Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imamo hit: DotGNU vs Mono sprdnja

[es] :: Advocacy :: Imamo hit: DotGNU vs Mono sprdnja

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9160 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Imamo hit: DotGNU vs Mono sprdnja29.06.2004. u 03:21 - pre 241 meseci
Citat:
Imitiranje Windows rešenja ima IMHO dva glavna razloga


Koga interesuje da zna zašto? Uvek neka objašnjenja bla bla.. Zar ti nije jednostavnije da kažeš da imitiraju zato što sami bolje jednostavno ne znaju i ne umeju?

Citat:
Drugi je što su ljudi okupljeni oko KDE i GNOME uglavnom programeri


E pa tako reci. No, sad kad to znam, da li je lakše korišćenje KDE i GNOME?

Citat:
Dakle logično je očekivati da se po pitanju dizajna ugledaju na win


:)

Citat:
ali to nema poseban značaj za raspravu; prazan argument rekao bih.


Argument je možda tebi prazan, meni nije. Meni su tvoja objašnjenja totalno prazna jer ne znam kako ta saznanja menjaju bilo šta - imitiranje je imitiranje, a još kad nije ni kako treba.. "bleda kopija" što bi se reklo. Bljak!

Meni se čini Fićo da si ti opet počeo sa onom pričom kako za kompajler (ovaj put pričaš o dužnostima programera) nije bitna brzina kompajliranja. Ako se dobro sećam, nekako si ostao usamljen u takvom razmišljanju. No dobro, nije ni naša dužnost da znamo što ti znaš :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.bg.wifi.vline.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Imamo hit: DotGNU vs Mono sprdnja29.06.2004. u 08:22 - pre 241 meseci
Zanima me samo kako FSF moze da forsira toliko na GNU/Linux.... Pa to bi trebala da bude odluka Torwalds-a, covek napravi nesto, a onda gomila zaludjenika krsti to nesto po nekim njihovim pravilima... Ako vec oce nek pise Linux/GNU... Ispada ko da su oni napravili sve, a ovo usput (linux) je samo koleteralna steta...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Imamo hit: DotGNU vs Mono sprdnja29.06.2004. u 09:28 - pre 241 meseci
Ne, nema ni Linus pravo da namece ime operativnog sistema. On je napravio samo kernel. U distribucijama linuksa mnogo veci udeo ima gnuov kod. Ali to sve uopste nije bitno jer oni koji prave distribucije (Redhat, Suse, Debian, Gentoo...)jedini imaju pravo da izaberu ime. Ali oni su izabrali da nazovu po kernelu sto je i nekako logicno jer to podseca na rec unix a takodje to je najveca razlika izmedju nekih BSD distribucija gde isto ima dosta gnu koda (pocev od shela pa preko editora do grafickog okruzenja...). Takodje u industriji se veoma cesto neki proizvod naziva po nekom malom delu koji se nalazi u tom proizvodu. Gomila gnu-ovih programa se sastoji od niza naredbi programskog jezika C pa bi onda u stvari njihove programe trebalo zvati npr. C/gnumeric, c/bash itd...Malo je licemerno kada kazu da se zalazu za slobodu govora a otpuste nekoga ko po svojoj volji naziva neki operativni sistem. Microsoft se nigde ne poziva na slobodu govora i logicno je da to ne bi dopustili ali Stallman je malo licemeran. Najsmesnije mi je kada kaze kako zeli da programerima da credit. Pa sto lepo nekaze da hoce da ljudi daju credit njemu i njegovoj fondaciji a ne da govori onako u trecem licu. A i ti programerima koji tu to radili uopste ne dajes credit ako stavis gnu ispred jer mozda ti programeri vise ne rade za gnu...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Imamo hit: DotGNU vs Mono sprdnja

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9160 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.