Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TREBA LI DIRATI BIOS?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: TREBA LI DIRATI BIOS?

[ Pregleda: 4731 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dakiyu
Pancevo

Član broj: 2350
Poruke: 781
*.ptt.yu



+8 Profil

icon TREBA LI DIRATI BIOS?05.12.2003. u 01:54 - pre 247 meseci
Pored silnih drajvera za moju plocu gigabyte vax-a uvek su i neki update biosa pa nesto ne razumem...sta se stvarno u praksi dobija sa tim podesavanjima biosa ako mi vec sve radi super?Cak i na instalacionom disku ima neki program da mi podesi bios...e sad ja nisam toliko strucan i nisam to dirao ali me interesuje da li bi trebao i sta stvarno treba da ocekujem od tih update?Mene su svi preplasili da se ne igram sa biosom pa ja ni ne diram iako su mi rekli da je dobro sto imam dual bios...kao to je zbog virusa...
Ako nije problem da neko objasni malo...hvala
DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
SBB ADSL 16/1
Phenom II X2@X4 [email protected],gigabyte MA770-UD3
Kingston hyper 2x1GB@1066
WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
GTX460 OC 1GB DDR5
Corsair 450W
Total tv+skystar HD2
Monitor Dell P2314H IPS LED
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: TREBA LI DIRATI BIOS?05.12.2003. u 08:17 - pre 246 meseci
Zlatno pravilo : Ako nesto radi kako treba, ne treba ga dirati.
 
Odgovor na temu

sejn
Bgd

Član broj: 15029
Poruke: 42
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: TREBA LI DIRATI BIOS?05.12.2003. u 09:14 - pre 246 meseci
Najbolje bi ti bilo da odesh do GB sajta i vidish shta nove verzija BIOS-a pruzhaju, ako ti se neshto od tih stvari svidja ili odgovara onda stavish novu verziju :)
A shto se konkretno tiche te ploche, to ti je sjajna plocha za uchenje kako se updatuje bios, poshto imash tzv rezervni.

Ne nagovaram te nishta, ali evo ti par saveta ako se odluchish za taj korak:
Obavezno!!! prvo kroz bios opciju snimi bekap biosa (pogledaj knjizhicu uz plochu shto si dobio)
Koristi ISPRAVNU disketu, nemoj da koristish one opcije koje kao kroz operativni sistem apdejtuju bios, nisam bash imao pozitivna iskustva sa njima.
Kad sve to uradish i ako si neshto zabrljao sistem ce sam vratiti stari bios iz bekapa (ovo vazhi samo pod uslovom da si OBAVEZNO uradio bekap)

p.s. ovo vazhi samo za vlasnike GB plocha sa dual-biosom.
 
Odgovor na temu

Iceshield
Zeljko Vujicic

Član broj: 15316
Poruke: 55
*.verat.net

Jabber: iceshield@jabber.or.id


Profil

icon Re: TREBA LI DIRATI BIOS?05.12.2003. u 14:54 - pre 246 meseci
Citat:
drdrksa:
Zlatno pravilo : Ako nesto radi kako treba, ne treba ga dirati.


drdrksa brate upravu si za zlatno pravilo dzarati po bios-u josh ako ga nepoznajesh moze
da bude bol u dupetu.

Have no fear IceShielD is here.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: TREBA LI DIRATI BIOS?05.12.2003. u 18:41 - pre 246 meseci
Statisticki, u vecini slucajeva korisnik ostane bez ploce prilikom ucenja kako se flash-uje BIOS. Ljude koji to perfektno znaju, obicno mrzi da update-uju svoj BIOS, sto dovoljno govori o (ne)neophodnosti te operacije...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

dakiyu
Pancevo

Član broj: 2350
Poruke: 781
*.ptt.yu



+8 Profil

icon Re: TREBA LI DIRATI BIOS?06.12.2003. u 01:32 - pre 246 meseci
Pa to me i interesovalo...citao sam sto puta knjizicu i tu stvarno kazu da je proslo vreme straha od biosa jer su stavili i backup i apply i jos mnogo toga da se kao vrati fabricki ako nesto ne valja...a mene je interesovalo koliko se i u cemu dobija time ali ako je to nesto malo onda ne bih...jer meni radi dobro ali sta ako moze 30% bolje?Zato sam pitao ocigledno su dobici minimalni...
Inace nisam bas tolika neznalica a i u knjizi i na sajtu je sve perfektno objasnjeno tako da sam siguran da bih uspeo...nego da li mi treba to me interesovalo...hvala
DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
SBB ADSL 16/1
Phenom II X2@X4 [email protected],gigabyte MA770-UD3
Kingston hyper 2x1GB@1066
WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
GTX460 OC 1GB DDR5
Corsair 450W
Total tv+skystar HD2
Monitor Dell P2314H IPS LED
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: TREBA LI DIRATI BIOS?06.12.2003. u 13:33 - pre 246 meseci
Citat:
pctel:
Statisticki, u vecini slucajeva korisnik ostane bez ploce prilikom ucenja kako se flash-uje BIOS. Ljude koji to perfektno znaju, obicno mrzi da update-uju svoj BIOS, sto dovoljno govori o (ne)neophodnosti te operacije...


To bas nije tacno. Ako neki BIOS radi bolje od prethodnog (primer je BIOS za ABIT NF7) zasto ga ne staviti? Inace, bas oni koji znaju kako se to radi to i najvise rade.

@drdrksa
Jos zlatnije pravilo: ako nesto moze poci naopako, poci ce naopako :) zato ne diraj :)
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: TREBA LI DIRATI BIOS?

[ Pregleda: 4731 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.