Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telefon mi je ukraden (nestao), šta da uradim?

[es] :: GSM - upotreba :: Telefon mi je ukraden (nestao), šta da uradim?
(Zaključana tema (lock), by Aleksandar Vasic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 115267 | Odgovora: 232 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Ukraden telefon i kartica? Kako otkriti ...08.11.2003. u 03:19 - pre 249 meseci
Probaj da opet pozoves svoj broj i tom liqu reci da ga pratis preko satelita i da ces ga navatati za par sati
 
0

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.cenis.org.yu



+6 Profil

icon Re: Ukraden telefon i kartica? Kako otkriti ...08.11.2003. u 09:22 - pre 249 meseci
Ovako ...

1. Zvao sam tipa. On mrtav hladan kaze, ja sam karticu uzeo od drugara i bas mi treba pa cu je koristiti. T ako mozes iskljuci je a do tada ja imam broj. Nudio sam mu prvo da se dogovorimo ... ali posto nije uspelo onda sam mu rekao za lociranje na osnovu IMEI, sateliti, ... i on prestade i da mi se javlja na pozive :) Onda je iskljucio pa sam ja blokirao broj.

2. Ovo za MUP. Nedavno iz kombija koji je donosio kompjutere za firmu (drzavna ustanova)u samom centru grada ukrali jedan komplet (kompjuter) od 8 koliko je bilo u kombiju. Policija nije htela ni da dodje na uvidjaj - nema vremena a posto kombi nije bio vidno obijen (polomljena stakla ...) jos ce ispasti da su ovi vozaci saucesnici ili da su oni ukrali. A znam i kumu kad su ukrali mob iz firme prijavio i tamo mu rekli da dnevno nestane ko zna koliko tel. i da oni ne mogu da reaguju na sve to ...

Rekoh mozda neko od vas radi u Telekom pa "preko veze" moze da mi nabvi :)

Hvala u svakom slucaju na savetima.


(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
0

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Ukraden telefon i kartica? Kako otkriti ...08.11.2003. u 22:03 - pre 249 meseci
Citat:
grozda:

Nudio sam mu prvo da se dogovorimo ... ali posto nije uspelo onda sam mu rekao za lociranje na osnovu IMEI, sateliti, ... i on prestade i da mi se javlja na pozive Onda je iskljucio pa sam ja blokirao broj.



znaci ipak se ukakio od satelita :P
 
0

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.cenis.org.yu



+6 Profil

icon Re: Ukraden telefon i kartica? Kako otkriti ...09.11.2003. u 19:20 - pre 249 meseci
Ma ne da sam ga zajebao :) Poklonih mu telefon, jos i broj ponovo mora da otkupim :) sve u svemu kosta ce me oko 140 eura
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
0

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Ukraden telefon i kartica? Kako otkriti ...10.08.2004. u 21:20 - pre 239 meseci
eh, covjece!!!!

znam a je tama stara, ali i ja imam isti problem (moj brat), samo njegova kartica je izgleda zavsila u kontenjeru.

Nego, kako ljudi nemate maste, das nekoj ribi da nazove i prestavi se kao picerija, da provjeri adresu, pica je placena a ostavljen je taj broj ..

Ili slicno, pa kad dobijes adresu, bum, tras i njega i prijatelja, pa njega jos jednom !!!!

Eh da se meni tako javljaju na tel ....

Nego da li je neko uspio da obije tel, natrag, el rae ovi u mup-u ista, a telekom , mobtel ??? Ima li sanse???

Evo i prica: Burazer trenira kosarku, ostavio tel. u dzepu u svlacionici, neki ga se uvukao, pretresao dzepove i ode mobilni (ja sumnjam na nekog iznutra, a on kaze da u svlacionicu moze da udje ko got hoce) , j* ode telefon, na karticu se niko ne javlja, pa ju je iskljucio, za novu sa istim brojem deru .

#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
0

cobraje
Nis

Član broj: 7586
Poruke: 99
213.149.99.*



+4 Profil

icon Re: Ukraden telefon i kartica? Kako otkriti ...11.08.2004. u 09:00 - pre 239 meseci
U MUP nema potrebe da ides i trosis noge, zivce i sve ostalo. (iz licnog iskustva). Prezauzeti su oni da bi jurili LOPOVE.
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Ukraden telefon i kartica? Kako otkriti ...11.08.2004. u 10:32 - pre 239 meseci
Pozdrav,
PROVERENO; uz pomoc veze drugarici su nasli telefon. Veza? Enigma. Urgirao sam kod veoma jakih ljudi, ili ih je mrzelo ili zaista nemaju dodira sa tim, u tehnickoj BIA-e, nadjemo starog poznanika, veze nema sa operativnim radom (popravlja vozila) za par dana je pozovu da ode u jednu stanicu i potpise papire a telefon podignemo na drugom mestu. Dok je potpisivala papire, video sam da je oduzeto od jednog lica (glupo je pisati imena ovde) tako da je pracenjem signala doslo do pronalazenja. Presudan faktor je izgleda bio taj sto je imala kod sebe sve papire o kupovini jer je svojevremeno uzela nov aparat. Inace telefon joj je ukraden iz radnje u Maju ove godine, pocetkom Juna imala ga je nazad. Nisam preneo ovim tudja iskustva vec licna.
Pozdrav
 
0

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
195.252.86.*



+128 Profil

icon kolike su sanse da ga panduri nadju telefon07.11.2004. u 07:28 - pre 236 meseci
Ukrali su mi 3650 kolike su sanse da ga panduri nadju.
imao je 064 karticu, ali taj neko je najverovatnije bacio.

Sta da RADIM!!!!!!!!!!
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: kolike su sanse da ga panduri nadju telefon08.11.2004. u 17:05 - pre 236 meseci
Prvo stavis upitnik umesto uzvicnika :)

A onda odes u MUP i prijavis kradju telefona. Oni nemaju mogucnost da bilo sta traze, vec jedino mogu da zatraze od operatera da potraze te telefone na svojim mrezama.

Nemoj se direktno obracati operateru jer operater nije MUP.
 
0

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: kolike su sanse da ga panduri nadju telefon08.11.2004. u 17:19 - pre 236 meseci
Nije baš da nikom nisu našli - Re: Ukraden telefon, procedura hvatanja? pretpostavka da je aktiviran u 063 mrezi.
 
0

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: kolike su sanse da ga panduri nadju telefon08.11.2004. u 17:22 - pre 236 meseci
Ma ja sam došao kod murijaša da pijavim krađu sat vremena nakon što se desila. Rekao sam im ime i prezime lika koji je ukrao telefon, adresu, a oni su otišli tek nakon 3 dana. Sva sreća pa sam se dogovorio da mi isplati keš jer je telefon već prodao. U stvari keš je isplatio njegov ćale, ali duga je to priča...
 
0

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.ptt.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: kolike su sanse da ga panduri nadju telefon09.11.2004. u 11:09 - pre 236 meseci
Ako si uporan naci ces ga.Tel. se moze lako naci preko IMEI broja,naravno ako ga znas,samo treba da se ponovo pojavi na nekoj od dve mreze.Tako bar kazu oni koji su imali takvih problema..
Calexico
 
0

phantom_sol
Zagreb

Član broj: 39213
Poruke: 61
*.net4u.hr.



Profil

icon Re: kolike su sanse da ga panduri nadju telefon11.11.2004. u 01:40 - pre 236 meseci
dobro vecer,
Da razbistrimo neke stvari vezane uz kradu telefona..Svaki se telefon da pronaci uz GPRS..Znaci svaki telefon kada se ukljuci odasilje signal, a po IMEI broju se moze ustanoviti od kuda..Druga stvar, to nitko nece raditi jer se nema niti novaca niti zivaca..Znaci sa svojim se telefonom mozes pozdraviti...Jer to je najvjerojatnije vec i prodano...
Nazalost, ubuduce probaj biti malo pazljiviji..
do daljnjega,
Pozdrav
the soul that lies beneath the truth is always on top.
 
0

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: kolike su sanse da ga panduri nadju telefon11.11.2004. u 02:13 - pre 236 meseci
Citat:
phantom_sol:
Da razbistrimo neke stvari vezane uz kradu telefona..Svaki se telefon da pronaci uz GPRS.

Ajde meni razjasni ovo, pošto nisam čuo ranije da to tako može. Mora li telefon da ima GPRS ili ne? Recimo, ako ukradu nekome neki matori telefon, npr. Philips Savvy, može li se i onda pronaći (znam da se ne isplati, pričam samo o teorijskim mogućnostima)? Moćan taj GPRS, nisam pojma imao da se i u te svrhe koristi...
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
0

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: kolike su sanse da ga panduri nadju telefon11.11.2004. u 02:21 - pre 236 meseci
Hehe... Ma verovatno je dečko mislio na GPS, mada ni to nije tačno...
Triangulacija možda?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
0

Keops
Marko Kostic
Pirot

Član broj: 1647
Poruke: 730
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: kolike su sanse da ga panduri nadju telefon11.11.2004. u 02:39 - pre 236 meseci
Ma jok, mislio je na GSM
 
0

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
195.252.80.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: kolike su sanse da ga panduri nadju telefon11.11.2004. u 10:27 - pre 236 meseci
Citat:
BytEfLUSh:
Ma verovatno je dečko mislio na GPS, mada ni to nije tačno...

Trebao si da pustiš njega da mi to kaže, shvatio sam šta hoće ali opet je lupio glupost, a baš je imao volju da svima nama otvori oči.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
0

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: kolike su sanse da ga panduri nadju telefon11.11.2004. u 18:34 - pre 236 meseci
mome burazeru, prica iz gore linkovane teme, su nasli telefon cim ga je kradljivac upalio

Oni mogu naci telefon, ali kazu da nemaju vremena za to i telefon mora da vredi porko odredjene svote da bi ga trazili. Znaci dobro ih zajasi, nabroj im koliko kosta telefon, kartica, pa dodaj jos na to, jer sad nisam sigurasn koju svotu moras preci (reci da si platio vise za poseban broj)

Znaci, moras biti uporan i naletjeti na nekog ko hoce da pomogne. Ostalo je sve dok kazes keks.
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: kolike su sanse da ga panduri nadju telefon11.11.2004. u 22:53 - pre 236 meseci
Pa sta ako je platio vise za poseban broj? Koliko god da je platio taj broj, moze da dobije drugi za 300 dindzi (kod Mobtela, ne znam koliko se placa kod Telekoma).
 
0

phantom_sol
Zagreb

Član broj: 39213
Poruke: 61
*.net4u.hr.



Profil

icon Re: kolike su sanse da ga panduri nadju telefon12.11.2004. u 00:06 - pre 236 meseci
Dobro vecer,

Da sada pojedinacno svima ne objasnjavam, molim procitati moj odgovor ispod.
Hvala.

Prvenstveno GPS je Global Positioning System..Koristi ga U. S. Department of Defense (DOD).
Iako ima puno korisnika koji koriste GPS on je prvenstveno namjenjen za DOD.

Nadasve, mobiteli vjerovali ili ne imaju SPS - Standard Positioning Service. Upotrebavlja se globalno bez troska i naplacivanja.
Predviđena točnost SPS-a:
100 metara horizontalne točnosti
156 metara vertikalne točnosti
340 nanosekunde vremenske tocnosti
Da poblize objasnim..Kako mobiteli rade na određenim frekvencijama 900, 1800 itd..,
kada se mobitel upali on salje određeni val nosioc, specificiran unaprijed određenom frekvencijom. Što je u slučaju mobitela L1 frekvencija na 1575.42 MHz koja nosi navigacijsku poruku za SPS, a L2 frekvencija 1227.60 MHz je upotrebljena za mjerenje ionosferskog kašnjenja za SPS opremljenim reciverima.
U svakom određenom trenutku ste u mogucnosti otkriti gdje se doticni mobitel nalazi.
Mali civilni SPS receiveri se mogu kupiti za nekih 200 eura.

Ali kako vremenski se mjenja tehnologija tako i tehnološke mogućnosti.
Na red je dosao GPRS..Mozda se Vama čini smješno što sam rekao, ali GPRS -General Packet Radio Service omogucuje slanje i primanje podataka na postojecoj GSM mrezi.
GPRS se koristi radio valovima, takoder unaprijed određenim..Stoga ja sada otkrivanje jos pogodnije..
A odgovor ako imate neki od starijih mobilnih uređaja molim pogledati odgovor iznad, znaci SPS. Hvala.

Nadam se da nije doslo do neke zabune, i ispricavam se sto sam post prije naveo prekratak odgovor pa neki nisu shvatili. Ako imate pitanja slobodno pitajte.

Do tada lijepi pozdrav..

the soul that lies beneath the truth is always on top.
 
0

[es] :: GSM - upotreba :: Telefon mi je ukraden (nestao), šta da uradim?
(Zaključana tema (lock), by Aleksandar Vasic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 115267 | Odgovora: 232 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.