Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hocu li s*ebati nesto ako pokusam flash biosa?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Hocu li s*ebati nesto ako pokusam flash biosa?

[ Pregleda: 1967 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stojakovicv
Vladimir Stojakovic
Gajdobra

Član broj: 12835
Poruke: 389
*.ftn.ns.ac.yu



+2 Profil

icon Hocu li s*ebati nesto ako pokusam flash biosa?30.05.2004. u 01:40 - pre 242 meseci
Imam amd atlon 900mhz i on lepo radi na mojoj ploci MSI ms-6330 K7t turbo2. E sad doslo mi je vreme da najzad zamenim procesor, ubodem novi (amd 1800+) i ploca ga ne prepoznaje! Pronadjem ja na netu i skinem update za bios koji podrzava procesore do 2600+ i.....ne ususdjujem se da ovo uradim iako imam sva uputstva i sve mi je jasno

Zeleo bih da mi napisete ako moze neko :) mogu li sta unistiti , pa da nikad vise ne dignem sistem sa ove ploce...ili je to vrlo jednostavno kao sto pise u uputstvu

Hvala svima
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Hocu li s*ebati nesto ako pokusam flash biosa?30.05.2004. u 02:37 - pre 242 meseci
Moje iskustvo je sa nesto starijim hardverom - Celeron 433 i odgovarajuca ploca, ali mislim da su principi da nesto s*ebes isti:

- ako ti u sred fleshovanja nestane struja = gotovo; ako ima UPS valjda bi izguralo do kraja

- moze i drugacije: ja imo na disketi 2 razlicita fajla i "normalno" pokrenem pogresan fajl i posle je BIOS bio ispravan, ali za drugu plocu, ne za ovu na kojoj je bio! (To nisam odmah shvatio, teoriski sam ga mogao premestiti u tu drugu plocu i tamo ga opet pogresno fleshovati, ali sada za onu prvu plocu.)

Posle sam fizicki izvadio BIOS cip napolje i odneo coveku koji mi je napravio novi cip ali je i stari vratio na normalnu vrednost, posto nije bio nista izgoreo ili slicno. Sad imam 2 BIOS-a - radni, na ploci i rezervni, u ormanu.

Koliko sam ja shvatio, jos je najopasnije fizicko vadjenje chipa - mogu se iskriviti i / ili slomiti nogice i slicno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.bisinter.net.



+294 Profil

icon Re: Hocu li s*ebati nesto ako pokusam flash biosa?30.05.2004. u 02:56 - pre 242 meseci
Odakle si skinuo bios? Moj savet je da ga skineš direktno sa sajta proizvođača (MSI, jelte), to je najpouzdanije. Ukoliko ti je hardver ispravan (memorija, pre svega), i ako slediš uputstva, koja su, kao što sam kažeš, jasna, nećeš imati problema sa flashovanjem.
Naravno, ukoliko ti u tih par sekundi, koliko traje flashovanje, nestane struja... Al' stvarno treba da si baksuz da se tako nešto desi. U tom slučaju bi morao da nosiš ploču u servis gde bi uflashovali bios iznova (verovatno bi ti naplatili oko 10e). No, ponavlam, male su šanse da nešto krene naopako.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Hocu li s*ebati nesto ako pokusam flash biosa?30.05.2004. u 07:33 - pre 242 meseci
Kolko ja znam sam je opasno to da ti ne bi nestalo struje,moraš bit 100% siguran da će tih 5-10 min bit struje,jer kao što je već tdjokic rekao ako ti nestane onda je gotova.
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.air.tehnicom.net

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Hocu li s*ebati nesto ako pokusam flash biosa?30.05.2004. u 09:17 - pre 242 meseci
Kojih 5-10 minuta? Pa flešovanje biosa traje 10-ak 15 sekundi.

Kao što su već rekli, skini BIOS sa sajta proizvođača ploče i prati upustva za flešovanje sa sajta i neće biti problema (osim ako si baksuz i ne stane ti struja u tih par sekundi).

[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 31.05.2004. u 16:25 GMT]
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Hocu li s*ebati nesto ako pokusam flash biosa?30.05.2004. u 09:41 - pre 242 meseci
Ma znm da mlo traje,nego sam naglašavao da mora bit 100% struje u tom razdoblju dok se flash-a
 
Odgovor na temu

stojakovicv
Vladimir Stojakovic
Gajdobra

Član broj: 12835
Poruke: 389
*.ftn.ns.ac.yu



+2 Profil

icon Re: Hocu li s*ebati nesto ako pokusam flash biosa?30.05.2004. u 16:04 - pre 242 meseci
hvala svima na pomoci, vec sam fleshovao i uspeo :))))) mojoj sreci nema kraja, samo jos da novi procesor ubodem, pa cu videti sta ce biti

inace UPS sam bas prikljucio u te svrhe a inace mi nije prikljucen :)


javicu vam sta je bilo do kraja (ako nekog interesuje)
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Hocu li s*ebati nesto ako pokusam flash biosa?

[ Pregleda: 1967 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.