Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Placanje karticom na netu

[es] :: E-Kupovina :: Placanje karticom na netu

[ Pregleda: 5580 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m1891
Novi Sad

Član broj: 28070
Poruke: 2
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Placanje karticom na netu16.06.2004. u 12:32 - pre 241 meseci
Pre nedelju dana sam na e-bay uzeo aparat. Dali su mi sledece opcije placanja:bidpay, Money Order , Cashier's Check ili Western Union Wire Transfer. Placanje preko PayPala je nemoguce jer Srbije nema na spisku kod njih. Preko western unionovog bidpay sam probao da platim, 4 puta su mi odbili zahtev! Kartica je izdata u Reifeisen banci.Sluzbenik iz banke mi je objasnio da oni nisu odobrili placanje jer western union pri zahtevu za podizanje sredstava sa racuna banke koja je izdala kartricu ne navodi i cw2 kod (3 zadnja broja na poledjini kartice) cak iako se popunjava polje sa cw2 prilikom registracije kod WU; i da takvo placanje nije moguce.
Da li ima jos nekih pouzdanih metoda placanja preko kartice? Ako je neko placao preko navedenih metoda,neka objasni do detalja, svaka pomoc je dobrodosla,jer se ovo neocekivano oduzilo i vec mi ide na zivce!
 
Odgovor na temu

*Guru*
Odgovoran za sektor lasera
Porec - Hrvatska

Član broj: 14343
Poruke: 155
*.dialin.iskon.hr

ICQ: 163401474


Profil

icon Re: Placanje karticom na netu25.06.2004. u 21:00 - pre 241 meseci
Kada si bio na sajtu od BidPay dali ti je transakcija prosla ili je odamh odbijena? Ako j eodmah odbijena to nema veze sa bankom. U svakom slucaju sistem radi sa kreditnim ,ali i ne sa debitnim karticama ( npr. Visa Electron, Maestro, itd ). Ako je tvoja kartica regularna Visa ili Master banka ne igra ulogu jer kartica spada u medjunarodnu organizaciju Visa ili Master. Bank dobija tek nakon nekoliko dana zahtjev za transakciju. Ja imam normalnu Visu i uvjek radi. No pazi dobro jer se moze desiti da ti netko uvali neke racune cim dajes brojeve okolo. I ne vjeruj super sigurnom transakcijama , enripciji 128 bit itd. Danas ujutro sam blokirao moju karticu jer mi je entko sa nekog x- sajta napravio 500 Eur troska. NIKAD NE DAVATI BROJEVE. U Americi onaj troznamenkasti sigurnosni broj nije potreban ,a to zanci da je dovoljan samo br. tvoje kartice da ti netko pobere lovu. Zato, umjesto BidPAy idi u postu i napravi MoneyTransfer rucno i rijesio problem. Pay Pal niti ne pokusavaj jer radi svakih 4 mjeseca.
Dve su stvari beskrajne svemir..i ljudska glupost..
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Placanje karticom na netu

[ Pregleda: 5580 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.