Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti

[es] :: Video produkcija :: kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti

[ Pregleda: 11673 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran.s
zoran sebalj
telekomunikacije i kompijuteri trenutno

Član broj: 26554
Poruke: 4
*.adsl.net.htnet.hr



Profil

icon kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti15.05.2004. u 01:50 - pre 241 meseci
znam da je ta tema dosta puta obrađivana ali ja sam u tome tek nov i ne znam puno od toga.jednostavno želeo bih svoje vhs kazete prebaciti na kompijuter i onda ih prebaciti na cd ili dvd.sad postavljam pitanje kako to prebaciti s kojim programom to prebacit na komp,te kad se takva datoteka ili fajl dobije šta onda snjim.kako ga obraditi skojim programima i na kraju na koji medij i u kojem formatu.
ja imam slabiji kompijuter duron 900,320 mb rama,120+20 gb hdd,ati rage128 mb grafičku,dvd r-rw teac i cd r-rw teac,OS:win 98 se.video recorder panasonic nv fs 100 svhs.
ako mi netko može pomoći i reći detaljnije o ovom mom problemu.hvala svima koji budu učestvovali u forumu mojeg problema.ako netko želi može me dobiti i na broj mobitela 00385918987247.
hvala unapred.
 
Odgovor na temu

simche
Srbija

Član broj: 14240
Poruke: 346
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti15.05.2004. u 05:28 - pre 241 meseci
NEMAS SRECE! :(
prebacivanje sa VHS na racunar a zatim kompresija u neki od popularnih formata i snimanje na CD zahteva i da imas odredjen hardware i software. Prvo ti je potrebna graficka kartica koja ima video ulaz, ako to nemas oprosti se od te ideje (mozes da imas i tv karticu sa video ulazom). Zatim ti je potreban program za CAPTURE videa i kodek u kojem ces da 'hvatas' video. Najbolje je koristiti VIRTUALDUB 1.5.10(osim sto 'hvata' vrsi i obradu) a za kodek PicVideo MJPEG codec ili HUFFYUV 2.1. Sat vremena nekompresovanog videa zauzima oko 20GB zato ti je potreban kodec pri 'hvatanju' da to smanjis na 5-7GB. HDD ti je dobar za to. Posto izvrsis obradu potrebno je da to kompresujes u recimo DIVX ili XVID da stane na jedan CD (700MB). SA tvojim procesorom za 1 sat trebalo bi da enkodiras ~ 8 Sati (veoma sporo). I na kraju ...WIN98 NEDOZVOLJAVA fajlove koje su veci od 2GB. Dakle moras da promenis OS u W2K ili XP.

SVE NAJBOLJE
Simche
SVE NAJBOLJE
SIMCHE
 
Odgovor na temu

deka

Član broj: 18218
Poruke: 65
*.vdial.verat.net



+2 Profil

icon Re: kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti22.05.2004. u 15:28 - pre 241 meseci
Ipak ima nade za tebe.

Nabavi Tv karticu Kworld (oko30 eura) najbolji odnos kvaliteta i cene a ima i svhs ulaz.
Nabavi InterVideo WinDVR 3 (Software preko kog ces snimati) i gledati TV.
Trebace ti i crack za to pa ako ga ne nadjes ostavi mail.
Inace snima u MPEG1 i 2
Znaci DVD i VCD i naravno u PAL i NTSC po izboru

Za 90min VHS u VCD potrebno ti je do 1GB ali vec za SVCD i DVD vise od duplo.

Fajlovi su po 600MB tako da bi to trebalo da radi i na tvojoj 98se

Ipak konsultuj jos nekoga za OS jer ja radim na XPu i zaista nisam siguran ali mislim da bi trebalo i na 98 da radi

A da to sve ide u realnom vremenu.

I moze da se gleda na DVD pleyeru.

A ako ipak pozelis da prebacis u Divx tu je Drdivx 1.0 (novija verzija ima spyware)

 
Odgovor na temu

deka

Član broj: 18218
Poruke: 65
*.vdial.verat.net



+2 Profil

icon Re: kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti22.05.2004. u 15:30 - pre 241 meseci
Ali zar ne koristis ti OS XP???????

 
Odgovor na temu

Milos_pa
Milos Filipovic
pancevo

Član broj: 27001
Poruke: 6
*.ptt.yu



Profil

icon Re: kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti22.05.2004. u 20:37 - pre 241 meseci
Shto se tice prebacivanja u komp momci su ti vec rekli sve ja ti mogu josh prporuciti neke programe koje mozesh koristiti za kompresiju u dvix ili xvid recimo prporucujem ti VirtualDub lagan je za koriscenje a posto kazes da si nov u svemu ovome toplo ti ga preporucujem, ako zelish malo bolje obraditi i recimo popraviti kvalitet koji se gubi prilikom prebacivanja sa vhs u divix preporucujem ti Vegas ili Adobe Premier (oni su tezi programi ali zato imash mnogo vishe opcija od menjanja rezolucije,post efekt obrade.....do obrade zvuka) ako nebudesh mogao da nabavish virtual dub javi mi poslacu ti nije problem....pozdrav i nadam se da cesh uspeti!
Probability of failure of a component, assembly,
subsystem or system is inversely proportional to ease of
repair or replacement.
 
Odgovor na temu

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
*.telecom.ba.



Profil

icon Re: kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti27.05.2004. u 07:56 - pre 241 meseci
Evo jedno pitanje u vezi VIRTUALDUB 1.5.10,

Kada hoću da učitam avi kaže mi da nemam neki dekompresor.
Gdje da nađem odgovarajuće kodeke za ovaj program?
Koja je minimalna konfiguracija za ovaj VIRTUALDUB.

Hvala

When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

deka

Član broj: 18218
Poruke: 65
*.vdial.verat.net



+2 Profil

icon Re: kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti27.05.2004. u 20:07 - pre 241 meseci
Hmmm

to bi trebalo da radi bez problema ali ti ga deinstaliraj-skini ponovo sa http://www.doom9.org tu imas sve sto ti je potrebno za obradu videa.

a od codeca instaliraj DivX 5.1 Pro ali pre toga nadji crack ili ostavi mail pa cu ti poslati jer u suprotnom dobijas uz DivX 5.1 pro i dosadni gator.

 
Odgovor na temu

simche
Srbija

Član broj: 14240
Poruke: 346
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti28.05.2004. u 04:54 - pre 241 meseci
To sto ti prijavljuje gresku u 'manjku' dekompresora nije greska VIRTUALDUB-a vec nemas kompresor kojim je film sniman. Pronadji na internetu:
http://www.divx-digest.com/
program koji iscitava sve osnovne informacije o filmu a zatim taj kodek pronadji i download-uj.

SVE NAJBOLJE
SIMCHE
 
Odgovor na temu

jonel
radio spektar pancevo
BNS

Član broj: 783
Poruke: 62
*.panet.co.yu

Sajt: jonel.co.sr


Profil

icon Re: kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti28.05.2004. u 11:39 - pre 241 meseci

Ako hoces da prebacis sa VHS na cd, a da to lici na nesto, moras da imas dobru graficku karticu recimo ATI radeon 9200SE vivo. Snimak sa VHS mora da se usnimi
iskljucivo kao nekompresovan .avi i to iskljucivo u rezoluciji 720x576. To dobro radi program ULEAD 7. Racunar koji se najbolje pokazao za to je AMD 2.4 sa microstarovom plocom po XP. Za to ti je potreban HD 120GB koji ces podeliti na dva dela od kojih jedan od 10GB koji ce biti za operativni sistem i programe, a drugi od 110GB koji ces morati da pretvoris u NTFS da bi podrzao veci fajl od 5GB.
Recimo na nekih 70GB staje materijal od oko 60 minuta. Taj materijal posle pretvoris u MPG2 ili XVID ili DIVIX. Tako obradjeni materijal jos i lici na nesto kada ga gledas na racunaru, a ako hoces da ga gledas na TV- u, onda je solidan.
Sve ostalo je samo zamajavanje.
 
Odgovor na temu

Mrdja Zeljko

Član broj: 19352
Poruke: 4
*.skydsl.de.



Profil

icon Re: kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti03.06.2004. u 10:42 - pre 241 meseci
Ako je neko koristio Virtual Dub, pri skidanju filmova sa VHS-a, zanima me koje filtere i sa kojim parametrima (vrednostima za pojedine filtere) je najbolje koristiti, da bi se popravio kvalitet, koji se znacajno pokvari pri skidanju u DVD rezoluciji (720x576), jer se vestacki povecava rezolucija sa 352x288 piksela. Da li pomaze sharpen (koje su po vama najbolje vrednosti) i u kombinaciji sa kojim jos filterima se dobijaju najbolji rezultati? Moze i preporuka za neki drugi program koji galantnije resava ovaj problem, s tim da dodam da imam disk od 40GB, pa skidam i kompresujem istovremeno, da bi ustedeo na prostoru. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

simche
Srbija

Član broj: 14240
Poruke: 346
*.verat.net



Profil

icon Re: kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti04.06.2004. u 07:07 - pre 241 meseci
Pogledaj Priv.poruku.
SVE NAJBOLJE
SIMCHE
 
Odgovor na temu

zoran.s
zoran sebalj
telekomunikacije i kompijuteri trenutno

Član broj: 26554
Poruke: 4
*.globalnet.hr



Profil

icon Re: kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti04.06.2004. u 22:18 - pre 241 meseci
evo ja sam sastavio novu konfiguraciju po savjetu simcea.imam pentium 4,celeron 2 ghz,380 mb rama pc 133 mhz,os windows 2000 profesional sa sp 4.,office 2000 premium.instalirao sam ulead video ...... 7 i malo sam vjezbao na njemu pa ako netko ima iskustav stim nek se javi a sa virtual dub ne znam nekako raditi pa bih te simce zamolio da mi se javis o tome kako se koristi i što je još potrebno do finalizacije presnimavanja sa vhs na komp,te od obrade video na kompu i snimanja na cd ili dvd u neki od formata koji bih ih dvd pročitao a da je pri tome kvalitet slike veoma dobar.hvala
 
Odgovor na temu

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
217.24.27.*



Profil

icon Re: kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti11.05.2005. u 17:22 - pre 229 meseci
hocu da prebacim neke VHS zapise na CD u divx pa imam par pitanja...

poceo sam isprobavati kako je bolji zapis i dosao sam do sledecih zakljucaka pa mi je potrebno vase iskustvo za konacno resenje kako snimati.

sve sam radio iz VirtualDub-a 1.5.10

prvo sam snimao vec kompresovano sa XviD MPEG-4 u 352x288 kao maximalnu rezoluciju koja moze da radi u 25 f/s,tu sam se malo igrao menjao codece ali sve je to isto
a onda sam snimio nekompresovano(po necijem savetu) oped pri maximalnih 352x288 i potom ga u Dr.DivX-u kompresovao u 640x432 i fajl je em bio veci po rezoluciji,samim tim cistiji pri full screen-u,vec je bio i manji nego kada sam ga odmah kompresovao u VirtualDub-u, pa me sada interesuje odakle ta razlika ???

Dali je 25f/s OK ili 29f/s ????

Jos jedno pitanje...
kada gledam nekopresovani fajl on ko da malo secka dok kompresovani radi OK.
Neverujem da secka zbog kompa jer imam Athlona 3000+, ocemu se tu radi ??
 
Odgovor na temu

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
217.24.27.*



Profil

icon Re: kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti12.05.2005. u 23:01 - pre 229 meseci
Isprobao sam sve 3 vrste snimanja sa VHS-a u 720x576 ,bez kompresije,sa HUFFYUV 2.1 codecom i kompresovanjem u realnom vremenu u Mpeg2 i na kraju kada sve kompresujem u Dr.DivX-u na 640x480 dobijem fajlove iste velicine sa identicnim kvalitetom slike. Kakvo je vase iskustvo ???
 
Odgovor na temu

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
217.24.27.*



Profil

icon Re: kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti13.05.2005. u 17:29 - pre 229 meseci
pa meni je ta slika solidna,OK je ali ako moze da se popravi.

Koje filtere treba da koristim za poboljsanje slike i u kom programu ??
Bio si naveo neke filtere u prethodnom postu za VitrualDub ali ja tu nisam video bas nikakvu razliku sem ubacivanja Logo-a.Nisam nasao filter subtitler ?
Da li ti filteri vaze samo za nekompresovane fajlove ili ??

Jos nesto da pitam...

hteo bih na snimljen materijal da ubacim neke prelaze iz scene u scenu ... probao sam u Premieru 5.1 ali on nece da otvori MPEG2 ni neke DivX-e a kada probam sa nekompresovanim onda blokira i izbaci napolje.

Koji jos programi mogu tako nesto da rade i imali neki koji moze da snimi zapis onakav kakav je bio(kvalitet,velicina),da ne moram u njemu da kompresujem... ??? Dali je uopste moguce vec kompresovane fajlove u DivX-u obraditi pa ponovo snimiti a da ne menjaju kvalitet i velicinu ili je to moguce samo sa nekompresovanim ??
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: kako prebaciti sa vhs na komp i skojim softverom na koji medij i format snimiti

[ Pregleda: 11673 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.