Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Supercomputers to run Windows

[es] :: Advocacy :: Supercomputers to run Windows

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 6535 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Supercomputers to run Windows01.06.2004. u 21:11 - pre 242 meseci
Citat:
Gojko:
Znaci to sto top1000 firmi koristi vecinom IIS treba da znaci da je STABILNIJI i POUZDANIJI od Apache web servera?


Dobro, ako nije to, šta je onda razlog što ga koriste u tako visokom %? Da nije možda to što IIS/Win ima bolju ukupnu cenu (TCO) od ostalih rešenja?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Supercomputers to run Windows01.06.2004. u 21:47 - pre 242 meseci
Ne nego prosto monopolom su primorali te kompanije da ih koristite. Ajde kao da nikad niste videli kakve ugovore sklapaju.. pa setite se da su nekom od većih (tipa dell ili slično) jedno vreme branili da stavi bilo šta osim windowsa na kompove (i ako bi korisnik to tražio!), ugovorom dakle. Bruka.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Supercomputers to run Windows01.06.2004. u 23:25 - pre 242 meseci
Citat:
Lozonović:
Ti koji se kunes u MS(sajt u tvom profilu) isto nisi objektivan.


Kakav sajt bre Lozanoviću, o čemu pričaš? Pojasni mi malo to sa sajtom. Ne kunem se ja u MS uopšte, nisam ja paćenik k’o neki, pa da pričam MS ovo, Linux ono i obrnuto.

Elem, što se programiranja tiče, ostaviću to vama programerima da se prepucavate do mile volje, jer to nije moj fah i neću da se mešam u to. Moj posao je administracija i na tu temu možemo da diskutujemo koliko hoćeš.

A sad o sertifikatima... Šta ti smeta oko toga? Logično je da se čovek konstantno usavršava, jer se neretko dešava da se čovek zaposli u nekoj firmici i primenjuje samo ono što je naučio, ne uči ništa novo i nema pojma o novim stvarima iz te oblasti, a ovamo ima zvanje Microsoft Certified Professional. E sad, skočiće pedeset vas koji će da kažu kako to zvanje ništa ne vredi i sl. To ostavite za neku drugu priču.

Citat:

E vidis to je ono sto me nervira kod M$-a jer me konstatno tera da ucim i zaboravljam stvari...


Lepo ti reče degojs, ako misliš da se najedeš ‘leba od informatike – knjigu u šake i uči. Ko misli da se bavi IT-om neka se navikne na konstantno učenje, a ko neće da uči... Paaaa, po Beogradu se ovih dana dosta gradi, možete da fizikališete koliko ‘oćete, za to vam ne treba nauka, samo jaka leđa...


This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Supercomputers to run Windows01.06.2004. u 23:42 - pre 242 meseci
Citat:
pa setite se da su nekom od većih (tipa dell ili slično) jedno vreme branili da stavi bilo šta osim windowsa na kompove


I dalje bi to radili da im zakon ne zabranjuje. Mada ne verujem da bi bilo koja kompanija to propustila da uradi da moze tako da ih ne krivim. Mogao sam samo da krivim zakon. Kao sto me ne nervira telekom sto ima monopol nego me nerviraju oni koji su mu omogucili da ima monopol.

Citat:
Dejan Lozanovic:...ali mi smeta jedna velika cinjenica da M$ pored postojecih standarda uvek nesto menja na svoju ruku

I meni to ponekad smeta. Ali ne uvek jer je nekada dobro da menjaju stvari ako je standard zastareo.

Citat:
da to radi samo sa MS windows operativnim sistemom i gde mene kao programera tera konstantno da koristim samo MS tehnologije, primera radi da krenemo hronoloski svi operativni sistemi su koristili POSIX kao standard za prenosivnost koda MS se nasao pametan pa je izmislio nesto svoje i gura kao standard preko vec postojeceg standarda

Nije tacno da su svi koristili POSIX. Mozda samo unix mainframe masine ali komodor i spektrum nisu i sto bi onda morao MS sa DOS-om da postuje POSIX.
E a kada je vec na PC-jevima vladao DOS ne vidim razloga za postovanje POSIX standarda u Windowsu.

Citat:
pa recimo MS je stalni clan openGL komiteta pa je krenuo da razvija direct3d

Ali ti mozes bez problema da koristis openGL u windowsu. Zar nije lepota to sto mozes da biras? Uvek pricate kako je to super na linuxu sto mozes da biras izmedju, Gnometa, KDE-a, FluxBox-a itd...To sto imate nekoliko razlicitih API-ja za kontrolu zvucnih kartica itd...

Citat:
pa modifikaciju HTML-a na svoju ruku(mada i netsacape je radio isto u to vreme pa je MS doskocio tako sto je ubacio IE unutar OS-a),

Pa naravno, svako bi to uradio. Za to mozes da krivis samo tvorce HTML-a sto to dozvoljavaju. Bolje da su napravili specifikaciju i patentirali pa da dozvoljavaju svakom da koristi HTML ko se pridrzava specifikacije. A ne ovako prvo Netscape da menja sta hoce pa onda MS itd...

Citat:
i Access od verzije 97 do 2000 su sve totalno izmenili i ljude koji su razvijali aplikacije koristeci access vratio si ih u "prvi" razred i to je uradjeno sa jednim jedinim ciljem kako bi se uzelo sto vise para od ljudi. E vidis to je ono sto me nervira kod M$-a jer me konstatno tera da ucim i zaboravljam stvari...

Ali ti ne moras da koristis Access. On je samo dodat kao izbor, zar nije lepo to sto mozes da biras?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Supercomputers to run Windows02.06.2004. u 03:16 - pre 242 meseci
Citat:
Gojko:
Ne nego prosto monopolom su primorali te


Ovde je reč o serverima Gojko. Kao što vidiš odnos je takav da ni danas nema reči o monopolu, pogotovo Windows Server-a.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Supercomputers to run Windows02.06.2004. u 13:24 - pre 242 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:Ne nego prosto monopolom su primorali te kompanije da ih koristite.


Šta je starije: kokoška ili jaje? MS je iskoristio svoj monopolski položaj da natera kompanije da koriste njegove tehnologije? Odakle mu monopol? Pre 20 godina, MS je bio mala firma, a zli monopolista je bio IBM. Sad je, zamisli, IBM dobra open source vila, a MS je Gargamel. Šta se desilo u međuvremenu? Da nije predsednik Regan dekretom doneo odluku da će od sad pa nadalje i ubuduće MS da bude monopolista umesto IBM-a? Pre bih rekao da su korisnici dali MS-u monopol.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Supercomputers to run Windows02.06.2004. u 18:56 - pre 242 meseci
Citat:
degojs:
Koga uvo boli za POSIX? E sad, ti bi voleo..

Sa jedne strane ćemo da pričamo kako je super Linux i sve te distribucije i kako je raznolikost prava stvar, a ovamo tražimo da svi budu POSIX. Opet dupli standardi.

Pa svaki ozbiljan operativni sistem podrzava POSIX(ovo bez ubrajanja MS Windows-a da ne bude flejma bez potrebe). Druga stvar koliko god da su te linux distribucije razlicite sve one su POSIX kompatibilne i ceo linux/unix sistem je na "layer"-ima( Svaki servis zna koji mu je API ispod njega i koji API mora da pruzi onima iznad sebe) Ali na samom dnu se nalazi POSIX.

Citat:

Da, i? Šta sa tim? A da, nema Direct3D na Linuxu.. A da ima, onda bi pričao drugu priču. Opet, radi se o raznolikosti za koju se tako glasno zalažete. Što bre svi moraju da budu OpenGL?


Pa cinjenica je da D3D imas samo na windowsu i XBOX-u koji je opet MS cedo. A ovim svojim odgovorom upravo si dotakao srz onoga sto sam zeleo da kazem, a to je da sve promene koje napravi na standardima podrzava samo za svoj operativni sistem i tu se cela prica zavrsava. A forsira sve njihove korisnike da koriste bash tu njegovu tehnologiju.

Citat:

Citat:

Neko je ranije vec pomenuo MSN/internet, pa modifikaciju HTML-a na svoju ruku(mada i netsacape je radio isto u to vreme pa je MS doskocio tako sto je ubacio IE unutar OS-a)

Koji to OS nema browser? Ma jeste, treba da izbace i Notepad, Windows Explorer i sve ostalo. E onda bi možda Linux i napravio nešto na desktop tržištu, pa bi ti bio zadovoljan. Najbolje da im se zabrani da prodaju Windows.

Nisi shvatio poentu kazem da su i netscape i IE menjali HTML standard svako na svoju ruku, tj netscape je igrao isto tako prljavo kao i MS. ali ih je MS pobedio tako sto je ubacio IE unutar operativnog sistema i time sebi doneo pobedu jer ako imas dva web brosera slicnih karakteristika sto bi se pa ti cimao i skidao neki drugi sa interneta ako ovaj sto si dobio uz instalaciju windowsa ti zadovoljava posao. I na taj nacin si pobedio konkurenciju tj naterao si ih da ne budu malo bolji nego barem dva koraka isped tvog proizvoda kako bi i dalje mogli da se takmice sa tobom.

Citat:
degojs:
Ako nisi spreman da učiš možda bi ti trebao da se baviš nečim drugim a ne IT?

Ne ja to nisam rekao da ne treba dalje uciti i usavrsavati se, ali zasto moram da kompletno zaboravim predhodnu tehnologiju i da ovo novo ucim ponovo iz pocetka. Primera radi POSIX se i dan danas razvija i s vremena na vreme treba pogledati novine, ali to ne znaci da sa ovim novim sto su dodali treba da zaboravim sve ono predhodno i ono sto sam jednom naucio to konstantno koristim i sa novom revizijom POSIXa nema potrebe da ucim ceo novi POSIX o tome ja pricam.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Supercomputers to run Windows02.06.2004. u 19:13 - pre 242 meseci
Citat:
srki:Ali ti ne moras da koristis Access. On je samo dodat kao izbor, zar nije lepo to sto mozes da biras? :)


Sreca moja pa ga nikada nisam ni koristio, ali molim te nemoj ovako cinicno, pre svega stavi se u ulogu ljudi koji su razvijali svoje proizvode kosristeci access 97 i kada je njihov proizvod bio na vise od pola zavrsen izadje Access 2000 i rezultat ceo njihov rad bacis u vodu, i ajmo ljudi jovo na novo koliki su tu bili financiski gubici u tim kompanijama za portovonja svega na novu verziju koju ce MS da opet promeni za koju godinu....

Ista stvar se desila VB programerima kada se pojavio VB.NET

Citat:
Palma
Kakav sajt bre Lozanoviću, o čemu pričaš? Pojasni mi malo to sa sajtom. Ne kunem se ja u MS uopšte, nisam ja paćenik k’o neki, pa da pričam MS ovo, Linux ono i obrnuto.

Pa cini mi se da je bio u tvom profilu home sajt nesto tipa www.microsoft.de

Citat:
Palma
A sad o sertifikatima... Šta ti smeta oko toga? Logično je da se čovek konstantno usavršava, jer se neretko dešava da se čovek zaposli u nekoj firmici i primenjuje samo ono što je naučio, ne uči ništa novo i nema pojma o novim stvarima iz te oblasti, a ovamo ima zvanje Microsoft Certified Professional. E sad, skočiće pedeset vas koji će da kažu kako to zvanje ništa ne vredi i sl. To ostavite za neku drugu priču.


Pa vidis da je to lepo osmisljeno, tipa oni promene kod sebe ceo standard kako bi ti morao ponovo da ides da polazes sertifikat. Tj imam osecaj da standarde menjaju iz jednog jedinog prostog razloga kako bi uzimali dodatne pare ljudima na polaganje sertifikata. A sa druge strane oko vrednosti tih istih sertifikata smeta mi cinjenica da ljudi koji su ih polozili smatraju da taj certifikat vredi vise nego diploma nekog "racunarskog" fakulteta.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Supercomputers to run Windows03.06.2004. u 01:54 - pre 242 meseci
Citat:
Pa cinjenica je da D3D imas samo na windowsu i XBOX-u koji je opet MS cedo.

Pa imas gomilu stvari koje ne rade samo na windowsu tako da ne vidim u cemu je razlika. A na windowsu ti mozes da koristis OpenGl i ne vidim u cemu je problem. Ako hoces portabilnost onda koristi OpenGL. DirectX je tu samo kao dodatni izbor za one kojima nije bitna portabilnost.

Citat:
A forsira sve njihove korisnike da koriste bash tu njegovu tehnologiju.

Kako forsira? Ajde IE ne prati standarde pa tu razumem ali kako moze da me forsira da npr. koristim DirectX?

Citat:
pre svega stavi se u ulogu ljudi koji su razvijali svoje proizvode kosristeci access 97 i kada je njihov proizvod bio na vise od pola zavrsen izadje Access 2000 i rezultat ceo njihov rad bacis u vodu,

Ovo ne razumem. Zasto bi meni moj trud pao u vodu ako izadje nova verzija? Ko mene tera da koristim novu verziju?
Ako sam napravio nesto koristec VB niko me ne tera da instaliram VB.NET. Pa ovde ima dosta njih koji i dalje koriste win2000 i niko ih ne tera da instaliraju XP.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Supercomputers to run Windows03.06.2004. u 03:37 - pre 242 meseci
1. Što se POSIX-a tiče, opet mi nije jasno, što bi Windows morao da bude POSIX?

2. DirectX i OpenGL. Pa kako to MS bilo koga tera da koristi samo DirectX na Windowsu? Pa možeš da koristiš i OpenGL ili sam nešto propustio. Drugo, šta ti očekuješ, da MS prenosi stvari iz svog OS u OS konkurencije? I to još besplatno? Drugo, zato što postoji OpenGL, Majkrosoft ne bi trebao da razvija svoju tehnologiju? Koja je to politika bre? Pa jesi ti pri sebi kad to pišeš? :)

3. VB i VB.NET. Samo da kažem, a ti potraži na Google: Interop.

4. IE: pa šta treba da urade? Da ne ubace browser, a svi ostali će to da urade? Ili treba da ubace browser druge firme? Ajde budi pametan, pa mi reci šta je MS to trebao da uradi a da ne bude na njegovu štetu? Pa oni šta god da stave u OS sad može neko da se žali da im uzima tržište, zar ne? Da čujemo tvoj predlog? Ja imam svoj predlog: MS-u treba dozvoliti da ubacuje u OS šta god poželi, ali u "osakaćenom" obliku, tako da dobiješ osnovnu funkcionalnost (primer: Notepad, Windows Explorer, rezanje cd-ova u XP, pa sad već i Internet Explorer spada u tu kategoriju), a za više fino se kupi program i tako i ostali žive (mada je čak i ovo na štetu MS). Da čujemo tebe, umesto stalno neke kuknjave na MS, ajde neki predlog?

Bitna stvar je da prilikom suđenja u USA, čak ni DOJ nije zahtevao da se MS ograniči da dodaje u Windows razne stvari, već su pošli drugim putem: da se MS podeli. Ima to svoje zašto - jednostavno, besmisleno je bilo kome ograničavati šta će da dodaje u svoj OS.
To je besmisleno: sutra će da se pojavi firma i kaže da im MS uzima tržište jer je u Windows ugradio NTFS, itd, itd. Gluposti.

5. Ko te tera da potpuno zaboraviš prethodnu tehnologiju i da je više ne koristiš? Evo baš na primeru VB (mada vredi i za sve ostala COM okruženja) i VB.NET (mada vredi i za sve ostale .NET jezike) vidimo da nije tako - Interop radi odlično.

Deki, uz sve dužno poštovanje, pričaš svašta.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Supercomputers to run Windows03.06.2004. u 04:18 - pre 242 meseci
Što se "forsiranja" tiče: koju verziju (neke) linux distribucije koristiš? Nije valjda da još imaš i kernel 1.0? KDE, GNOME (kao 2 najčešća), koja verzija? Browser, koja verzija? Ako si apgrejdovao nešto od ovog, nije li to forsiranje? :) Samo što je besplatno, pa te ne boli mnogo i ne doživljavaš to kao "forsiranje".

Stvar je u tome da MS proizvodi nisu besplatni i brže se izbacuju nove verzije. Ali zar je za očekivati da ćemo ti (Beograd), srki (N. Zeland) i ja (Kanada) da dovršimo neku aplikaciju istom brzinom kao i 3 čoveka koji svaki dan dolaze na posao, tamo borave 10-tak sati, skoro jedan do drugog, diskutuju, plaćeni su za to i imaju rokove? Što se cene tiče, oni su kompanija (i plaćaju one ljude što programiraju), a mi i nismo baš (radimo za svoju dušu, nemamo rokove, komunikacija je otežana, niko nas ne plaća..), pa otud i razlika.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net



+18 Profil

icon Re: Supercomputers to run Windows03.06.2004. u 05:32 - pre 242 meseci
Sto volim ove sa OpenGL i Direct3Dom....

Igre koriste Direct3D ne zato sto vole, ili sto ih neko tera, nego zato sto im je tako bolje. OpenGL u zadnjih pet godina solidno kaska iza D3Da po pitanju feature-a: prvo sa multi texturingom, pa sa render stateovima, i u zadnjih godinu dve sa shaderima. OpenGLov problem je to sto da bi se bilo sta usvojilo, treba sve da prodje kroz gomilu sastanaka sa firmama koje uglavnom imaju razlicite interese. Alternativa su ekstenzije koje teraju programere da prave po nekoliko razlicitih code pathova da bi uradili istu stvar na razlicitom hardveru, pa onda posle da testiraju tih nekoliko pathova, i na kraju da se iznenade kada krajnji korisnici skinu nove i 'zanimljive' drajvere.

Upravo je to razlog sto danas postoji tacno jedan OpenGL engine na PCu (a taj jedan postoji samo zato sto ima neproprocionalnu podrsku proizvodjaca hardvera), i stotine Direct3D enginea.

...

U zadnjih sest meseci imao sam prilike da pricam sa dosta izdavackih i razvojnih kuca, i bukvalno svi su bili vrlo zadovoljni sto mogu da rade na D3Du a ne na GLu. Niko ih ne tera - jednostavno tako je efikasnije.

A sada nastavite sa ostatkom prepucavanja :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Supercomputers to run Windows

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 6535 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.