Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi DirectX-a i MFC-a

[es] :: 3D programiranje :: Pitanje u vezi DirectX-a i MFC-a

[ Pregleda: 2920 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.smin.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Pitanje u vezi DirectX-a i MFC-a01.07.2004. u 17:16 - pre 240 meseci
Da li zaista niko u ovoj zemlji nema DirectX 9.0 SDK? Zasto se na svim forumima na ovo pitanje daje odgovor kako je to najbolje da se skine sa sajta?! Pa ako je najbolje da se skine, a nije ni preveliko (oko 250Mb) sigurno ga je neko skinuo?! I da li neko zna sta znaci onaj Summer update?
Imam jos jedno pitanje, da li mozda neko zna kako na dijalogu u MFC-u napraviti da se recimo button ili static pomera (po 10px levo ili desno) a da ostali dugmici, kao i pozadina ne trepere?!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net



+18 Profil

icon Re: Pitanje u vezi DirectX-a i MFC-a01.07.2004. u 18:01 - pre 240 meseci
Odgovor na prvi deo pitanja:

Summer Update je nova verzija DirectXa i nova verzija samog SDKa. Postoji i beta za koju mozes da se prijavis i da dobijes vise informacija, ali posto ovo samo sto nije izaslo, nema mnogo svrhe.

Ako bi nekome pomoglo, mogu da razdelim SDK na nekoliko delova za one koji skidaju modemom.
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.pandemicstudios.com

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Pitanje u vezi DirectX-a i MFC-a01.07.2004. u 18:08 - pre 240 meseci
Citat:
milas: Da li zaista niko u ovoj zemlji nema DirectX 9.0 SDK? Zasto se na svim forumima na ovo pitanje daje odgovor kako je to najbolje da se skine sa sajta?! Pa ako je najbolje da se skine, a nije ni preveliko (oko 250Mb) sigurno ga je neko skinuo?! I da li neko zna sta znaci onaj Summer update?


Pa da je update izbacen tokom leta. :)

Ukratko razlika izmedju prve verzije SDK i novijih su ispravljeni bugovi, doterana dokumentacija, prosirene mogucnosti D3DX (npr. spherical harmonics, mislim da to nije bilo u orginalnom izdanju), vise primera, bolji primeri, reorganizacija foldera, itd. Npr. najveca novost koju sam ja video u najnovijem DX SDK koji treba tek da izadje je GUI. Koji radi u potpunosti u D3D i ima gomilu kontrola vec implementiranih koje se ponasaju kao prave windows kontrole (nije neki hack kao sto se moze videti po raznim igrama). Pa svi primeri izgledaju veoma lepo. :)

Ako planiras da downloadujes ceo SDK sacekaj koji dan izgleda Summer Update 2004 izlazi uskoro. Ok, mozda ne koji dan, ali za koju nedelju sigurno. ;)

Citat:
milas: Imam jos jedno pitanje, da li mozda neko zna kako na dijalogu u MFC-u napraviti da se recimo button ili static pomera (po 10px levo ili desno) a da ostali dugmici, kao i pozadina ne trepere?!


Pogledaj:
http://www.codeproject.com/

Branimir

 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net



+18 Profil

icon Re: Pitanje u vezi DirectX-a i MFC-a01.07.2004. u 18:26 - pre 240 meseci
Spherical Harmonics su tu vec godinu dana. Tehnicki, najveca promena u SU2004 je podrska za shader model 3.0, brzi effect system i naravno taj framework koji bkaradzic spominje. Ispod haube, sredjeno je dosta toga, tako da se itekako isplati upgradeovati.
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
195.252.80.*



+3 Profil

icon Re: Pitanje u vezi DirectX-a i MFC-a01.07.2004. u 18:29 - pre 240 meseci
Da li to znaci da se sa Microsoft-ovog sajta download-uje samo: DirectX 9.0 SDK Update - (Summer 2003) ?
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net



+18 Profil

icon Re: Pitanje u vezi DirectX-a i MFC-a01.07.2004. u 18:34 - pre 240 meseci
To je proslogodisnja verzija DirectXa. Uskoro ce se na sajtu pojaviti i nova verzija (Summer Update 2004).
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Pitanje u vezi DirectX-a i MFC-a01.07.2004. u 20:21 - pre 240 meseci
Hvala vam na vremenu! Da li mi mozete reci jos jednu stvar, ako bih zeleo da napravim jednu malu igricu (2D) tipa Lines, da li je vasa preporuka za to koriscenje DirectX-a?
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net



+18 Profil

icon Re: Pitanje u vezi DirectX-a i MFC-a01.07.2004. u 20:32 - pre 240 meseci
Znas kako, Lines mozes da uradis i bez DirectXa. Ali ako ulozis malo vremena i naucis Direct3D na primeru Linesa, to moze da bude samo bolje po tebe.

Drugim recima, ako ti treba minimalisticka implementacija Linesa - nesto kao minesweeper ili originalni Lines - za to ti ne treba DirectX. Ali ako hoces lepsi Lines, ili ako imas vremena da ulozis u to, onda obavezno kreni da radis Lines u Direct3Du.

(Nemoj da koristis DirectDraw - to je zastareo interfejs i vise se ne koristi)
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Pitanje u vezi DirectX-a i MFC-a03.07.2004. u 10:56 - pre 239 meseci
Da li ce nas neko moci obavestiti kada izadje taj DirectX Summer update 2004, i okaciti ga na neko mesto sa kojeg cemo mi koji imamo sporije modemske veze (56k) moci da ga skidamo ?!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net



+18 Profil

icon Re: Pitanje u vezi DirectX-a i MFC-a03.07.2004. u 16:36 - pre 239 meseci
Pretpostavljam da to znaci da ti lokacija nije stvarno LA - tamo nema 56k modema :).

Na sta si tacno mislio - neki lokalni server za lite rezim? Skidanje traje pa traje kako god da okrenes. Kao sto sam rekao, mogu da isparcam download na delove i da ga zakacim, tako da to mozda moze da pomogne. Ako mi neko obezbedi hosting na nekom domacem sajtu koji je vidljiv iz lite rezima mogu i tamo da ga zakacim.

U svakom slucaju, postovacu ovde cim SU2004 izadje.
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.smin.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Pitanje u vezi DirectX-a i MFC-a03.07.2004. u 19:33 - pre 239 meseci
L.A. - znaci Lazarevac (S&CG) :-)

Da, upravo sam na to mislio, da ga mozemo download-ovati u delovima!

hvala unapred!
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D programiranje :: Pitanje u vezi DirectX-a i MFC-a

[ Pregleda: 2920 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.