Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Internet Gateway and CBQ.Init

[es] :: Linux :: Internet Gateway and CBQ.Init

[ Pregleda: 1464 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EsC_Man
Tomasevic Marko
Herceg-Novi

Član broj: 27967
Poruke: 2
195.66.183.*

Sajt: www.contesting.info


Profil

icon Internet Gateway and CBQ.Init06.06.2004. u 16:02 - pre 242 meseci
E ovako:
U mrezi treba da bude jedan komp sa Linuxom i dvije LAN kartice.
Jedna ce biti povezana na HUB u na koji su xxx racunari, a druga ce biti povezana direktno na DSL Router (8MBps Internet)

E sad ovako: Potrebno mi je da taj Linux obavlja sledece stvar:
- Gateway (Izlaz prema Internetu - Samo dozvoljenim MAC Adresama)
- DHCP Server
- DNS Server (Inside Wireless)
- Bandwith Limitter

Dalje: Radi se o Slackware 9.1
- Sredio da on bude Gateway odredjenim MAC adresama koristeci IPTABLES i za to cu napraviti neku konzolu da preko TELNET-a mogu dodavat i brisat korisnike ili napraviti PHP ili PERL WEB Konzolu da time manipulishem.
- DHCP Server podeshen.....svaki MAC ima rezervisam IP
- DNS Server takodje...
- Bandwith Limitter je malo problem.....Treba mi pomoc oko odabira ?? CBQ.Init je koliko sam cuo najbolji ???? Zelim Vase misljenje ako je iko od Vas upucen u to ??

Ja sam pokusao da instaliram CBQ.Init ali je nastao sledeci problem. Instaliram ja sve i lepo konfigurisem CBQ.Init ali kad ocu da startuje Filter u conzolu mi pokaze ERROR da nema cls_fw modula !
Crkoh pokusavajuci nekako da ga ubacim ali bez ikakvog uspjeha.
Kako sam instalirao i kernel src kusao sam da kompajlujem samo cls_fw ali ni to nije poslo za rukom.
Radi se o kernelu 2.4.22 i Linux Slackware 9.1

Da li neko moze ikako da mi pomogne oko ovoga ?

Takodje mi treba jos jedna stvar ???
Kako da podesim TELNETD da mogu da se logujem sa ROOT-om ili kako ide komanda kada se logujem sa vojim nalogom da dobijem SuperUser Permissions ??

Ufff...josh....
Instalirao sam ARPWATCH da mogu da vidim ako neko pokusa preko Manual Config da promjeni IP u nadi da ce tako dobiti access na Gateway za izlaz prema Internetu....Da li on moze da se podesi da putem sendmail-a salje email na neku externu adresu....recimo moju.... [email protected] ili moze samo na lokalne adrese root@.......
Mislim da je problem u samom SENDMAIL-u ? Ja sa njime ne mogu poslati email van local-a ???

Pozdrav
Marko....
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.drenik.net



+3 Profil

icon Re: Internet Gateway and CBQ.Init06.06.2004. u 22:24 - pre 242 meseci
Da li si skinuo prekompajlirane tc i ip pakete sa Slack-ovog sajta (kod mene nikako nisam mogao da ih nateram da se kompajliraju bez greske, isto imam Slack 9.1 kernel 2.4.22). Ljudi stalno favorizuju CBQ ali meni se za kucni dial up vise svidja HTB (postoji neka HTB init skripta). Ako ces vec da vodis racuna o toj mrezi procitaj poglavlje o kontroli bandwith-a u Linux Advanced Routing HowTo-u. Umesto telneta bolje koristi SSH. Za menjanje korisnika koristi komandu su.

Owl
 
Odgovor na temu

EsC_Man
Tomasevic Marko
Herceg-Novi

Član broj: 27967
Poruke: 2
195.66.183.*

Sajt: www.contesting.info


Profil

icon Re: Internet Gateway and CBQ.Init07.06.2004. u 14:54 - pre 242 meseci
Vec sam dobio neke upute od ljudi koji rade sa svim ovim tako da su i pronikla neka resenja.

U svakom slucaju hvala, a i pogledat cu to na shta si mi ukazao.

Pozdrav
Marko
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Internet Gateway and CBQ.Init

[ Pregleda: 1464 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.