Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

interbase i vece baze

[es] :: Baze podataka :: interbase i vece baze

[ Pregleda: 2312 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojann
Zrenjanin

Član broj: 13255
Poruke: 217
*.ptt.yu



Profil

icon interbase i vece baze03.06.2004. u 19:23 - pre 242 meseci
Potrebno je da uradim jedan program koji ce raditi u lokalnoj mrezi. to je program iz knjigovodstva. E sad ta baza je malo veca i potrebno je da ima oko 50 tabela. Svaki knjigovodja ima svoje komintente. Da li da sve komintente stavim u istu bazu ili da za svakog napravim novu bazu. Ovo drugo resenje je mozda malo nerazumno, ali kada pogledam velicinu te baze i kolicinu podataka koju sadrzi baza cini mi se da je mozda bolje da svaki komintent ima svoju bazu. Mislim da bih na taj nacin ubrzao pretrage podataka i prenos na klijentski racunar. Da li sam u pravu i ima li smisla praviti posebno bazu za svakog komintenta, ako se uzmu u obzir svi faktori a pre svega da mreza brzo funkcionise?
Kako se u takvoj kolicini podataka pokazala interbase baza i interbase sql server?

Za svaki komintenta potrebno oko 3-4 megabajta
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.1.14.vie.surfer.at

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: interbase i vece baze03.06.2004. u 21:51 - pre 242 meseci
Mozes slobodno staviti svih 50 tabela u jednu bazu.
Kako mislis radzvojiti interbase bazu i interbase sql server? Pa interbase je database server zasnovan na SQL-u.
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: interbase i vece baze03.06.2004. u 22:14 - pre 242 meseci
Za odgovor na tvoje pitanje je najbolje da pitas knjigovodju za kojeg radis program (kad si se vec u to upustio). O cemu se radi?
Dakle, postoje neki podaci koji bi trebali biti zajednicki za sve komitente npr. porezi, banke ... a neki bi trebali da su nezavisni i specificni za svakog komitenta npr. partneri, roba ...
Znaci, ako tvog knjigovodju mrzi da odredjenog partnera sa kojim rade vise komitenata unosi vise puta (varijanta jedan komitent - jedna baza) sta mozes - il' batali ili pravi resenje sa jednom bazom. Ako to nije problem, moje misljenje je da je za knjigovodstvene agencije uvek bolje resenje: jedan komitent - jedna baza, najvise zbog performansi i teznje da se ne guraju podaci vise komitenata u jednu bazu.
 
Odgovor na temu

Bojann
Zrenjanin

Član broj: 13255
Poruke: 217
*.ptt.yu



Profil

icon Re: interbase i vece baze04.06.2004. u 01:00 - pre 241 meseci
Nisam mislio razdvajati interbase i sql, nego sam mislio da za svakog komintenta registrujem posebnu bazu. Dakle mislite da je to razumno resenje? Da li je potrebno da napravim i neki program koji ce knjgovodjama dozvoliti pristup bazi bas na serveru, znaci nesto kao ibexpert?
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: interbase i vece baze

[ Pregleda: 2312 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.