Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

poslati HTML stranu

[es] :: Perl :: poslati HTML stranu

[ Pregleda: 3927 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

obiwan

Član broj: 1987
Poruke: 8
*.ptt.yu

Sajt: www.admin01.com


Profil

icon poslati HTML stranu10.01.2002. u 16:39 - pre 271 meseci
Imam jedno pitanje a to je kako da posaljem HTML stranu (u stvari body dokumenta) uz pomoc cgi-a na moju email adresu. Naime, radio sam "kao" neko narucivanje i sada sam dosao do teme gde sam slab a to je CGI i PERL. Ako neko ima neki savet molio bih da mi pomogne .
Unapred zahvalan
P.S. jos nesto
sve koji su spremni da mi pomognu nagradio bih sa Metro-X 4.3.3 for Linux/x86 (za one koji imalu RED HAT i znaju da to bas i nije dostupno)
 
Odgovor na temu

Dragoslav Krunić

Član broj: 225
Poruke: 1083
*.verat.net



Profil

icon Re: poslati HTML stranu10.01.2002. u 18:12 - pre 271 meseci
Da li ta stranica mora da se pošalje kao attachment ili da ta stranica bude, u stvari, poruka?
 
Odgovor na temu

obiwan

Član broj: 1987
Poruke: 8
*.ptt.yu

Sajt: www.admin01.com


Profil

icon Re: poslati HTML stranu10.01.2002. u 18:25 - pre 271 meseci
ma sve jedno mi je , samo da stigne, bitno mi je samo da ne bude ona klasika npr. ime=bla bla bla; prezime= bla bla ..... nego hocu koliko je moguce lepo formatiranu poruku, znaci moze bilo kako samo da se salje
 
Odgovor na temu

Dragoslav Krunić

Član broj: 225
Poruke: 1083
*.verat.net



Profil

icon Re: poslati HTML stranu10.01.2002. u 19:15 - pre 271 meseci
Pa ti onda nisi bio dovoljno jasan u prvoj poruci. Tebi ne treba slanje cele HTML strane na odredjenu adresu vec slanje podataka iz formulara koji se nalazi na nekoj HTML stranici na zeljenu e-mail adresu. Ako je ovo drugo u pitanju, idi na http://www.worldwidemart.com/scripts/ i preuzmi skript FormMail (uputstvo je veoma jasno tako da ces ga bez problema podesiti) a ako je ono prvo sto sam naveo, onda ce trebati malko posla. Ukoliko sam pogodio i resio ti problem, salji nagradu.
 
Odgovor na temu

obiwan

Član broj: 1987
Poruke: 8
*.ptt.yu

Sajt: www.admin01.com


Profil

icon Re: poslati HTML stranu10.01.2002. u 19:28 - pre 271 meseci
MA ok , za FormMail, znam i ja nego stvar je u tome sto ja nema polje 1, polje 2. polje3 ...... u formi pa da koristim formmail, meni zapravo treba cgi koji ce da pokupi moju celu HTML a ne samo polja, kao na primer da hoces da posaljes neki tekst sa strane, kao ono tipa send to friend.... znaci tako nesto, ne znam ni ja koliko sam jasan, znaci sta je problem: strana mi je generisana iz predhodne uz pomoc cookie-ja i javascripta , na njoj se nalazi sta se narucuje i ko narucije, znaci kako bi poslao tu stranu????..

Ako imas odgovor molio bi da mi odgovoris a ja svejedno saljem ono sto sam obecao

ftp://965344174-LIN-XESS43-N:[email protected]/
 
Odgovor na temu

obiwan

Član broj: 1987
Poruke: 8
*.ptt.yu

Sajt: www.admin01.com


Profil

icon Re: poslati HTML stranu11.01.2002. u 01:51 - pre 271 meseci
Ako sam opet nejasan evo primera http://obiwan.iwebland.com/primer.gif
 
Odgovor na temu

dwarf
Beograd, Srbija

Član broj: 1328
Poruke: 336
*.yubc.net



Profil

icon Re: poslati HTML stranu11.01.2002. u 06:23 - pre 271 meseci
Otvoris HTML stranu iz skripta, pokupis ceo kod i dodas Content-Type: text/html kao header prilikom slanja poruke. Ovo je jedan nacin. Ili odes na http://www.hotscripts.com/ i potrazis nesto slicno tome sto ti treba.

Inace, ovu sliku ne mogu da vidim... :((
 
Odgovor na temu

Dragoslav Krunić

Član broj: 225
Poruke: 1083
*.verat.net



Profil

icon Re: poslati HTML stranu11.01.2002. u 19:24 - pre 271 meseci
Paaazi, taj tekst se njemu dinamicki generise, a on, izgleda, ne moze sam da menja nacin generisanja stranice tako da je ne vidim nacin na koji bi se to izvelo.

Ali, obiwan, posto si dao onaj link iako ti nisam resio problem, moja je moralna obaveza da se sada maksimalno potrudim da ti pomognem. Reci mi, da li mozes da menjas nacin na koji se ta stranica generise? Da li mozes da menjas skript koji upravlja kupovinom, znaci taj softver za online store?
 
Odgovor na temu

obiwan

Član broj: 1987
Poruke: 8
*.ptt.yu

Sajt: www.admin01.com


Profil

icon Re: poslati HTML stranu11.01.2002. u 20:56 - pre 271 meseci
Pa mogu ja da manipulisem sa getOrderData ali ja sam ispao glup jer sam hteo da imam i printabilnu stranu a i da je saljem, bilo bi mi lakse da je posaljem dok je jos u formi , izgleda da je sada malo teze pokupiti content(tekst sa strane) i smestiti je u neku formu pa onda poslati. Izgleda da cu morati malo drugacije to da uradim.
 
Odgovor na temu

Dragoslav Krunić

Član broj: 225
Poruke: 1083
*.verat.net



Profil

icon Re: poslati HTML stranu11.01.2002. u 21:29 - pre 271 meseci
Malo si bio nejasan u poslednjoj poruci... Sta je to 'getOrderData' ? Da li mozes da editujes taj shopping cart skript? Ako mozes, lako ce se napraviti izmene. Jer pazi sledece. Sve moguce informacije se smestaju u kolacice. Sada, kada se klikne na ono dugme "Order" ili kako vec, podaci bi onda mogli da se posalju na mail (ali samo ako skript moze da se izmeni).
 
Odgovor na temu

obiwan

Član broj: 1987
Poruke: 8
*.ptt.yu

Sajt: www.admin01.com


Profil

icon Re: poslati HTML stranu12.01.2002. u 06:34 - pre 271 meseci
daj mi neki tvoj pravi email da ne bi slao nesto na pogresnu adresu ([email protected])
 
Odgovor na temu

Dragoslav Krunić

Član broj: 225
Poruke: 1083
*.verat.net



Profil

icon Re: poslati HTML stranu12.01.2002. u 12:53 - pre 271 meseci
Ja ne dajem free tech support preko e-maila. Sve sto ti je potrebno postuj ovde kako bi svi mogli da ti pomognu. To je korisno i zato sto ce neko u buducnosti naleteti na isti problem a ovde ce naci resenje. Znaci, sve sto te interesuje, pisi ovde. Ukoliko zelis da saljes taj CGI program, prikaci ga na tvoju poruku.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: poslati HTML stranu12.01.2002. u 13:46 - pre 271 meseci
Nije mi jasno potpuno gde je zapelo, šta ne uspevaš da uradiš?
Da li ne uspevaš da pošalješ html email? Ili ne znaš kako da sačuvaš stranicu sa računom (ono sa snapshot-a) ?

U scripti koja generiše tu stranu verovatno imaš gomilu print komandi, koje prikazuju tabelu popunjenu podacima. Dupliraj sve to, samo umesto štampanja na stdout print-om, probaj da zapišeš sve u jedan fajl ili još lakše - u jednu promenljivu koja će ti kasnije biti telo poruke.

Mail posle šalješ standardno, sa ovom izmenom:

print MAIL qq("Content-type: text/html"nn);
print MAIL qq(<html><head><title>$nekititl</title></head>n);
print MAIL qq(<body>$teloporuke</body></htmln);

Ukoliko ti i dalje nije jasno, molim te pošalji source scripte (uploaduj ga uz svoju poruku) pa ću ti reći koje su potrebne izmene.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Dragoslav Krunić

Član broj: 225
Poruke: 1083
*.verat.net



Profil

icon Re: poslati HTML stranu12.01.2002. u 13:53 - pre 271 meseci
Pa, mislim Gojko, to sam mu i ja rekao. Izgleda da nisi procitao moju prethodnu poruku...
Ja bih mu isto to predlozio da je on rekao da li moze da menja source tog skripta ili ne. Ako moze, onda nek uzima imena/vrednosti iz kolacica i nek ih salje na mail.
 
Odgovor na temu

[es] :: Perl :: poslati HTML stranu

[ Pregleda: 3927 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.