Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

program za backup sa servera na radnu stanicu

[es] :: Baze podataka :: program za backup sa servera na radnu stanicu

[ Pregleda: 3039 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladan NS
novi sad

Član broj: 27980
Poruke: 3
*.216.eunet.yu



Profil

icon program za backup sa servera na radnu stanicu06.06.2004. u 20:34 - pre 241 meseci
treba mi program koji>

* backup fajlove ostavlja u originalnom formatu, nekompresovane
* moze da se podesi da ga radi uvek u isto vreme npr.nocu u 3.00
* da presnimava preko starog backapa

....

hvala unapred
vladan ns
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: program za backup sa servera na radnu stanicu06.06.2004. u 20:50 - pre 241 meseci
Pošto je ovo forum baze podataka, pretpostavljam da backupuješ neku bazu? Može li se znati koja je u pitanju, veličina, i ostale detalje pošto od toga zavisi odgovor.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.sbb.co.yu

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: program za backup sa servera na radnu stanicu07.06.2004. u 14:31 - pre 241 meseci
Citat:
Pošto je ovo forum baze podataka, pretpostavljam da backupuješ neku bazu? Može li se znati koja je u pitanju, veličina, i ostale detalje pošto od toga zavisi odgovor.


I platforma, tj. operativni sistem, je bitna. Ja koristim na nekoliko mesta Retrospect firme Dantz (www.dantz.com). Postoje serverske, workgroup i desktop verzije za Mac OS i Windows, a klijenti za bekap preko mreže za Mac OS X, Mac OS 9, Windows i Linux.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

vladan NS
novi sad

Član broj: 27980
Poruke: 3
*.50.eunet.yu



Profil

icon Re: program za backup sa servera na radnu stanicu25.06.2004. u 10:31 - pre 241 meseci
znao sam da nisam dobro objasnio sve...

Na serveru Win.Adv.Serv.2000 instaliran, a na radnoj stanici na koju se snima backup je Win 98 SE.
Radi se backup baze podataka iz Clippera (knjigovodstvo), velicina fajla je oko 1 Gb.
Nadam se postoji neki free program.

Hvala svima na odgovorima
vladan ns
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: program za backup sa servera na radnu stanicu25.06.2004. u 11:35 - pre 241 meseci
Ja koristim cwRsync paket za Windows jer odlicno pasuje mojim specificnim zahtevima:

- Dnevni backup,
- 30-50 GB podataka
- 200.000 - 300.000 fajlova

od toga se samo nekoliko hiljada promeni dnevno tako da mi je bilo glupo da svake noci kopiram sve podatke kroz LAN (traje cele noci). Ovako rsync prebaci samo promenjene (cak mislim da rsync prebacuje samo izmenje delove fajlova - ne cele fajlove)

Na backup masini imam rsync service instaliran, na klijentskoj (koja se backup-uje) se poziva prosta komanda iz komandne linije (schedulovana nocu) ...

Pozdrav

<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

adenis
bih

Član broj: 24296
Poruke: 256
*.bih.net.ba.



Profil

icon Re: program za backup sa servera na radnu stanicu31.07.2004. u 23:05 - pre 240 meseci
ja za backup koristim win aplikaciju koja dode uz njega. sva sreca nikad nisam imao problema pa da moram raditi restore, tako da ti ne mogu reci kako kvalitetno uradi backup. ali vec 4 godine radim backup s ovim programom i ima sve sto tebi po ovom tvom postu treba. moj backup ide na tape i tezak je 6 gb ali vrlo lako mozes odrediti i neku drugu lokaciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: program za backup sa servera na radnu stanicu

[ Pregleda: 3039 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.