Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Modernizacija CNC glodalice

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Modernizacija CNC glodalice

[ Pregleda: 13697 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
*.net.yu



+1 Profil

icon Modernizacija CNC glodalice05.07.2004. u 21:27 - pre 240 meseci
Posedujemo u firmi MAHO 1000 CNC glodalicu staru dvadesetak godina i na njoj trenutno mozemo da radimo samo obradu u 2D. Medjutim jedan prijatelj je navodno cuo da za relativno mali novac i ulaganje bukvalno u jedan polovan Pentium racunar koji bi se povezao sa njom je moguce raditi i troosno 3D glodanje. Interesuje me da li je neko vec imao iskustva sa modernizovanjem ovih starih CNC masina.

Da li je moguce da je zaista potrebno tako malo uloziti a dobiti tako mnogo.
Trenutno sve slozenije gravure na alatima radimo erodiranjem sto u svetu vise niko normalan ne radi. S obzirom da se sve ovo desava u jednom propalom gigantu ne bi me zacudilo da je sve ovo zaista moguce ali da nikog to do sada nije mnogo interesovalo.

 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice05.07.2004. u 23:33 - pre 240 meseci
Pa pored unapredjenja upravljacke jedinice, moras verovatno da zanovis i vodjice, pa da zamenis sve motore - step ili koracne - Ima ljudi koji rade takve stvari kod nas u Srbiji- Bas pre dve nedelje sam bio u prilici da prisustvujem tako necemu - Ako si bas zainteresovan, mogao bih da nadjem i fon tog coveka. Ima ih - nije on jedini. Ima i firmi u Bugasrkoj, ali neko rece da nisu "sada" kvalitetni - Znam da su ranije bili. To sto sam gore naveo, i nije bas tako jeftino - Mozda kvirno nee ispasti ispod dve hiljada evra - cini mi se - a normalno tu je i prica koliko para toliko muzike. Neces se ovajditi samo kupovinom kompjutera
 
Odgovor na temu

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
*.net.yu



+1 Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice06.07.2004. u 21:13 - pre 240 meseci
Sto se tice mehanickog doterivanja to se podrazumeva ali me zivo interesuje kolika je intervencija potrebna na upravljackoj elektronici posto smatram da je glavni problem nedostatak memorije i softvera na postojecoj "prepotopskoj" jedinici kako bi za potreban inkrement mogao da se definise dovoljan broj putanja.

 
Odgovor na temu

yes

Član broj: 27238
Poruke: 23
*.dial.InfoSky.Net



+1 Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice10.07.2004. u 12:51 - pre 240 meseci
Ti kazes da je to CNC masina?
Za tako nesto nije dovoljna samo ta informacija.

Imas mnogo razlicitih vrsta upravljanja tako da nije lako utvrditi troskove.
U jednom slucaju treba samo kompjuter prikaciti na masinu i i poslati joj nesto njoj razumljivo, u nekom drugom treba zameniti upravljacku elektroniku...
Opisi masinu malo bolje.

DECHEL MAHO je koristio razne servo sisteme, Heidenhain, Siemens...
Ne znam sta sad na toj masini vodi servo.

Ne bi trebalo biti veci problem.
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice10.07.2004. u 12:54 - pre 240 meseci
dakle trebao bi za novu konzolu ili kako kažeš PC ,ali mora imati dodatni modul za upravljnje motorima, senzorima , eventualno , kočnica, rotacija i slično...

to bi bilo jako komplikovano ali znam da HURCO ima PC umjesto klasičnih univerzalnih konzola koje več danas imaju mogučnosti da upravljaju direktno iz nekog CAD fajla...

najbolje je da se raspitaš malo o HURCO upravljanjima (dvoglava verzija) ona imaju pravo PC računalo s tim dodatkom koji im omogučava da sve kontroliše....

mislim da je isplativije uzeti neku (npr, HH426) konzolu i malo modificirati elektriku stroja, ako se uopče isplati...

mislim da za 2k€ nećeš moći ni platiti ručak za dogovor o poslu ...to je ipak jako skupo

u Hrvatskoj je cena po satu (inače se dogovara posao) oko 25-35€+materijal , a treba za repariranje minimalno 100 sati , pa si računaj...možda je kod vas jeftinije ali mislim da vrlo malo
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

mac
global village

Član broj: 12731
Poruke: 21
*.mobtel.com



Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice26.07.2004. u 01:16 - pre 239 meseci
Jedan rucak = 2k evra , c o o l!

Dok ima ovaca bice i vune !

Kupi tri nova step motora odgovarajuce snage (min 130 Ncm),kupi za ta tri motora odgovarajucu takozvanu universal step/dir elektroniku ,spakuj u kutiju sa napajanjem i prikaci na paralelni port bilo kog pentiuma,skini sa neta Turbocnc program koji radi iz cistog DOSa ,nabavi neki CAM program tipa Alpha CAM, i radis sve sto moze bilo koja ozbiljna masina,a ako treba moze i 5ax.Sve skupa ni 1k evra!

I zapamti nisu svi step motori rodjeni isti!

Poruka promenjena
Izbacen deo koji moze biti uvredljiv i deo vezan za pirateriju


[Ovu poruku je menjao SpelingMistakes dana 29.07.2004. u 00:43 GMT]
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice28.07.2004. u 21:24 - pre 239 meseci
http://www.selca.it/it/azienda/azienda.cfm

probaj sreću ovde...


CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

salaja
alexandar
bg

Član broj: 40829
Poruke: 2
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice30.11.2004. u 21:47 - pre 235 meseci
ima i usrbiji firmi koje to rade mozes da probas sa simensom koji ima predstavnistvo u bg-u,mislim da imaju razna resenja ,isel koji isto ima predstavnike u beogradu takodje prodaje posebno motore kontrolere i ostalo.
 
Odgovor na temu

BoxXxoN
Jovanović Slobodan
Machining related: Sales engineer,
Technical support, Training, Turnkey
projects
Beograd

Član broj: 18288
Poruke: 93
*.verat.net.

ICQ: 255576640


Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice03.12.2004. u 18:06 - pre 235 meseci
Prvo treba da upoznas masinu na kojoj radis i da vidis da li:

1. masina nema mogucnosti za pokretanje pogona sve tri ose u isto vreme,

2. ili sto je slucaj i na dosta novijim upravljackim jedinicama jednostavno nema dovoljne memorije u upravljackoj jedinici za velike programe, pa ti je potreban kompjuter povezan DNC vezom koja salje red po red program i izvrsava ga u "letu". To je "jeftina" varijanta i ne treba ti servis vec software kompjuter i kabal za povezivanje.

U prvom slucaju je to prilicno skupa investicija i nije dovoljno samo izmeniti motore vec kompletnu elektroniku pogona, upravljacku jedinicu, senzore...
A drugi slucaj je opet moguc samo ako upravljacka jedinica podrzava DNC (Direct Numerical Control) vezu, a vrlo je verovatno da ne podrzava, a onda treba promeniti upravljacku jedinicu, srediti joj masinske parametre da odgovara tvojim pogonima motora, senzorima, mernim sistemom i masinom, i verovatno jos stosta izmeniti sto je skoro isto skup posao kao prvi slucaj.

Nije mali broj njih koji se bavi i u Srbiji se bavi tim poslom
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-2.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice07.12.2004. u 09:56 - pre 235 meseci
Ne bih preporucio ni simens, a pogotovu "beogradsko" predstavnistvo isel-a" Isel koji koristim - veoma razocaravajuce - Mislim da oni nisu cak ni pravi iselovi predstavnici vec predstavnici jedne slovenacke firma koja dosta stvari nabavlja od isela, ali ........ Kao i svi ljudi sa naseg podrucja ni slovenci nisu bolji - pa su poceli da mudruju - Tacnije izmenili su "softver (a i plocu) za upravljacku jedinisu, polu preveli sa nemackog na slovenacki i srpski" i kao i sve te masine ona ima"i dan danas" decijih bolesti" Ako zelis obrati se firmama direktono - Ljudi iz isela su bili vrlo fer prema meni - ali nisu mogli nista vise od toga da mi pomognu, jer nije "njihova" oprema - E to se onda zove - slepa ulica

Inace - simens - nije to firma za "kvalitetne" poslove - Raspitaj se kod malo "upucenijih" ljudi - kapisko - Ima jos firmi - ovde cak mozda i nepoznatih koje su veri veri kvalitetne - pa se moze o tome pricati

Inace "nase ove" samoizvodjace nikako ne preporucujem - SADA - (mozda sam to ranije i spomenuo kao varijantu jer sa njima nisam bio upoznat) - Vecina od njih nema ni legalne firma, a kamo kvalitetne radionice a da ne pricamo o "rezervnim delovima" - O servisu da i ne pricamo -Toliko o tome
 
Odgovor na temu

BoxXxoN
Jovanović Slobodan
Machining related: Sales engineer,
Technical support, Training, Turnkey
projects
Beograd

Član broj: 18288
Poruke: 93
*.verat.net.

ICQ: 255576640


Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice20.12.2004. u 00:12 - pre 234 meseci
Nisam bas siguran kako ti Simens nije firma za kvalitetne poslove, najveci broj drugih upravljanja koristi simensovu elektroniku i pogone, a samo upravljacke jedinice sami prave, ipak je simens najcesce koriscena u evropi, a kod nas ni za jednu nema kvalitetnih servisa i zastupnistva, to nam je realnost
 
Odgovor na temu

BoxXxoN
Jovanović Slobodan
Machining related: Sales engineer,
Technical support, Training, Turnkey
projects
Beograd

Član broj: 18288
Poruke: 93
*.verat.net.

ICQ: 255576640


Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice30.03.2005. u 00:55 - pre 231 meseci
Moja preporuka za bilo modernizaciju bilo opravku,
chovek je veoma korektan, ima dosta iskustva, i znam za mnoge zvuchne firme koje koriste njegove usluge:

"VID" servis i montaza uredjaja
[email protected]
 
Odgovor na temu

BosniaCNC
buregdžija
BiH

Član broj: 118726
Poruke: 248

Sajt: nekad je ovde bio sajt.co..


+19 Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice25.10.2006. u 21:05 - pre 212 meseci
MAHO star dvadestak godina je kao baba od 70god!!! Mora se ustanoviti kvalitet mehanike da bi se bez velikih problema pristupilo preradi koja je moguca npr. ja radim takve prepravke ali da posle ne bi bilo problema MORA SE USTANOVITI KVALITET VODILICA I VUCNIH VRETENA JER JA ZA NJIHOV KVALITET NE SNOSIM ODGOVORNOST! To se prvo mora uraditi da se posle nebi krivica prebacivala na mene i ugradjeni sistem.Investicija nije velika ako je masina u redu jer se isplati u nju investirati a steta je baciti je na otpad.Ja radim zatvoreni servo sistem za DC motore do 500VDC i 40A.
Slavoljub
 
Odgovor na temu

dsulc

Član broj: 53953
Poruke: 10
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice05.01.2007. u 16:08 - pre 209 meseci
Postoji li mogucnost nadogradnje memorije za MAHO400E?
 
Odgovor na temu

BosniaCNC
buregdžija
BiH

Član broj: 118726
Poruke: 248

Sajt: nekad je ovde bio sajt.co..


+19 Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice07.01.2007. u 23:51 - pre 209 meseci
Koliko ja znam nadogradnja memorije nije moguca jer su to namenski industrijski racunari po kojima se u principu ne "cacka" ako se ne poznaje sistem njihovog rada.
Ja ne servisiram masine jer imam servo-pogon vlastite konstrukcije i taj sistem ugradjujem na konvencionalne glodalice,strugove i fotomate.Pored toga izradjujem cnc-rezace na gas ili plazmu kao i glodalice za obradu drveta,plastike itd.
prosle godine sam jednu KORRADI UW2CNC preradio na svoj sistem jer je vlasnik greskom izvadio bateriju i zeznuo BIOS pa nije bilo druge nego sve pocupati iz ormara.
Pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mickox
Mico Dunic
direktor na svom imanju
Kragujevac

Član broj: 63622
Poruke: 34
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice12.01.2007. u 18:50 - pre 209 meseci
Cudi me da od svih koji su odgovorili na ovu temu niko nije spomenuo "SMART STEP" sistem by OMRON
vrlo jednostavno pouzdano i relativno jeftino.Prepravio sam staru HES glodalicu,radi odlicno.
Naravno da se podrazumeva perfektna mehanika ako hoces preciznost.
Akote nesto vise zanima pisi na:[email protected]
Mico Dunic Kragujevac
 
Odgovor na temu

BosniaCNC
buregdžija
BiH

Član broj: 118726
Poruke: 248

Sajt: nekad je ovde bio sajt.co..


+19 Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice14.01.2007. u 16:57 - pre 209 meseci
Ja nisam predstavnik Omrona, Simensa,Fanuka itd., pa ih i ne pominjem.Imam svoj sistem koji ugradjujem pa me ostali mnogo ne zanimaju niti sam placen sa njihove strane za propagandu a ne reklamiraju ni oni mene pa je rezultat 0:0 . Nadam se da je to u redu.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

maki123
Zvezdan Maric
Norwey

Član broj: 35470
Poruke: 24
*.bb.online.no.



Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice14.01.2007. u 18:14 - pre 209 meseci

Molim da mi neko odgovori,dali bi se mogla preuredit Fresa TONGLI X6323 u CNC fresu, opsirnije o ovoj fresi na: http://www.poul-ibsen.no/.
Sta bi mi bilo sve potrebno jos da nabavim tj da kupim? I dali bi mi neko malo poblize objasnio,dali je ovu masinu moguce preuredit u 4 osnu tj i naravno gde da porucim sve ostale delove.Molim postovane ucesnike foruma da mi pomognu.

Pozdrav ZM..
 
Odgovor na temu

RVR
Beograd

Član broj: 66493
Poruke: 129
*.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Modernizacija CNC glodalice14.01.2007. u 18:44 - pre 209 meseci
Evo jedne ozbiljne srpske firme za modernizaciju i sl.
pogledajte reference

http://www.retrofit.co.yu/Srpski_prva.htm
R V
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Modernizacija CNC glodalice

[ Pregleda: 13697 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.