Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Action script pocetnik

[es] :: Flash :: Action script pocetnik

[ Pregleda: 3311 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JimRainor
Novi Sad

Član broj: 26018
Poruke: 264
*.panline.net



+2 Profil

icon Action script pocetnik17.05.2004. u 23:27 - pre 241 meseci
Ukratko: Ja dobro poznajem C/C++ i delimicno Javu.
Kako da najbrze i najbolje savladam Flashov action script?
Ima li neki dobar sajt ili knjiga?
Kakva je razlika u sintaksi izmedju action scripta i c,c++,jave? Ukoliko nije velika (a koliko sam shvatio i nije) molim vas da mi napisete osnovne slicnosti i razlike (kako se sta dodeljuje, deklarise, postoji li nasledjivanje, konstruktori itd.) Moram da zavrsim prezentaciju za petnaestak dana, dakle gori mi pod nogama nije problem da citam help, knjige, sajtove bilo sta samo mi recite odakle da uopste krenem.
Najosnovnije stvari kao sto je dodavanje koda na frejm ili na dogadjaj dugmeta da bi se filmic zaustavio pomocu Stop(); ili skocio na neki drugi frejm pomocu gotoAndPlay(); sam vec provalio ali meni treba nesto mnogo ozbilljnije.
Unapred hvala!
We've arranged a global civilization in which the most crucial elements profoundly
depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no
one understands science and technology. This is a prescription for disaster.

Carl Sagan
 
Odgovor na temu

Moe
marko jezic
Banjaluka

Član broj: 16372
Poruke: 38
*.bl.pttrs.net

Sajt: www.halloweenworkshop.cjb..


Profil

icon Re: Action script pocetnik17.05.2004. u 23:54 - pre 241 meseci
A sta je to mnogo ozbiljnije? Mislim, ima li nesto konkretno...Valjda ce ti ovo pomoci...
http://home.spinter.net/alexg/book.zip

pozz
I'm better than dirt!!!
Well, most kinds of dirt...
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Action script pocetnik18.05.2004. u 05:57 - pre 241 meseci
Koliko ozbiljnije ti je potrebno od stop i gotoAndPlay?

Ako imaš 2 nedelje, verovatno za to vreme nećeš postati ekspert za ActionScript, ali to ne znači da ne možeš da uradiš ono što treba da uradiš. Ja sam za svoj prvi rad imao nedelju dana pa se nekako stiglo... Dobro je ako tačno znaš šta želiš da uradiš i šta u ovom konkretnom slučaju očekuješ da rešiš putem ActionScripta.

Inače, AS je najsličniji JavaScriptu, ali ima razlike jer to skript jezik pa je prilagođen svom okruženju, Flash filmu...

Trebalo bi da ti je za početak dovoljno dobra knjiga koju ti je Moe preporučio...
 
Odgovor na temu

JimRainor
Novi Sad

Član broj: 26018
Poruke: 264
*.panline.net



+2 Profil

icon Re: Action script pocetnik18.05.2004. u 16:52 - pre 241 meseci
Knjiga je sjajna, bravo forumasi znao sam da mogu racunati na vas!
Inace to mi je uglavnom trebalo za manipulisanje XML-om u flashu (baza u okviru prezentacije) a u knjizi ima dovoljno stvari na tu temu. Probao sam nesto da napisem za XML i radi.
Jos jedno ovaj put manje vazno pitanje:
moze li se napisati u action scriptu kod koji za vreme izvrsavanja moze da crtez sadrzan u movie clipu ili graphicu ,svejedno, da nacrta na odredjeni layer? Ne mislim na kopiranje objekta mislim da taj graphic treba da ostane trajni deo tog layera(kao kad kopiras pa uradis break apart) Postoji i drugi nacin da se odradi moja zamisao ali ovaj bi (ako bi bio moguc) bio najefikasniji.

We've arranged a global civilization in which the most crucial elements profoundly
depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no
one understands science and technology. This is a prescription for disaster.

Carl Sagan
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Action script pocetnik19.05.2004. u 00:30 - pre 241 meseci
Fali ti referenca na crtež i referenca na lejer. Tako da - ne može na taj način.

Koji je drugi način koji pominješ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Action script pocetnik

[ Pregleda: 3311 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.