Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WinXP - krajnji bezobrazluk!!!

[es] :: Windows desktop :: WinXP - krajnji bezobrazluk!!!

[ Pregleda: 3041 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.komgrap.co.yu

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon WinXP - krajnji bezobrazluk!!!28.05.2004. u 09:31 - pre 242 meseci
desila mi se sledeca stvar koja mi se jos nije desila, a bavim se PC-em od kad se pojavio...

na masini, na kojoj mi je mi je WinXP prof., desila se zadnje pomeranje sata za +1 h unapred ... i eto cuda nevidjenog: bukvalno SVIM fajlovima je poterano vreme za +1 sat bez ikakvog pitanja, sto i ne bi bila neka tragedija da nemam bekap-hard na kome je ostalo sve po starom i koji verovatno u tom trenutku nije bio nakacen...

neko ce da kaze, pa napravi novi bekap - ali... to kod mene nije tako jednostavan slucaj: taj disk nosim i na posao gde ga usaglasavam sa tamo tim na poslu: fajlovi koji su imali recimo vreme 23:30 pomereni su naravno na 00:30 - ali NE i njihov datum, tako da su ustvari postali za ceo jedan dan stariji a ne mladji za jedan sat !!! ... neverovatno !!! ... i sto je najgore, tu zvrcku nisam primetio odmah, vec posle par dana... :(((

ima li gde u nekom setovanju da se ta glupost oko pomeranja vremena na fajlovima jednostavno - iskljuci ?
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: WinXP - krajnji bezobrazluk!!!28.05.2004. u 09:46 - pre 242 meseci
Resenje tvog problema ne znam (nisam nikada imao taj problem iako sam pomerao vreme napred/nazad) ali da li smem da pitam zasto ti to toliko smeta?
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.info-net.co.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: WinXP - krajnji bezobrazluk!!!28.05.2004. u 11:34 - pre 242 meseci
Verovatno ima problema pri sinhronizaciji jer vreme koje uzimas ovde kada su ti fajlovi stari se razliku je od vremena kada su ti fajlovi novi, pa se sve zbrka. Ako je tolki problem, napravi nesto u Delphiju sto vraca datume fajlovima, ili proguglaj, moza ima nesto sto obavlja posao.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: WinXP - krajnji bezobrazluk!!!28.05.2004. u 18:50 - pre 242 meseci
Da nisi promenio vremensku zonu? Kada promenis vremensku zonu, deluje kao da su se promenila vremena fajlova (jer su oni prikazani u lokalnom vremenu)?
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.yubc.net

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: WinXP - krajnji bezobrazluk!!!28.05.2004. u 22:30 - pre 242 meseci
zamisli da radis nesto kuci par sati i da si promenio desetak fajlova iz razlicitih direktorijuma, tj. da si se bas naradio...

onda uzmes da to prebacis na bekap-disk (da bi to isto od kuce imao i na poslu), koristeci opciju "Synchronize Dirs..." Total Commander-a, a on ladno konstatuje da su (skoro) SVI fajlovi novi tj. da SVE treba iskopirati na bekap-disk - SEM onih izuzetaka koji su redatumirani od 23:30 na 00:30 ali sa starim (!) datumom, pa recimo 95% ode NA bekap a 5% SA bekapa na original... i eto papazjanije: 5% starih verzija je poklopilo nove...

brojke nisu mozda prave, ali da mi i 3 fajla neko zezne... a ako neko kaze ko ti je kriv sto koristis TC, onda neka mi kaze koji bi se to alat za bekap snasao sa tako ispomeranim datumima fajlova
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.yubc.net

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: WinXP - krajnji bezobrazluk!!!28.05.2004. u 22:32 - pre 242 meseci
...ne, nisam menjao vremensku zonu
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

-=k3rn3l=-
BG

Član broj: 20065
Poruke: 395
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: WinXP - krajnji bezobrazluk!!!29.05.2004. u 14:57 - pre 242 meseci
da li moze da ti crack clock pomogne ili neki slican program koji ce da zakljuca datume starih fajlova. verovatno moze i da vrati vreme koje ti odgovara ali imaces problem ako ne znas koji su fajlovi u pitanju posto si rekao da ih ima mnogo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: WinXP - krajnji bezobrazluk!!!

[ Pregleda: 3041 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.