Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless preko dve LAN kartice

[es] :: SOHO Networking :: Wireless preko dve LAN kartice

[ Pregleda: 2935 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoof
Sasa Vranjes
banjaluka

Član broj: 28418
Poruke: 9
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Wireless preko dve LAN kartice 20.12.2005. u 16:43 - pre 223 meseci
Imam specificnu situaciju.. u jednom racunaru imam dve LAN kartice. Na LAN1 mi se nalaze veza sa wireless AP-om (koji se ponasa kao klijent, preko kojeg idem na internet) a LAN2 je veza sa mojim laptopom preko crossower kabla. Do sada je sve islo OK, oba kompjutera su mi bila online ali mi nije radio FILE and PRINTER sharing. Kada sam poceo da cackam, zeznuo sam negdje adrese i sada vise moj laptop preko crossower kabla ne moze na net. Inace podesavanje na laptopu mi je bilo: Staticni IP 192.168.0.10, subnetmask, default gateway 192.168.0.1 i primarni i sekundarni DNS od provajdera. Na kompjuteru u koji ulazi wireless sad imam dve LAN konekcije. Moje pitanje je: koji od ove dvije treba da ima adresu 192.168.0.1? Hocu li drugoj konekciji takodje dati staticnu adresu 192.168.0.2? Na kojoj od ove dve konekcije treba staviti internet sharing? Koji ce default gateway biti za ovu konekciju koja se spaja sa laptopom? Treba li igdje staviti gateway od AP-a 192.168.1.1? Malo jeste komplikovano.. ali nikako da potrefim kombinaciju adresa, gatewaya, internet sharinga, da bi bilo sve po starom a da imam i file and printer sharing.
POMAGAJTE:) TNX.
-----------
The ZooF
-----------
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Wireless preko dve LAN kartice 24.12.2005. u 08:33 - pre 223 meseci
Evo kako je kod mene:

LAN1 - vezan na AP i ima IP: 10.0.31.139 - ova veza je Sharovana (mada sada to radim sa Proxy-jem)

LAN2 - vezan za laptop ima IP 192.168.0.1

-----------------------------------------
Laptop - IP 192.168.0.2
GW: 192.168.0.1 (kada imam proxy ovo mi ne treba)

i to ce da radi.

Moja preporuka je da instaliras CCproxy, free je za 3 user-a i tu imas dosta finih mogucnosti da podesis Internet Conn. Sharing, brzinu protoka .....
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

fr0z3n
Sava Vidaković
Veliki Crljeni

Član broj: 169372
Poruke: 27
*.itsnet.info.



Profil

icon Re: Wireless preko dve LAN kartice11.10.2008. u 00:14 - pre 189 meseci
Ja imam istu situaciju
lan1 je povezan sa AP
LAN2 povezan sa lapom na kome sam podesio net

Zanima me da li je moguce deljenje fajlova izmedju laptopa i desktopa?
Kada odem na "My Network Places" i kada hocu da pogledam racunara u mrezi izbaci mi sledecu gresku:
Mshome is not accessible. You might not have premission to use this network resource..pa mi kaze da kontaktiram admina....
O cemu se radi ovde nije mi jasno!?
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Wireless preko dve LAN kartice

[ Pregleda: 2935 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.