Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji proxy sa astrom ?

[es] :: Enterprise Networking :: Koji proxy sa astrom ?

[ Pregleda: 3791 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zakic
Aleksandar Zakić

Član broj: 311
Poruke: 102
*.ptt.yu

ICQ: 89076459
Sajt: www.its.rs


Profil

icon Koji proxy sa astrom ?11.01.2002. u 22:05 - pre 271 meseci
Zdravo,
imam cetri Astrine kartice (linka), kako da podignem proxy tj. 4 proxija ali da dele resurse (load balancing)? Znaci proxy.companija.com ali da sva cetri budu u stvari jedan. Trba mi samo koncept, neki link ili slicno. Hvala unapred.

[Ovu poruku je menjao B o j a n dana 12.01.2002 u 06:27 AM GMT]
Aleksandar Zakić
[email protected]
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Koji proxy sa astrom ?12.01.2002. u 05:26 - pre 271 meseci
Pa najbolja varijanta bi ti bila Squid proxy server, jer on sa svojim cache_peer opcijama nudi ti ono bas sta tebi treba. Odmeren transfer, bezbroj opcija ( http://squid.visolve.com/squid24s1/contents.htm ), cine squid najboljim konkurentom. Ukoliko EON proxy serveri podrzavaju ICP query-e, i najzad ukoliko uopste ranuju squid-e to bi ubedljivo bila njabolja varijanta. Medjutim sa druge strane ukoliko ranujes windows based proxy, mozes pak da uzmes jedan od programskih resenja tipa MulitiProxy, za koji ne bih rekao da daje i priblizne perfomanse.

Sa druge strane, nisam ni pitao, da li tebi treba proxy za kesiranje web stranica, ili za "jednostavan" pristup web-u od strane klijenata, bez velikog zamlacivanja sa rutiranjem, ili transparentim proksiranjem.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

zakic
Aleksandar Zakić

Član broj: 311
Poruke: 102
*.ptt.yu

ICQ: 89076459
Sajt: www.its.rs


Profil

icon Re: Koji proxy sa astrom ?12.01.2002. u 14:19 - pre 271 meseci
Da li ovo znaci da moram podici 4 proxy masine pa da ih pomocu cache_pear opcije spojim ili treba samo da podignem jedan proxy server i kazem mu na kojim masinama su mi astre (malo nelogicno ali ajd da pitam)?
Ako je ono prvo, onda me interesuje da li bih mogao da povezem 4 squid proxuja pod windowsom (zbog instalacije astrinih kartica, jer ko ce se nervirati oko instalacija pod linuxom) onda bih podigo neki linux ili FreeBSD i povezem ih na njemu preko cache_pear?
Jos da kazem da jedan proxy vec radi pod M$-om sa squidom.
Aleksandar Zakić
[email protected]
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Koji proxy sa astrom ?12.01.2002. u 16:20 - pre 271 meseci
Squid pod na windows platformama ? L;))


Opkladio bih se odmah da je to nemoguce da mi nisi rekao. Svaka cast!!


Hm, ja sad ne znam da li ti imas dvosmerne astre ili klasicne one way, ali pretpostavljam da se radi o drugom slucaju.





Nije potrebno da startujes 4 procesa na jednoj masini ukoliko su ti sve 4 kartice u jodnom box-u. Sve sto je potrebno jeste da dodas IP od 4 razlicita transpondera u cache_peer. E sad opet konkretan problem zbog siromasnog windows okruzenja. Kako naterati svaku karticu da koristi razlicit transponder ??


To ostavljam tebi na resavanje.





Ako pak odaberes da ranujes 4 kartice na 4 razlicita box-a, nema nikakvih problema. Samo ce ti biti potreban jos jedan extra box, na kome ces sva cetri bandwitha da saberes u jedan. U suprotnom ces imati problema. Na tom 5-om boxu ces instalirati ono sto tebi najvise odgovara ( preporucujem Linux box sa Squid proxy serverom ) i to sve ostvarujes preko, pogadjas vec: cahce_peer opcije ...


Javi sta si uradio, bas me zivo interesuje, posto nisam imao iskustva sa time.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

zakic
Aleksandar Zakić

Član broj: 311
Poruke: 102
*.ptt.yu

ICQ: 89076459
Sajt: www.its.rs


Profil

icon Re: Koji proxy sa astrom ?12.01.2002. u 16:47 - pre 271 meseci
Da uzecu cetri razlicita box-a (pod win-om) i sabrati u jedan linux (peti). Evo nasao sam i jean link koji opisuje slican primer: http://www.zockbar.de/html/eon-proxy.html. Hvala puno jos jednom, javicu ti krajem iduce nedelje sta sam uradio.

Pozdrav.
Aleksandar Zakić
[email protected]
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Koji proxy sa astrom ?

[ Pregleda: 3791 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.