Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Default forma u delphi

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Default forma u delphi

[ Pregleda: 1794 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nerman
Student..jos kratko,nadam se :)
sarajevo

Član broj: 24956
Poruke: 21
*.ppp-01.sa.lol.ba.

ICQ: 20


Profil

icon Default forma u delphi22.05.2004. u 06:46 - pre 242 meseci
Imam ne tako velik,ali jednako annoying problem.
Moze li se namjestiti neke default postavke pri otvaranju novih formi u delphi-ju(koristim delphi7),tipa da nebude charset default vec easteuropean,slove ane ms sans serif vec recimo verdana,da nebude postavljen autosize, isl.
Vrtio sam se dugo i nisam nasao tu opciju,probao sam googlati,ali sve sto sam nasao bilo je nekakvo mjenjanje registry-ja,ali ni to nije uspjelo.
Ima li ko kakvu ideju??
Hvala
I have a cunning plan!
 
Odgovor na temu

neor
Nenad Orlovic

Član broj: 26828
Poruke: 74
*.panline.net



Profil

icon Re: Default forma u delphi22.05.2004. u 08:40 - pre 242 meseci
Pravi nacin je da iz TForm izvedes novi TNoviForm koji napravis po svojoj zelji. Smestis ga u paket i registrujes clicno kao komponente sa RegisterCustomModule(TNoviForm, TCustomModule) u Register proceduri.
Posle ga otvoris u delphiju i kliknes desnim tasterom pa izaberes Add to Repository opciju.
To nece zameniti default form vec do njega dolazis sa File>New>Other i tu nadjes svoj form ali mislim da je i to dovoljno.

Moze i bez one registracije ali onda neces u design time videti sve sta si dodao u svoj form (narocito ako si dodao neki novi property on se nece videti u Object Inspectoru).


 
Odgovor na temu

nerman
Student..jos kratko,nadam se :)
sarajevo

Član broj: 24956
Poruke: 21
*.access-sa1.lsinter.net

ICQ: 20


Profil

icon Re: Default forma u delphi22.05.2004. u 15:59 - pre 242 meseci
Uspio sam otprilike, bez te registracije,koju iskreeno nisam skontao.Ali nema veze ovako ide i kad kliknem na new | application on otvara moju formu :).
Zasad ne vidim probleme sa formom bez registracije,tako da picim po ovome.
Da rezimiram ili kako to rece jedan lokalni sportski komentator na kraju kosarkaske utakmice :"Kolega,da remiziramo utakmicu", Hvala na savjetu!
I have a cunning plan!
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Default forma u delphi

[ Pregleda: 1794 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.