Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS

[ Pregleda: 5989 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HogarStrašni
Strašni Hogar

Član broj: 20336
Poruke: 35
*.ipt.aol.com

Sajt: www.stara-planina.net


Profil

icon Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS 02.07.2004. u 00:08 - pre 240 meseci
Molim Vas pomozite da se odlucim izmedju ova dva aparata tako sto ce te mi kao laiku objasniti prednosti ili mane jednog i drugog.
I jedan i drugi imaju 10x opticki zum minolta je 4 MP a canon 3.2
minolta je 370 € a canon 470€.
Sad sudeci po ceni verovatno da canon ima nekih prednosti ali koliko one opravdavaju ovu razliku od 100€ ?
i osim sto imaju 10x zum , da li su samo zbog toga skuplji ili imaju jos nekih prednosti u odnosu na slicne apartate koji nemaju taj zum: npr bolja optika ili sta vec. Zahvaljujem na svakoj pomoci.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.panet.co.yu



+1340 Profil

icon Re: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS 02.07.2004. u 14:07 - pre 240 meseci
Razumem tvoju dilemu.

Svaki predstavlja vrhunsku vrednost za svoju cenu, ali meni bi u takvoj situaciji odlucio procenat snimaka koji nameravan da napravim u tele polovini zuma. Ako je on veci, isplati se platiti IS na Canonu, a ako na tim duzinama planiras da radis samo povremeno, pristedi sa Minoltom.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

st.anger
zagreb

Član broj: 28381
Poruke: 36
*.net.htnet.hr



Profil

icon Re: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS 02.07.2004. u 22:02 - pre 240 meseci
A što znači to IS na Canonu ?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS 02.07.2004. u 23:19 - pre 240 meseci
Image Stabilization (IS)
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
195.252.123.*



+1 Profil

icon Re: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS 06.07.2004. u 09:55 - pre 240 meseci
Bez ikakavog razmisljanja bi uzeo S1 (kad bih imao toliko para). On ima stabilizaciju slike koja je nezamenjiva (bar za mene). To ti znaci da kada razvuces zoom do kraja (a i na polovini) aparat kompenzuje tresenje ruku. Time dobijas sasvim upotrebljive slike i pri slabijem svetlu. Aparati bez ove mogucnosti se moraju koristiti sa stativa ako je zoom na malo duzoj poziciji a svetlo slabo. S1 ima i bolji video mod i jos ponesto sto meni nije vazno a za tebe razmisli. I ima bolju optiku bar po review sajtovima.
 
Odgovor na temu

ajevic
Aleksandar
Beograd

Član broj: 29689
Poruke: 81
*.consulting.tehnicom.com



Profil

icon Re: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS 06.07.2004. u 16:18 - pre 240 meseci
Citat:
HogarStrašni: Molim Vas pomozite da se odlucim izmedju ova dva aparata tako sto ce te mi kao laiku objasniti prednosti ili mane jednog i drugog.
I jedan i drugi imaju 10x opticki zum minolta je 4 MP a canon 3.2
minolta je 370 € a canon 470€.
Sad sudeci po ceni verovatno da canon ima nekih prednosti ali koliko one opravdavaju ovu razliku od 100€ ?
i osim sto imaju 10x zum , da li su samo zbog toga skuplji ili imaju jos nekih prednosti u odnosu na slicne apartate koji nemaju taj zum: npr bolja optika ili sta vec. Zahvaljujem na svakoj pomoci.


Canon S1 IS. To je bez sumnje bolji aparat i od mnogih aparata u visoj klasi. Nemoj da te zavara sto je 3.2 MP, jer to je sasvim dovoljno za standardne velicine slika, a i ako hoces A3 poster, mozes sa softverom da povecas bez problema.

Osnovna prednost mu je to IS u imenu, i zapravo ti pretvara taj 10x zoom u nesto korisno. Jako je tesko imati mirnu ruku na 350mm, a u uslovima slabijeg svetla i duze ekspozicije. Naravno to ti pomaze i kod manjeg zuma, i efektivno ti daje 1-3 f-stopa.

I nije tacno da je precenjen. Objektiv za Canon 10D sa IS-om kosta 400 USD, dok bez IS-a je cena 150USD. Znaci sam taj mehanizam na objektivima maltene kosta polovinu ovog aparata (250 USD). A da ne zanemarimo da ga mozes koristiti i kao mali DV kamkorder, naravno uz 1Gb karticu...

Ja sam odusevljen, sutra mi stize i koristicu ga kag god me mrzi da vucem Canon 10D, sto mu dodje skoro uvek :)

Oce neko kupi 10d :)

 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.adsl.tele2.no



+1 Profil

icon Re: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS 06.07.2004. u 21:06 - pre 240 meseci
Canon IS objektivi nisu skuplji samo zbog IS mogucnosti, vec i jer se inace prave kvalitetnije i za visu klasu, tj. bolje su im opticke karakteristike od ne-IS objektiva.

Da li je precenjen ili ne je subjektivna stvar. Zavisi i od konkretnih cena. Kod mene je npr. S1 IS za 150€ skuplji od Z2, a skoro 250€ od Z1, S5000 i sl. Kosta koliko i Fuji S7000 i vec je 150€ od Minolte A1, a to su vec veliki momci. Doduse, moram da istaknem i da kosta 150€ manje od Panasonica FZ10. Znaci, subjektivna procena.
Doduse, video mod, besumno zumiranje za vreme snimanja i sl. je verovatno nekom prilicno bitan i takodje opravdava cenu.
U svakom slucaju, Z2 vs S1 po tim cenama je tezak izbor. Ja bih verovatno capio Minoltu, ali to nista ne znaci.
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.adsl.tele2.no



+1 Profil

icon Re: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS 06.07.2004. u 21:12 - pre 240 meseci
Zaboravih, cestitam na novom aparatu - S1 IS. Long-zum aparati su stvarno sjajni za zezanje, posebno jos kad su IS.
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
193.214.113.*



+1 Profil

icon Re: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS 07.07.2004. u 12:15 - pre 240 meseci
Pojavio se nov igrac, vrlo zanimljiv. Upravo je najavljena nov Minolta Z3, sa AS mehanizmom, kao u A1/2 aparatima:

http://konicaminolta.com/produ...ra/dimage/dimage-z3/index.html

Na zalost, jos ne znam cenu, ni kad ce se pojaviti u prodavnicama, verovatno brzo..
 
Odgovor na temu

ajevic
Aleksandar
Beograd

Član broj: 29689
Poruke: 81
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS 11.07.2004. u 10:12 - pre 240 meseci
Citat:
AMomcil: Canon IS objektivi nisu skuplji samo zbog IS mogucnosti, vec i jer se inace prave kvalitetnije i za visu klasu, tj. bolje su im opticke karakteristike od ne-IS objektiva.

Da li je precenjen ili ne je subjektivna stvar. Zavisi i od konkretnih cena. Kod mene je npr. S1 IS za 150€ skuplji od Z2, a skoro 250€ od Z1, S5000 i sl. Kosta koliko i Fuji S7000 i vec je 150€ od Minolte A1, a to su vec veliki momci. Doduse, moram da istaknem i da kosta 150€ manje od Panasonica FZ10. Znaci, subjektivna procena.
Doduse, video mod, besumno zumiranje za vreme snimanja i sl. je verovatno nekom prilicno bitan i takodje opravdava cenu.
U svakom slucaju, Z2 vs S1 po tim cenama je tezak izbor. Ja bih verovatno capio Minoltu, ali to nista ne znaci.


Konkretno u mom slucaju radi se o Canon 28-135mm IS-u, tako da on nema direktnog rivala sto se tog opsega tice. Mada u poredjenju sa 28-105 je opticki skoro isti. Mnogo je jasnija situacija kod 70-300mm, gde je identicna optika tako da je razlika samo u IS. Druga je stvar ako se poredi neki objektiv L klase koji zaista ima kvalitetniju optiku i mehaniku, ali ipak sam ja govorio o nizoj, budzet klasi.

Bas me zanima koja ce cena novih Minolti biti, pa tu mozemo videti koja ce razlika biti. Mislim da su izbacili dva modela, jedan sa IS-im i drugi bez... mada mi se cini da je onaj bez osakacen i sto se drugih stvari tice...

Inace S1 IS je zaista super, kao kamkorder me je definitivno osvojio. Dodose tek kad se pojave 4Gb kartice moze biti kompletna zamena za pravi kamkorder. Na 1 Gb staje svega 15-tak minuta u VGA modu/30 fps, ali fenomenalno sve izgleda i u duplo manjoj rezoluciji... nisam jos probao da prepolovim na 15 frameova...

Za 350 EUR koliko je mene izasao sve sa shipmentom i torbicom je definitivno Best Buy.

Jedino sto mi nije jasno je deklarisani otvor blende od f/2.8... Presporo mi deluje u poredjenju sa 10D i objektivom od f/2.8.... imam utisak kao da je najmanje f/3.5... jer postoje neki dupli standardi u kad su DSLR i P&S u pitanju?
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.adsl.tele2.no



+1 Profil

icon Re: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS 11.07.2004. u 15:23 - pre 240 meseci
Citat:
Za 350 EUR koliko je mene izasao sve sa shipmentom i torbicom je definitivno Best Buy.

Jedino sto mi nije jasno je deklarisani otvor blende od f/2.8... Presporo mi deluje u poredjenju sa 10D i objektivom od f/2.8.... imam utisak kao da je najmanje f/3.5... jer postoje neki dupli standardi u kad su DSLR i P&S u pitanju?

Uh, 350€ je super cena, odlicno si prosao! Za taj novac se zaista isplati.
Ne zaboravi da je F2.8 za Wide deo, na Tele (dugackom) delu je min. F3.1, ali je to mala razlika.
Osnovni ISO je 50, mada bih ja rekao da je realno zapravo ISO100, ali tu moze biti razlika.

Sto se tice IS vs non-IS Canon objektiva i dalje mislim da je prisutan i bitna razlika u optickom kvalitetu i da to cini veci deo razlike cene. Medjutim, Canon cuva IS i kao marketinski jak pojam, za bolje objektive. Videcemo kako ce to izgledati kad izadje Minolta 7D, sa ugradjenim AS..
Ako mislis na 75-300 objektiv, oni se razlikuju i u optickoj konstrukciji. 75-300 USM ima 13 el. u 9 grupa, a IS model 15 el. u 10 grupa. I kvalitet konstrukcije i kucista se razlikuje. 70-300 DO IS je sasvim drugacija zverka.
 
Odgovor na temu

ajevic
Aleksandar
Beograd

Član broj: 29689
Poruke: 81
*.consulting.tehnicom.com



Profil

icon Re: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS 19.07.2004. u 14:46 - pre 239 meseci
Citat:
AMomcil: Uh, 350€ je super cena, odlicno si prosao! Za taj novac se zaista isplati.
Ne zaboravi da je F2.8 za Wide deo, na Tele (dugackom) delu je min. F3.1, ali je to mala razlika.
Osnovni ISO je 50, mada bih ja rekao da je realno zapravo ISO100, ali tu moze biti razlika.


Zbunjuje me taj ISO 50. ISO 200 na Canonu 10D ima manje suma nego taj ISO 50. Mozda mi se zbog toga cinilo da je f/2.8 wide mnogo sporo. Kako uopste idu te ISO oznake, jel isto naprimer ISO 100 i f/2.8 kao i ISO 200 i jedan f stop vise?

Citat:

Ako mislis na 75-300 objektiv, oni se razlikuju i u optickoj konstrukciji. 75-300 USM ima 13 el. u 9 grupa, a IS model 15 el. u 10 grupa. I kvalitet konstrukcije i kucista se razlikuje. 70-300 DO IS je sasvim drugacija zverka.


Ne znam, necu nista da tvrdim jer se nisam igrao sa IS verzijom. Znam samo da na photo.net-u nisu videli bitniju razliku. 70-300 DO IS je zver, a takva mu je i cena :)

Uglavnom ja cu izgleda da bacim u oglase pola objektiva, imam previse objektiva a apsolutno ne koristim. Telephoto i Macro sam dva puta stavio i to je to... a Wide za koji sam mislio da necu koristiti jos i najvise koristim. Tako da cu sve to da prodam i uzmem neki siri wide...
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.adsl.tele2.no



+1 Profil

icon Re: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS 19.07.2004. u 19:36 - pre 239 meseci
Citat:
Zbunjuje me taj ISO 50. ISO 200 na Canonu 10D ima manje suma nego taj ISO 50. Mozda mi se zbog toga cinilo da je f/2.8 wide mnogo sporo. Kako uopste idu te ISO oznake, jel isto naprimer ISO 100 i f/2.8 kao i ISO 200 i jedan f stop vise?

Ne moze se porediti sum istih ISO vrednosti na S1 i 10D. DSLR aparati imaju mnogo vece senzore sa mnogo, mnogo manje suma po pikselu.
U pravu si za vezu ISO-a i blende.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.vdial.verat.net

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS 20.07.2004. u 10:08 - pre 239 meseci
http://www.dcresource.com/reviews/cameraDetail.php?cam=599
 
Odgovor na temu

SpinneR.sr
Topola, Šumadija

Član broj: 20262
Poruke: 202
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: www.topola-online.com


+1 Profil

icon Re: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS 23.07.2004. u 12:56 - pre 239 meseci
Citat:
ajevic: Objektiv za Canon 10D sa IS-om kosta 400 USD, dok bez IS-a je cena 150USD.


Ja bih voleo da znam gde ima kod nas da se kupi taj od 400, ovog momenta idem da ga kupim, vec sam isplanirao da prodam 28-105 i doplatim za nov 28-135 IS..

Dakle..?? Gde?

p.s. Sve se bojim da neces da prodas 10D zbog ovakvih aparata.. :))
poz...
 
Odgovor na temu

ajevic
Aleksandar
Beograd

Član broj: 29689
Poruke: 81
*.consulting.tehnicom.com



Profil

icon Re: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS 10.08.2004. u 16:10 - pre 239 meseci
Citat:
SpinneR.sr: Ja bih voleo da znam gde ima kod nas da se kupi taj od 400, ovog momenta idem da ga kupim, vec sam isplanirao da prodam 28-105 i doplatim za nov 28-135 IS..

Dakle..?? Gde?

p.s. Sve se bojim da neces da prodas 10D zbog ovakvih aparata.. :))
poz...


Ma nema nigde, meni su to doneli iz USA. Ovde je duplo skuplji verovatno. Sad sam se primio na Sigmin 12-24mm... Prodajem sve sem (na tvoju zalost) 28-135 IS. Nadji bilo koga da ti donese to iz US. Uopste ne carine i neobracaju paznju ako imas idiota i objektiv u istoj torbi... misle da sve to ide zajedno :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Minolta Dimage Z 2 ili Canon Powershot S1 IS

[ Pregleda: 5989 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.