Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Object reference not set to an instance of an object.

[es] :: .NET :: Object reference not set to an instance of an object.

[ Pregleda: 5039 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mima2004

Član broj: 28822
Poruke: 16
199.243.244.*



Profil

icon Object reference not set to an instance of an object.21.06.2004. u 20:47 - pre 240 meseci
Pozdrav svima i unapred se zahvaljujem onima koji odgovore na sledece pitanje.
U pitanju je windows MDI aplikacija u C#. Prilikom startovanja aplikacije otvara se odredjeni broj podformi i pocinje sa izvrsavanjem multithread koji bi trebalo da popunjava podatke u svaku formu u kontinuitetu (bez prekidanja).
Dakle, MDI forma je nesto kao server koji salje klijentima (child forms) podatke.
Problem je sto je ovakva kombinacija vrlo nestabilna i nekad je dovoljno da se samo klikne sa strane ili otvori (nezavisno od aplikacije) prozor i glavna (parent) forma se zatvara, iako se u pozadini i dalje izvrsava server proces. A greska koja se tom prilikom pokazuje je sledeca:

Object reference not set to an instance of an object.

Hvala

Mima
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Object reference not set to an instance of an object.21.06.2004. u 20:55 - pre 240 meseci
Ova greška ti se javlja kad pokušaš da prozoveš referencu objekta pre nego što je isti kreiran, npr:

Code:
Dim f1 as Form1
f1.Show()


a treba

Code:
Dim f1 as New Form1
f1.Show()


debaguj aplikaciju, vidi nad kojom referencom se javlja greška i proveri ko je i gde trebao da je kreira
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

veljaradenkovic
Velja Radenkovic
Beograd

Član broj: 2977
Poruke: 281
*.ptt.yu

ICQ: 147120023


Profil

icon Re: Object reference not set to an instance of an object.21.06.2004. u 23:55 - pre 240 meseci
Zbog cega je nestabilna?

Pojasni ovo:

Citat:
Problem je sto je ovakva kombinacija vrlo nestabilna i nekad je dovoljno da se samo klikne sa strane ili otvori (nezavisno od aplikacije) prozor i glavna (parent) forma se zatvara, iako se u pozadini i dalje izvrsava server proces.


Ako mozes daj malo koda ovde pa da vidimo?

Uopsteno, pridrzavaj se pravila kod realizovanja visenitnosti ...

Nemoj da nasilno ubijas niti (gledaj da se njihovo izvrsavanje zavrsi kad se ispuni neki uslov).

Ovo sa kliktanjem na desktop mi lici da se obracas fokusiranoj formi a ona je u tom trenutku null ... samo nagadjam...

Moraces jos malo da se pomucis da bi mogli da ti pomognemo.
 
Odgovor na temu

Mima2004

Član broj: 28822
Poruke: 16
199.243.244.*



Profil

icon Re: Object reference not set to an instance of an object.22.06.2004. u 17:08 - pre 240 meseci
Hvala vam puno na odgovorima. Istina jeste da ranije nisam imala prilike da radim multithread aplikacije i pokusavam da sve to organizujem na osnovu nekog teorijskog znanja.
Nasla sam zbog cega mi se desavalo da mi se forma zatvori ako se desi neki dogadjaj u windowsu. Hvala na predlozima.

Jos uvek imam problem sa tim sto server kreira posebnu nit (thread) za svaki poziv, a jos uvek nisam sigurna kako to da ispravim.

Mnogo hvala

Mima
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Object reference not set to an instance of an object.

[ Pregleda: 5039 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.