Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AMD ILI INTEL objasnjenje?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: AMD ILI INTEL objasnjenje?

[ Pregleda: 8648 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

doktor24
Nikola Trajkovic
Beograd

Član broj: 18863
Poruke: 46
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu



Profil

icon AMD ILI INTEL objasnjenje?04.07.2004. u 09:30 - pre 240 meseci
da li je za igranje bolji AMD ili INTEL.Cuo sam da je boji AMD barthon BOX sad ne znam koja brzina tako svi kazu.Ali zar nije jaci intel 2.8box on radi na 800mhz i ima 1gb cache.ili mozda postoji i takav AMD.Pitam zato sto se ne razumem najbolje u oznake a ne bi da bacam pare jer je intel mnogo skuplji ako ne mora.hvala!Kupio bi najjaci AMD procesor ali jos ne znam ima li snagu i izdrzljivost kao Intel da mi ne pregori brzo.Da i jos oznake Ahlon I Barton i sta sve to znaci i koji pouzdanu plocu da uzmem uz sve to ponavljam prvenstveno za PC igre.puno hvala!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: AMD ILI INTEL objasnjenje?04.07.2004. u 09:51 - pre 240 meseci
Pozdrav,
tema je toliko puta razglabana da si mogao malo da koristis pretragu i saznao bi ono sto Te zanima. Ako Ti se vec ne daje visak novca za Intel kakva je svrha ovog Tvog pitanja. Stice se utisak dosade pa da malo razmrdamo raspaljivanjem vatre. Ukoliko nije tako, sacekacemo odgovore pa ako kresnu "varnice" obrisacemo sve.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: AMD ILI INTEL objasnjenje?04.07.2004. u 10:07 - pre 240 meseci
Citat:
doktor24: Kupio bi najjaci AMD procesor
Nisam strucnjak, niti zelim da pravim 'varnice'. Zato - kratko: pretpostavljam da si zaboravio da napises maksimalni iznos do koga bi isao prilikom kupovine 'najjaceg' AMD-a, jer ako pogledas na www.pcberza.co.yu, najskuplji AMD kosta 353 Eura!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: AMD ILI INTEL objasnjenje?18.07.2004. u 18:26 - pre 239 meseci
Ukliko će tvoj komp prevashodno da služi za igranje i usput od svega po malo onda slobodno i bez bojazni možeš da uzmeš AMD platformu! Kada je u pitanju pouzdanost AMD procesora kruže razne dezinformacije koje dovode u zabludu manje upućene ljude te prilikom kupovine donose odluku na osnovu raznih laži-dezinformacija. Kada se izuzme emotivni faktor to jest rezon: ''Intel je Intel'', i realno se sagledaju relevantni testovi kao i mnogobrojna lična iskustva korisnika, onda se veoma lako može zaključiti koja platforma je dobitna kombinacija.

Ako uzmeš AMD mašinu, recimo Barton 2500+ uparen sa pločom koja ima nVidia čipset i ne overklokuješ tu mašinu već sve ''voziš'' na difolt setovanjima nema potrebe da strahuješ. Ako je sve urađeno kako treba (pravilno instaliran cooler) tvoj procesor ni prilikom dugotrajnih najvećih opterećenja NEĆE PREGORETI! Trenutno imam jednu AMD mašinu koja već 2,5 godine radi bez problema. Vidiš, nije pregoreo AMD procesor ni posle toliko vremena a ovo mašina radi svekodnevno. Da ne spominjem da su procesori i ploče koji se danas prodaju znatno napredniji od moje konfiguracije.

Ukoliko želiš blago da OC (overklokuješ) Barton 2500+ bez podizanja napona, dobićeš još bolje performanse (i uštedeti pare) i opet se ne trebaš brinuti da će tvoj procesor pregoreti kada se optereti na maximum u igrama. Pošto Barton ima zaključan množilac samim tim pojednostavljuje se proces overklokovanja. Jednostavno možeš da podižeš takt magistrale-FSB i tako OC procesor će raditi sasvim OK bez problema i bojazni da će pregoreti.

Naravno rizik uvek postoji i on se nikada ne može eliminisati 100%, ovo važi i za Intel procesore!

Ako se odlučiš za AMD varijantu predlažem da uzmeš u razmatranje ploče sa nVidia čipsetom: Abit ili Epox. Moj predlog je Epox.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

yopi mean
Darko Pijevic
Zajecar

Član broj: 30897
Poruke: 9
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: AMD ILI INTEL objasnjenje?26.07.2004. u 22:47 - pre 239 meseci
Neznam za vas da li ste upoznati sa tim, ali intel je izbacio na trziste nove
Celeron D procesore zasnovane na Prescot jezgru, sa 256k L2 Cache-a i 533MHz
magistralom. Rade se na 2.53, 2.66 i 2.8GHz, a prilicno su jeftini. Na testovima su se pokazali veoma efikasnim. Na vasem mestu bih ipak razmislio koji procesor bih kupio.

Novi Celeroni cak imaju i SS3 SIMD instrukcije, sto znacajno doprinosi njihovoj multimedijalnoj primeni i 3D igrama.
Yo-pi
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: AMD ILI INTEL objasnjenje?28.07.2004. u 23:55 - pre 239 meseci
Citat:
Na vasem mestu bih ipak razmislio koji procesor bih kupio.


Evo, da se ja ne pravim pametan, jedan link ka testu procesora u kojem je odrađen novi AMD Sempron a pominju se i ostali CPU: http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2139
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: AMD ILI INTEL objasnjenje?

[ Pregleda: 8648 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.