Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko konfigurisanja linux servera sa 3 lan kartice

[es] :: Linux mreže :: pomoc oko konfigurisanja linux servera sa 3 lan kartice

[ Pregleda: 2341 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

warlord
Banjaluka,RS

Član broj: 5382
Poruke: 329
*.teol.net



Profil

icon pomoc oko konfigurisanja linux servera sa 3 lan kartice27.06.2004. u 01:42 - pre 240 meseci
Cao, ima mali problem. Naime, nasa lokalna wireless mreza je upravo dobila izlaz na internet. Ali, s obzirom da je server koji je odredjen za to u stanju da starta samo linux, sa kojim ja nisam bas najbolji, pojavio se problem. Naime, stvar ide ovako:

Preko jedne wlan kartice dolazi link od provajdera, dobili smo jednu javnu IP adresu(wlan je na eth2 u ovom slucaju). Na jednoj lan kartici su lan korisnici (eth1, 10.51.1.1 /24 segment) a na drugoj lan kartici (eth0, 192.168.100.1 /24 segment) je povezan wireless bridge ka ostatku wireless korisnika. Postavio sam ip adresu wlan kartici onako kako mi je provajder rekao i kartica se izgleda povezala... vidim da ima velik broj i primljenih i poslanih paketa, nema izgubljenih paketa, ali kad pokusam bilo sta, problem..., nista ne radi, ne prolazi ping, samo pise destination host unreacheable za bilo koju adresu koju probam bilo da je javna ili privatna IP.

E sad, meni makar izgleda da je problem u routama. Pokusavao sam nastimati bridge izmedju kartica, ali bezuspjesno. Moze li mi neko objasniti sta sam pogrijesio i gdje. Ako treba jos informacija, recite sta trebam dopisati.
www.blwireless.net
Bezicna mreza Banjaluke
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.rOOt.Co.Yu

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: pomoc oko konfigurisanja linux servera sa 3 lan kartice27.06.2004. u 02:32 - pre 240 meseci
route add ... ?
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: pomoc oko konfigurisanja linux servera sa 3 lan kartice27.06.2004. u 07:34 - pre 240 meseci
Ne može bridge, mora source NAT da se radi. Masquerading, što bi rekli linuxaši.

http://www.netfilter.org/documentation/HOWTO/NAT-HOWTO.html
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: pomoc oko konfigurisanja linux servera sa 3 lan kartice

[ Pregleda: 2341 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.