Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hladjenje kucista, najbolji nacin.....??

[es] :: Overclocking & Modding :: Hladjenje kucista, najbolji nacin.....??

[ Pregleda: 7992 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boris Lozac
Boris Ninic
Beograd

Član broj: 27441
Poruke: 77
*.proxy.abc.co.yu



Profil

icon Hladjenje kucista, najbolji nacin.....??03.06.2004. u 15:15 - pre 241 meseci
Zanima me koji je najbolji nacin da kuciste bude hladno, sad kad bude vruce, posto mi je sada procesor na 45-50 stepeni, a kad bude leto bice dosta vise...
Koliko je komplikovano ugraditi one ventilatore sto izbacuju vazduh, ili da li ima neka fora da oblozis unutrasnjost kucista necim, da upija toplotu ili nesto tako....?
 
Odgovor na temu

Dylan Dog
Beograd

Član broj: 12038
Poruke: 199
*.171.eunet.yu



Profil

icon Re: Hladjenje kucista, najbolji nacin.....??03.06.2004. u 16:32 - pre 241 meseci
Ja sam pre neki dan ubacio dva ventilatora unutra.To ti je najmanji problem da uradiš a verovatno ti ništa više od toga ni ne treba.
 
Odgovor na temu

Boris Lozac
Boris Ninic
Beograd

Član broj: 27441
Poruke: 77
*.proxy.abc.co.yu



Profil

icon Re: Hladjenje kucista, najbolji nacin.....??03.06.2004. u 17:52 - pre 241 meseci
A kako ih ubacis, kako se oni napajaju, ajde molim te ako mozes malo opsirnije da mi objasnis...
 
Odgovor na temu

LordVader
Vanja CuIafic
Vienna

Član broj: 1573
Poruke: 54
*.bih.net.ba

Sajt: stud3.tuwien.ac.at/~e0426..


Profil

icon Re: Hladjenje kucista, najbolji nacin.....??03.06.2004. u 18:40 - pre 241 meseci
Kupi Jet CoolerMaster - najveci!
"Strive not to be a success, but rather to be of value."
- Albert Einstein
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Hladjenje kucista, najbolji nacin.....??04.06.2004. u 00:55 - pre 241 meseci
Na gotovo svim ventilatorima postoji oznaka-strelice koje oznacavaju u kom se smeru vrti elisa i u kom smeru potiskuje vazduh.
Sa prednje strane kucista se uduvava vazduh,a sa zadnje izvlaci-izduvava.
Povezivanje zavisi od konektora na ventilatoru,Neki se kace na plocu,a neki na
konektore za diskove preko adaptera koji se nalazi na kablu.
Ako je ovo slucaj izbegavaj da na istom izvodu bude ventilator i HDD.
 
Odgovor na temu

Boris Lozac
Boris Ninic
Beograd

Član broj: 27441
Poruke: 77
*.proxy.abc.co.yu



Profil

icon Re: Hladjenje kucista, najbolji nacin.....??04.06.2004. u 14:02 - pre 241 meseci
A cekaj to su neki posebni kuleri, znaci ne oni za procesor..... ? jel ima neko posebno ime za njih ili.... i kako se krecu cene.....
Jel moram ja da busim neke rupe na kucistu, kako se oni uopste ugradjuju unutra, jel to komplikovano.....??
 
Odgovor na temu

Billy_boy

Član broj: 13944
Poruke: 354
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Hladjenje kucista, najbolji nacin.....??04.06.2004. u 17:36 - pre 241 meseci
Cijene se krecu od oko 2€ pa na dalje. Imas dva tipa. Jedan je standardni ventilator koji se zavida na za to predviđeno mjesto na kucistu. Vecina kucista ima otraga predviđeno mjesto za dodatni ventilator, a dotovo svi imaju predviđeno ispred prednje maske. Drugi tip ti se zavida na utor za PCI karticu (kao interni modem ili graficka). Ovi prvi su najcesce tisi. radije plati vise za bolji ventilator nego da ti buka para usi.

Spajanje ne moze biti jednostavniji. Jedan kraj na napajanje, a drugi na CD ROM (ako imas sobodan konektor od napajanja iskoristi njega). Vjerojatno ce ti biti jasnije kad vidis konektor.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Hladjenje kucista, najbolji nacin.....??04.06.2004. u 19:05 - pre 241 meseci
Pozdrav,
samo da dopunim, pomenute otvore ces prepoznati tako sto na zadnjem delu kucista uglavnom imas kruzni deo prosaran rupama a oivicen je sa cetiri mesta za srafove koji taman pasuju kada prislonis ventilator (kuler je ipak nesto drugo, ima veze ali...) koji si kupio za hladjenje kucista. Za pricvrscivanje koristis posebne srafove pa ih trazi prilikom kupovine, trebalo bi da Ti izadju u susret. Obavezno obrati paznju na napomene o smeru postavljanja ventilatora. Sa prednje strane kucista, mesto je nesto nize u odnosu na zadnje i raspoznaces ga po rupama za pricvrscivanje koje su iste kao i pozadi. Ventilatore mozes ubosti da se naoajaju i preko ploce ali trazi one koji se napajaju direktno preko napajanja, radi sigurnosti same ploce. Ako jos koji detalj nije jasan, slobodno mi se obrati u PP, bolje je da se malo napiskaramo nego da nesto napravis kako ne valja.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Dylan Dog
Beograd

Član broj: 12038
Poruke: 199
*.183.eunet.yu



Profil

icon Re: Hladjenje kucista, najbolji nacin.....??05.06.2004. u 08:51 - pre 241 meseci
Samo da dodam: Mislim da bi ti bilo bolje da ne štediš na ventilatorima.Ja sam uzeo dva najjeftinija i kućište mi je sad jako bučno.Ali ako ti buka ne smeta nema veze.
 
Odgovor na temu

dJ0le
Djordje Pajovic
*my web*design studio Bg
Beograd

Član broj: 17400
Poruke: 15
*.beograd-2.tehnicom.net

Sajt: www.stepen.co.yu


Profil

icon Re: Hladjenje kucista, najbolji nacin.....??19.06.2004. u 16:25 - pre 240 meseci
Ja sam ubacio kuler od starog napajanja i Hladan je ko zmija :))
Bauldrick you brainless son of a prostitute . . .
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3778 Profil

icon Re: Hladjenje kucista, najbolji nacin.....??13.07.2004. u 02:44 - pre 239 meseci
Jos jedna dopuna. Ako nemas odgovarajuce mesto na zadnjem delu kucista da namestis ventilator koji izduvava topao vazduh (za divno cudo neka kucista nemaju pozadi mesto predvidjeno za sistemski ventilator, dok neka nemaju napred pa ljudi sto je u principu pogresno skidaju plastiku koja pokriva prazne drive bay-eve da bi dobili promaju), postoje ventilatori koji se popularno zovu "blower-i" koji idu na mesto jednog od PCI slotova i takodje izbacuju vazduh kroz otvor koji je napravljen na onom metalnom delu kao kod kartica za prosirenje koji ide tamo gde je obicno onaj limic koji stiti kuciste od prasine i toplote. Moram ovo da boldiram jer sam izriciti protivnik skidanja tih limica osim ako ce njihovo mesto da zauzme neka kartica za prosirenje ili blower. Takodje i blower ne treba da se kaci na molex (krupniji 4-pinski prikljucak za hard diskove i opticke drajvove) ako je on na istom izvodu kao sto je molex na kome je prikacen i HDD. Dobra je stvar ako taj blower namestis na mesto PCI1 slota odmah ispod AGP kartice. Naravno blower je samo resenje ako nemas odgocvarajuce mesto za normalan sistemski ventilator.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Hladjenje kucista, najbolji nacin.....??13.07.2004. u 08:09 - pre 239 meseci
Pozdrav,
ima klasicno kuciste, imali smo e-mail prepisku i razmenu fotki gde sam mu nacrtao mesta za fun-ove, srafove i smer okretanja. Trebalo bi da je sve uspeo da uradi, tacnije trebalo je da mi javi ako mu nesto zpne, nije se javio.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: Hladjenje kucista, najbolji nacin.....??

[ Pregleda: 7992 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.