up konekciji i sistem me obavjestio da na ostalim racunarima postavim "obtain" ip adrese sto sam uradio. I sve je ferceralo...

Medjutim problemcic je dosao do izrazaja kad sam jedno jutro pokrenuo masine sa automatskim ip adresama koje se nisu htjele prepoznati. Sve dok nisam pokrenuo server. Sto je, jel, i logicno.

Konkretno me zanima da li postoji nacin da se internet connetion sharing namjesti na staticnim ip adresama u mrezi jer masina na kojoj je modem ne treba mi cesto a ne zelim svaki put paliti je da bi druge dvije masine postale vidljive jedna drugoj posto njih koristim daleko cesce od prve. Kad mi zatreba internet pokrenucu prvu masinu i rijesiti problem.

Mislio sam ubaciti kuciste na kojem ce biti pokrenut win 95 koji bi imao ulogu servera (.0.1 ip) i koji ne bi gasio, ali tu mi se javlja problem kako na njemu pokrenuti dial-up konekciju sa drugih racunara na mrezi, i naravno prekuniti je.


Znam da sam poruku maksimalno zakomplikovao ali vjerujem da cete razumjeti moj problem i pomoci...

Nada zadnja umire :o)
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: Internet connetion sharing na lan-u08.07.2004. u 07:46 - pre 241 meseci
na masinama na kojima NIJE ics stavi slobodno staticke adrese,ali iz 192.160.0.0/24 mreze.npr. 192.168.0.2 i 3. za svaki slucaj stavi i default gateway 192.168.0.1 a nece skoditi i dnsovi provajdera.
Na win95 nemas ics tako da bi morao budziti sa necim drugim(moj predlog je freeproxy)
a i te masine koje nece da se prepoznaju bi trebalo da rade - kad ne nadju nekog da im dodeli ip adresu te masine se same iskonfigurisu sa adresom 169.254.x.y/16, sto ce reci da su i dalje na istoj mrezi i da bi trebale da se vide
mozda se ne vide u my network places ali probaj da kucas na jednoj u run
\\ime_druge_masine
pa vidi jel se sta desava
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Internet connetion sharing na lan-u

[ Pregleda: 1605 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.