Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access i filtriranje uz pomoć Combo boxa...

[es] :: Access :: Access i filtriranje uz pomoć Combo boxa...

[ Pregleda: 2824 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Access i filtriranje uz pomoć Combo boxa...15.06.2004. u 09:32 - pre 241 meseci
Pozdrav. Imam sledeci iritirajuci problem: forma prikazuje neke podatke, i u footeru forme imam Combo box koji bi trebalo da filtrira dotične podatke. OK, stavio sam u AfterUpdate property tog combo box-a sledeći kod:

Code:

    Me.Filter = "[Date]='" & "*." & Me.Combo31.Value & ".*'"
    Me.FilterOn = True


... i ne radi kako treba. Malo sam prelistao forum, i neko je napisao da je potrebno da datum bude uokviren u "#" znake, probao sam i to i neće. Greška koja se javlja jeste (nešto najgluplje): "You cancelled the previous operation.", Runtime error, error code 2001.

Verovatno je glupo rešenje ali ja ne znam kako da ga pronađem. Ima li neko ideju?

Pozdrav i hvala!
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com



+79 Profil

icon Re: Access i filtriranje uz pomoć Combo boxa...15.06.2004. u 19:57 - pre 241 meseci
Izraz u filter garantovano nece da radi. Greska 2001 se javila zato sto naredba Set Filter On nije mogla da se izvrsi zbok lose zadanog filtera. Probaj da stavis datum izmedju # znakova, ali da je formatiran po Americki "mm/dd/yyyy".

Drugo resnje: u bazi znanja imas primer sa RecordsetClone metodom. Forma se ne filtrira nego se pozicionira na rekord izabran u kombo boxu. To sa filterom nisam siguran da uvek radi. Znam doduse da u jednoj knjizi na srpskom bas tako daju resenje, pomocu filtera, ima to i na netu, ali ne znam gde, neko je to na forumu bio ostavio.
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: Access i filtriranje uz pomoć Combo boxa...16.06.2004. u 13:53 - pre 241 meseci
Da, znam za taj primer, ali meni je forma prikazana kao continuous, tj. imam prikazanih više slogova, a hoću da ograničim da mi prikaže samo deo od tih slogova. Otprilike kao što radi funkcija AutoFilter u Excell-u.

Probao sam i da uokvirim u "#" znake, zajedno sa formatom dd/mm/yyyy ali na žalost neće da radi. Kada stavim znakove "#" javi mi se syntax error, a kada stavim obične jednostruke navodnike, javi mi se greška 2001. Poludeću!
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: Access i filtriranje uz pomoć Combo boxa...16.06.2004. u 15:06 - pre 241 meseci
Ok, pošto sam eksperimentisanjem došao do rešenja, hajde da podelim to sa vama.

U helpu lepo piše (što sam i pročitao, ali nisam "video"), da u Filter property ide isti tekst kao iza WHERE klauzule. Dakle, kada sam konačno shvatio to, rešenje se samo nametnulo: koristi se LIKE umesto "=", i kod koji se stavlja u AfterUpdate property od combo boxa je:

Code:

    Me.Filter = "[date] Like '*." & Me.ComboDate.Value & ".*'"
    Me.FilterOn = True


... uz preporuku da je poželjno postaviti Combo sa dve kolone, u prvoj koloni je neki ID a u drugoj natpis. Prva kolona se ne vidi.

Konkretno, ja sam napravio da mi dotični Combo filtrira ispis po mesecima, a kao prvu stavku sam stavio (All), i kao ID sam stavio "*", prosto da mi prikaže sve datume.

Mislim da ne bi bilo loše da ovo neki od moderatora edituje i postavi u Access bazu znanja, čini mi se da se relativno često javlja ovo kao problem.


Pozdrav i hvala!
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com



+79 Profil

icon Re: Access i filtriranje uz pomoć Combo boxa...21.06.2004. u 13:44 - pre 241 meseci
Kazi nam sta u stvari zelis da uradimo? Da li zelsi da stavimo u bazu znanja da se moze koristiti i Filetr za pozicioniranje baze na zeljeni slog ili nesto drugo?

Usput, ni jednom nam nisi rekao u tvom primeru da je tvoje polje Datum tekstualnog tipa. Ja se nekako uvek upecam i kad ljudi nazovu nesto Datum, uvek verujem da je to polje tipa DateTime. Ovako si nas samo zbunio i itrosili smo vreme i nismo ti dali odgovor koji ti je trebao.
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: Access i filtriranje uz pomoć Combo boxa...24.06.2004. u 12:47 - pre 241 meseci
Xex, pa štos je u tome da je polje Datum baš Date/Time tipa, a ne txt.

Ovaj kod koji sam ja napisao čini da automatizuje filtriranje. Da pojasnim, ako imamo sledeću tabelu, koju prikazuje forma kao "continuous":

Code:

+----+----------+---------+
| Id |  Datum   | Podatak1|
+----+----------+---------+
|   1|01.01.2004|   12222 |
|   2|10.03.2004|  blabla |
|   3|08.03.2004| test    |
|   4|08.04.2004|  122333 |
.
.
.



... i u Combo box postavimo kao podatke ("Januar", "Februar", . . . , "Decembar"), zatim na AfterUpdate property ComboBox-a postavimo gornji kod, zatim testiramo postavljanjem Combo-a na "Mart", dobićemo u formi rezultat:

Code:

+----+----------+---------+
| Id |  Datum   | Podatak1|
+----+----------+---------+
|   2|10.03.2004|  blabla |
|   3|08.03.2004| test    |
+----+----------+---------+


Dakle, prikazao nam je samo podatke iz marta meseca, razumeš? Naravno ovo je primer za Date/Time polje, a može da se generalizuje za bilo koji tip polja. Dakle, ekvivalent Excel-ove komande AutoFilter. Potrebno je još samo podesiti Combo da ima dve kolone, prva je broj meseca (i ona je značajna, dakle od 1 do 12) a druga je ona što se "vidi", dakle Januar, Februar...

Malo sam konfuzno objasnio, nadam se da ste razumeli!
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access i filtriranje uz pomoć Combo boxa...

[ Pregleda: 2824 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.